• Fantasy

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Trochu tajemna nikdy neuškodí. A zkuste si tipnout: Fact or Fiction? Skvělý seriál. U mě 80%.

Sex 100+1 (2007)

Chlápek dostane seznam. Seznam všech ženskejch, se kterýma se kdy vyspal nebo má vyspat. Komedie? Drama? Romantika? Ale jděte ! Jistěže komedie ! 60%

Smrt panen (1999)

Absolutně nechápu překlad názvu snímku do češtiny - Smrt panen. Přitom originální název říká vše. - Sebevraždy panen. A o tom ten film vlastně je. A nejen o tom. Také o puritánství, nespoutanosti, vzepření se a sebeobjevování. Film na mě zapůsobil vcelku silně, jen jsem se v něm trochu ztratila a nepochopila jeho poselství. Josh Hartnett neměl štávu. Zato Kirsten Dunst vskutku výtečná a hodna velebení. Pro mě zatím 65%, uvidím, co přinese druhé zhlédnutí.

Král Artuš (2004)

Král Artuš ! Legenda staré Anglie ožívá ve velkolepém zpracování, s výborným scénářem, úchvatnou hudbou, dobrým hereckým obsazením. Za samostatnou zmínku stojí především Stellan Skarsgard a Clive Owen. Ať žije král ! Poctivých 70%.

International (2009)

Já jsem se většinu filmu hrozně nudila, vše je strašně rozvleklé. Nelze nesrovnávat s dramatem Tlumočnice, které ale bylo mnohem kvalitněji zpracované. Pro International mluví pouze svižná akce v muzeu a jedinou zajímavou postavou na plátně je Armin Mueller-Stahl. Váhám mezi 2 a 3 hvězdičkami. U mě těsně pod polovinou - 45%.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Mé reálné pocity: rozpolcenost, nevědomost, fantasmagoria. Scény za zrcadlem jsou překrásně kýčovité - barevné, až oči přecházejí. V kontrastu se špínou a šedí zbytku filmu jsou vizuálně výraznější. Skvělých hereckých čísel jsme se dočkali nejen od Heatha Ledgera, ale i od ostatních postav. Neuvěřitelně přesvědčivý byl Tom Waits v roli ďábla. Dílo vzdáleně připomíná příběh o Faustovi. V alternacích k postavě Tonyho, kterého hrál Heath se mi asi nejvíce zamlouval Johnny Depp. Lily Cole je nádherná a to je vše. 65%.

Život je krásný (1997)

Nejkrásnější film z koncentráku, jaký jsem kdy viděla...Samozřejmě, že vše je hodně nadneseně podané, některé scény jsou vyloženě naivní (Guido vyřvávajíc z amplionů Buono giorno principessa), ale to přeci vůbec nevadí ! Emoce fungují na 100% a já opravdu musím - a chci - dát tomuto poeticky laděnému snímku 95%. Protože to, co na plátně předvádí Roberto Benigni je opravdové a ta obrovská láska k malému Jozuovi je naprosto přesvědčivá, stejně jako krásná Nicoletta Braschi. Pro mě 5 hvězd.

Piraňa 3D (2010)

Bože! Film, ve kterém co chvíli sežerou někomu zubaté ryby kus nohy, v horším případě půlku těla, tak to opravdu ne. Neviděno ve 3D, možná chyba. A nebo štěstí. U mě 15%.

To, co dýchám (2007)

Čtyři postavy ve čtyřech na sebe navazujících příbězích. Čtyři lidé, kteří si vzájemně ovlivnili život. Velmi působivý Andy Garcia v roli Prsta, který je středobodem celého snímku. Strhující drama o touze ovládat druhé, o vině, o lásce, o záchraně. To je The Air I Breathe. Za působivě vystavěný příběh, za krásnou Trystu stojící za úsvitu proti mrakodrapům, za štěstí, požitek, žal a lásku dávám 75%.

Zkažená úča (2011)

Rozhodně slušný průměr. Není to přehnaně perverzní a není tam ani špetka romantiky. Cameron Diaz je ve skvělé formě a je koukatelná. Ovšem nejvíc mě bavil Jason Segel v roli dotěrného tělocvikáře. Timberlake jej celkem snesitelný, jeho pěvecké číslo na učitelské sešlosti vyvolalo v kině největší salvy smíchu. Sympatico. Takže u mě za 55%.