• Fantasy

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Nesdílím nadšení uživatelů kolem mě, bohužel. Tento snímek posestavovaný ze změti záběrů z reality a z Joelovy hlavy mě nezaujal, nevryl se mi do mysli ani do srdce. Ani nemám pražádnou chuť pouštět si ho znovu. Pár momentů ve filmu bylo povedených, Jim Carrey po všech svých paskvilních rolích konečně něčím zaujal, ale v celku mi to na víc než 45% nevyleze. Dám tomu čas a třeba se to v budoucnu zlepší.

Univerzální uklízečka (2005)

Maggie Smithová v roli šílené vražedkyně je vážně roztomilá. Rowan Atkinson se mě po dlouhé době líbil ve své humorno-vážné roli a Patrick Swayze jako úlisný lektor golfu - opravdu slizký. Zasmála jsem se při některých scénách od srdce a proto podtrženo sečteno - 65%.

Sex ve městě (2008)

Film mě naprosto dostal! Šla jsem do kina s tím, že se pobavím, pokud se bude ubírat ve šlépějích seriálu. Nečekala jsem ovšem, že se pobavím tak skvěle. Humor - přesně dle mého gusta, kostýmy, boty, vše, co se oblečení týče - naprosto úchvatné. Dámy, kterým se líbil seriál, musí tento film milovat stejně jako já. Protože narozdíl od seriálu, který je bezesporu skvělý, ale na každý díl jsme musely stráááášně dlouho čekat, je ve filmu vše naservírováno najednou. A to je paráda. Takže jestli chcete umírat blahem nad vším tím značkovým oblečením, skvělým inteligentním humorem a trochou romantiky, seberte se a běžte do kina!!!

Iron Man (2008)

Nejlepší akční podívaná jakou jsem kdy zažila, přitažlivě odtažitá a profesionální Gwyneth Paltrow, podle mě měla nedostatek prostoru, ale neznám předlohu, tak to tak asi bylo správně. Robert Downey zazářil naprosto s přehledem, film se mi líbil od začátku do konce i díky skvěle zahranému padouchovi alias Jeff Bridges. 80%.

Než si pro nás přijde (2007)

Film, který je tak úžasný jako jeho dva hlavní představitelé, nebo právě proto. Film, který jsem si naprosto vychutnala a myslím, že mi bude chutnat i napodruhé, napotřetí, ....Dvojce Nicholson - Freeman rozehrála vyjímečný koncert, ve kterém nechybí nic. Je tam ode všeho kousek a nejvíc je to o lidech. Plakala jsem i jsem se smála. 90%.

Barbie a 12 tančících princezen (2006)

Nejoblíbenější pohádka v naší sbírce Barbie pohádek. Princezny jsou krásné, chytré a roztomilé, proč je nemít rád?

Grandhotel (2006)

Zvlášní směsice postav vytvořila dobrou atmosféru filmu Grandhotel. Film nehodnotím ani jako celek spíš uděluji hvězdy hercům, momentům, prostředí a samozřejmě Liberci. Proto 4* a celkem 70%.

Bílý oleandr (2002)

Film se mi líbil svým zpracováním, líbily se mi herecké výkony Rennée Zellweger a Robin Wright Penn, líbilo se mi, jakým způsobem je film vyprávěn. Tedy 65%.

Umučení Krista (2004)

Proč tolik rozporuplné hodnocení u tohoto filmového počinu? Není to snad dáno tím, že Mel Gibson sáhnul po tématu, které mnozí zatracují a mnozí vyzdvihují? Bingo. Téma posledních dnů Ježíše Krista, stejně jako jakýkoli jiný náboženský námět nevoní každému. Mnoho uživatelů zde se podivuje nad krutostí, která filmem prostupuje a dělá z Ježíše Krista krvavou masu. Není to výmysl Mela Gibsona, není to tím, že by chtěl a úmyslně přidával vic krve než je třeba. Je to proto, že se držel dobových pramenů a chtěl zachovat autentičnost celého počínání. Ono to totiž skutečně takto kruté bylo. Pro mě je film vrcholným dílem Mela Gibsona, film, který nezastírá skutečnosti a drží se předlohy. Krása tohoto filmu spočívá i v tom, že je celý namluven dobovými jazyky a divák je tak víc vtažen do atmosféry. Dlouho jsem jeho shlédnutí odkládala, abych nakonec zjistila, že je to jeden z nejemotivnějších filmů všech dob. Ne, náboženský zaměřeného člověka ze mě neudělá, a ani si nemyslím, že by se o to u kohokoli pokoušel. Můj názor je, že tento film by si neměl nechat ujít nikdo. Za Umučení Krista 90%.

Volání o pomoc (2007)

Váhám mezi 4 a 5-ti *.1. mám ráda Adama Sandlera v jeho komediálních rolích, ale to, co předvedl v Reign Over Me mě dostalo na kolena a rozhodně ho od této doby nebudu řadit mezi ryze komediální herce. Působivé drama se vším všudy. Roli Charlieho zvládl Sandler bravurně a rozhodně je to jedna z jeho životních rolí. Přestože film je drama, neztrácí komediální prvky, takže tíhu dramatu trochu odlehčuje, což je jen a jen dobře. Sandlere, jen tak dál. U mě 90%.