• Fantasy

Druhý muž (2008)

Antonio Banderas v roli záhadného cizince, po jehož totožnosti pátrá Liam Neeson a mezi nimi stojí krásná Laura Linney - tak by se dal stručně shrnout obsah. Pro Lauru mám odjakživa slabost a Liam je velkým hercem. Antonio svým hereckým umem příliš nezaujme, ale na tuto roli se vcelku hodil. Tedy sumasumárum 55%.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Jak já jsem tenhle seriál milovala! No, není se čemu divit. Začátek 90. let - hltali jsme všechno, co přišlo ze "západu". BH 90210 nebylo výjimkou. Spíš naopak. Všechny jsme chtěly být Kelly a Brenda a žít tenhle americký sen. Dnes už není o co stát. Ale tenkrát... Nostalgie mnou cloumá, takže nemohu jít níž než na 55% a tudíž tři hvězdičky.

Jáma a kyvadlo (1991)

Prvoplánový film z doby inkvizice, který není filmem v pravém slova smyslu, ale jen pouhou fraškou. Brutální výjevy, žádný děj, to je celé. Snad jen kvůli Lance Henriksenovi nedám odpad. 10%.

Čti mi ze rtů (2001)

Slušná kriminálka. Vincent je v roli bývalého trestance okouzlující. Emmanuelle mu je výbornou protihráčkou. Rozhodně stojí za zhlédnutí. Dobře vystavěný scénář, skvěle zvládnuté herecké obsazení, nenudí. V podstatě mnohokrát ohrané krimi drama, ale s jiskrou a se šarmantním Vincentem v hlavní roli. Co víc si přát... ? Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami. 70%.

Smažená zelená rajčata (1991)

Nevím, jak mě mohl tak dlouho tento snímek prostě míjet. Je to po dlouhé době film, který ve mě zanechal spoustu dojmů a pohladil duši. Úsměv střídal dojetí a emoce na mě stříkaly plnou palbou. Jemně vyprávěný příběh z minulosti se prolíná se scénami ze současnosti. Smažená zelená rajčata jsou o přátelství, odvaze, statečnosti a výjimečnosti. ("Na mořském dně jsou miliony ústřic, ale jen do jedné z nich bůh vložil zrnko písku"). Whistle Stop Cafe, kde se pomalu ubíral čas, kde měli černí stejná práva jako bílí, kde se ve větru komíhal vývěsní štít, ve mně zanechal nesmazatelnou vzpomínku. "Srdce může být zlomené, ale bude bít pořád stejně." 95% Towanda!!!

Volver (2006)

Řeknu upřímně, že každé mé setkání s tvorbou Pedra Almodovára je přinejmenším krásným zážitkem. Volver mě dostal svou identickou atmosférou, svými křivolakými uličkami a samozřejmě Penélope. Scéna, kdy Penélope coby Raimunda zpívá v restauraci, je úchvatná. Ovšem není to jen Penélope, kdo v tomto komorním snímku září. Veškeré ženské role jsou skvostně obsazené. Blanca Portillo v roli Agustiny, Lola Dueňas jako Raimundina sestra Sole, Carmen Maura coby jejich matka. I mladičká Yohana Cobo hrající Raimundinu dceru Paulu se své role zhostila více než dobře. Volver je citlivý snímek, který nám dává nahlédnout pod pokličku rodinných vztahů, rodinných tajemství, nemoci i smrti. Za sebe 89%.

Rozervaná objetí (2009)

Stejně jako mé první setkání s Pedrem, prostřednictvím snímku Mluv s ní, i toto dopadlo nad míru dobře. Nebudu srovnávat, protože každý je vystavěn jinak. Rozervaná objetí jsou o kráse, moci, žárlivosti a lásce. Díky Penélope je film živý a nabitý energií. Lluís Homar na mě v roli Harryho Caina působil melancholicky a přesvědčivě (scéna u moře s malým Diegem). Tamar Novas mě zaujal v Hlasu moře rolí Javiho, v Rozervaných objetí jako Diego zmužněl a dospěl. Celkově 85%.

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Skvělá rodinná podívaná. Thomas Sangster, v roli nejstaršího Samuela, na sebe upozornil už v Love Actually a opět nezklamal. Báječný Colin Firth a mile trhlá Angela Lansbury jako teta Adelaide byly ve svých rolích dokonalí. Celkově zábavné pohlazení díky výbornému scénáři Emmy Thompson, která si ušila na tělo i hlavní roli chůvy McPhee. "Musím vám říct něco o tom, jak pracuji. Když mě nechcete, ale potřebujete, musím zůstat. Když mě chcete, ale nepotřebujete, musím odejít." 80%.

Ženy sobě (2011)

Opravdu hodně hodně funny. Kdybych měla tento povedený snímek k něčemu přirovnat, tak je to kříženec Sexu ve městě bez sentimentu a komedie Machři bez Sandlera. Naprosto nejvíc mě bavila Melissa McCarthy a její neutuchající sexappeal. Další výbornou roli si střihla Kristen Wiig se svými trapasy (scénka v letadle, scénka s mandličkami). Díky za takové letní osvěžení. Rovných 80%.

Kouzelná romance (2007)

Svým přechodem z animace do hraného filmu připomíná poetickou Mary Poppins. Amy a Patrick jako pár fungují dokonale, Plus nádherné songy - dohromady 85%