Liga výjimečných (2003)

Ako dobrodružné akčné béčko na zabitie večera jedlé, ako áčkový akciou a dobrodružstvom nadupaný veľkofilm veľkých kvalít absolútna katastrofa. Poslednú minútu filmu považujem za druhé najhoršie ukončenie filmu, aké som kedy videl.(Horší záver má azda len Halloween 3).

Looney Tunes: Zpět v akci (2003)

Dante vs. súčasnosť? Uff. Priam vražedná kombinácia z ktorej dostanete akurát slušnú migrénu. Avšak priznávam že napísať scenár k takejto uletenosti rozhodne nebola ľahká vec. Tvorcovia to s rôznymi animovanými postavičkami a kreativitou slušne povedali prepískli na plnej čiare a vznikol film, ktorý jednoducho nedokáže držať pokope. 35%

Medvědí bratři (2003)

Medvedí bratia skutočne milo prekvapili, veľmi pekná animácia aj prostredie, krásne piesne a srdcervúci záver.... jedna z mojich najobľúbenejších Disneyoviek čo sa o dvojke rozhodne povedať nedá

Nezvratný osud 2 (2003)

Paci sa mi sposob akym dvojka nadvazuje na prvu cast. Nie je to len okopirovany dej s inymi hercami ale vdaka navratu Ali Larter a Tonyho Todda to aj po druhykrat stoji za to. Navyse uvodna automobilova havaria je perfektne nakrutena. Kvalitativne zhruba porovnatelne s jednotkou co je pre pokracovanie hororu viac nez slusna vizitka. Treba vsak podotknut ze finale bolo v predoslej casti zvladnute o nieco lepsie.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Aby som bol úprimný **** a ½ . Začiatok filmu je zo všetkých dielov najslabší, miestami nechutný (glumova premena). Postupom času film naberá tempo a záverečná 30 minútovka je zmes toho najlepšieho, čo nám táto trilógia ponúka. Aj tak si však myslím, že niektoré scény mohol Jackson vynechať a nahradiť ich inými, oveľa dôležitejšími (napr. boj Sarumana s Gandalfom a následná Sarumanova smrť). Taktiež záverečná bitka o Stredozem bola na môj vkus až príliš predigitalizovaná (slony, obrie lietajúce jaštery,...)a efekty miestami zatienili príbeh. Film však zožal zaslúžený úspech. Stal sa historicky druhým komerčne najúspešnejším filmom všetkých čias(lepšie tržby dosiahol už len Titanic) a akadémia mu udelila dosiaľ neprekonaných 11 oscarov, čím sa dostal na úroveň Titanicu a Bena Hurra. Filmový klenot, ktorý sa zapísal do dejín. 85%

Petr Pan (2003)

Tak tato rozpravka patri do mojej osobnej TOP 20 najoblubenejsich rodinnych filmov. Skvele herecke obsadenie na cele s Jasonom Isaacsom a sympaticke ustredne duo Jeremy Sumpter a Rachel Hurd- Wood (ta chemia medzi nimi je neopisatelna, iskri to medzi nimi ostosest), k tomu kuzelny pribeh, nadherna Howardova hudba, prekrasna vyprava a slusne triky.......vysledkom je jedna z najkrasich novodobych rozpravok ktora kuzelnou atmosferou prebija dokonca aj Harryho Pottera. Pochvalu si zasluzi aj skvely slovensky dabing. Tana Pauhofova a Marek Fasiang maju prijemnu farbu hlasu, skratka radost pocuvat.

Pozor, hodný pes! (2003)

Film som videl v povodnom zneni takze Aikenovho mutujuceho dablera nastastie nemusim riesit :D Zacalo to vcelku slubne ako prijemny nenarocny rodinny film. Ale len do tej doby nez psiska zacali hovorit. Potom prislo hotove peklo. Scenar muselo splasit 10 rocne decko inak si to nedokazem vysvetlit. Film napokon taha z bahna akurat zaverecna dramaticky ladena 20 minutovka, Liamova charizma a klasicky vydareny happend. Povedane zjednodusene: relativne dobry uvod, dobry zaver no priserny stred. 35%

Propad do temnot (2003)

To som sa zase raz dobre pobavil. "Nestrilejte do svetel. Nedivejte se na ni. Jakmile zhasneme svetla sme mrtvi". Namet rovnako vtipny a streleny ako v Boogeymanovi s obdobnou davkou naivnych klisoidnych dialogov a scen. Od sameho strachu a hrozy teraz urcite nezaspim. Len co zhasnem lampicku Zubna vila ma skosi....pomooooc :DDD No a teraz vazne....ale to sa neda....ked si spomeniem na scenu ako dramaticky preskakovali neosvetlenu cast schodov musim sa rehotat. Takze 1* je za tu neumyselnu zabavnost a pomerne slusne sa rozbiehajuci uvod, druha za znesitelne i ked priemerne obsadenie a celkovy svih a drajv. 35%

Scary Movie 3 (2003)

Réžiu trojky prebral David Zucker a na filme sa to poriadne odzrkadlilo. Anna Faris s novým blonďatým účesom už nie je taká sexi a aj napriek množstvu hviezd, od Pamely Anderson, cez Charlieho Scheena až po Michaela Jacksona, je v celom filme iba jediná vydarená scéna za ktorú dávam tú hviezdičku. Zbytok filmu je zbytočný a brakový guláš, ktorý je navyše aj nevtipný!

Temné lesy (2003)

Toto je presne ten typ hororov ktore mozem.....s minimom krvi, zato vsak s hutnou atmosferou a gradujucim zaverom. Nori opat nesklamali. 70%