Avatar (2009)

Moj prvy 3D zazitok a hned taka bomba. Dokonala vyprava, triky, pribeh, hudba, kamera, rezia....skratka Cameronov perfekcionizmus v najcistejsej podobe. Na zaver jeden maly odkaz pre Camerona, Hornera a Sigourney- natocte dalsieho Votrelca, prosim!!!!

Vesmírný tábor (1986)

OK, mozno si to objektivne 4* nezasluzi a som si toho plne vedomy, no nemozem si pomoct ten film ma celkovou 80's atmosferou doslova nakazil (Star Wars narazky rulez :). K tomu si priratajte fajnovu Williamsovu hudbu, slusny herecky ambasal (Spielbergova zenuska alias Willie Scott z druheho Indyho, Commodus z Gladiatora v detskej podobe, John Locke z Lostu ci kapitan A. J. Dallas z Votrelca) a dostanete prijemnu nenarocnu oddychovku na zabitie vecera. Samozrejme film si uzijete len za predpokladu ze mozgove bunky nechate spolahlivo odpocivat.

Ikarie XB 1 (1963)

Rozporuplne pocity. Na jednej strane slusna vyprava a technicka stranka (zvlast ked vezmem do uvahy ze ide o cesky film zo 60. rokov), na druhej strane usi trhajuca hudba, depresivna atmosfera a dejova vata. Vyslovene mi vadil otvoreny koniec ktory vzbudzoval nadej ze teraz konecne pride to prave orechove. Cely pribeh by sa dal kludne skresat do 40tich minut a mohlo sa pokracovat patranim po zivote na bielej planete.....takto je to zbytocne useknute. 50%

Pták Ohnivák (1997)

Zo vsetkych Vorlickovych rozpravok je tato jednoznacne najslabsia. 40%

Outland (1981)

Poctive atmosfericke krimi becko odete do jemneho sci-fi havu s presvedcivym Connerym v hlavnej ulohe. 70%

Halloween II (2009)

Nebol by to Robko Zombie aby opat vsetko krasne neposral! Pritom povodna Rosenthalova verzia je skvela...stacilo sa jej drzat. Svojrazny "reziser" to samozrejme opat ponal po svojom a vysledkom je nestravitelny, neatmosfericky zmateny gulas plny dementnych snovych vizii (snaha o umeleckost?) ktory nema s halloweenskou seriou nic spolocne ...dokonca ani magicky ustredny motiv (zaverecne titulky sa nerataju). Fujtajbl. Ale aby som bol ferovy uvodna 30 minutovka bola aspon pozeratelna a v niekolkych kratkych okamzikoch doslo aj na emocie. 30%

Vesmírní piráti (1983)

Sympaticke nizkorozpoctove scifi becko....vlastne skor cecko. Napriek slabym trikom, maskam a kulisam je to svizne a zabavne (chcene i nechcene- zbrane strielajuce "prskavky" fakt pobavili... take triky by nespravil ani Ed Wood :). Ked sa spoji naivita 80. rokov s Hornerovymi fanfarami nemoze to dopadnut zle. Teda, ako u koho :) Ja som sa v ramci moznosti bavil. 55%

Zataženo, občas trakaře (2009)

Najamerickejsi animak vsetkych cias co nie je zrovna kompliment. Uvod v pohode ale ku koncu to uz bolo strasne preplacane. 60%