• Fantasy

Tři mušketýři (2011)

Moderní stylizace do akčního hávu se mi nelíbila. Naopak mě po dlouhé době potěšil Orlando v perfektně záporné roli. Stejně jako Milla, které její Mylady opravdu svědčila. Krásná, zrádná a svůdná - oproti ostatním ženským rolím v tomhle snímku její herectví za něco stálo. Myslím, že by se hodilo přidat ještě kromě dobrodružné, akční a romantické roviny i sci-fi, protože absurdně létající vzducholodě nad Paříží, mají s realitou pramálo společného. Jinak celkem obstojný snímek u mě získal 70%.

Půlnoc v Paříži (2011)

Paříž, jak ji všichni známe. Všudepřítomná světla, neopakovatelná atmosféra. Opět skvělý Woody - dialogy, které píše sám život, hledající se spisovatel, vztahová šaráda. Owen Wilson hraje velmi slušně, Rachel McAdams je výtečná, stejně jako Marion Cotilard. Prolínání současnosti a minulosti je plynulé, nenásilné, snové. Nechat se opájet Paříží od Woodyho není otravné, ani trochu. U mě za 80%

Drive (2011)

Velmi silný filmový zážitek. Drama, kde málo slov znamená hodně. Pár krvavých scén. Spoustu detailních záběrů na tvář Goslinga - mimochodem hrál výtečně. Od začátku do konce jsem byla v neustálém napětí. Tento film nenechá diváka vydechnout. Úžasná hudba. U mě 95%.

Bílá stuha (2009)

Hodně syrové. Velmi pomalu ubíhající děj, kdy jeden záběr trvá i několik minut. Nemohu říct, že by se mi film nelíbil. Naopak. Precizně propracovaná psychologie postav, černobílá kamera, děsivě mrazivá atmosféra, strnulost, vážnost a závažnost na mě dýchala po celou dobu sledování filmu. Všichni ve vsi byli svým způsobem magoři - nad každým by člověk mohl strávit hodiny přemýšlením. Ve filmu vlastně není jediná radostná chvíle. Otevřené konce nemám vůbec ráda, natož u tak silného filmu. Přesto musím dát vysoké hodnocení, protože tento snímek je jedinečný. 80%.

Jana Eyrová (2011)

Nemám slov. Nemohu nijak popsat něco tak krásného. Jane Eyre mi naprosto učarovala, převálcovala i tak úchvatný film jako je Pride and Prejudice. Mia Wasikowska coby Jane je úžasná, jejímu ztvárnění nelze nic vytknout. Stejně tak i Michael Fassbender v roli Rochestera podává nadmíru přesvědčivý herecký výkon.Přestože jsou velmi výrazní a herecky na vysoké úrovni i představitelé ostatních rolí ( především Judi Dench jako Mrs. Fairfax), na těchto dvou je vystavěn celý film. Jediný, kdo mě herecky zklamal byl Jamie Bell v roli otce Riverse. Tato role mi k němu absolutně neseděla. Jinak nemohu filmu nic vytknout: vizuálně, scenáristicky, hudebně naprosto dokonalý. Pro mě 95%.

Šmoulové (2011)

Podle mě se film celkem vyvedl. Nezdála se mi ale dobře zvolená kombinace hraného a animovaného. Myslím, že Šmoulové pobíhající New Yorkem byly sice roztomilí, ale prostředí mi k nim nesedlo. Spíš bych uvítala nějaký nápaditý příběh odehrávající se v jejich rodné vesničce. Ale i tak to bylo velmi svěží. 65%

Babel (2006)

Hodně emocí. Čtyři vzájemně propojené příběhy. Napjatá atmosféra funguje na jedničku, zvláště v příběhu s dětmi. Výborný výkon podala Rinko Kikuchi v roli hluchoněmé Chieko. Velmi syrově podané osudy několika lidí zanechají v člověku hluboký dojem. U mě rozhodně 90%.

Pokušení (2009)

Dám tři hvězdičky za to, že: 1. Amanda je neuvěřitelně krásná, 2. Julianne je neuvěřitelně krásná, 3. Liam je neuvěřitelně krásný. No, tak teď vážně. Tenhle film si nezaslouží víc ani míň než průměr. Lepší průměr. Některé věci mě dost vadily. Všichni tři hlavní představitelé hráli tak napolovic, třebaže jsou neuvěřitelně krásní. Absolutně tam nefungovala chemie mezi nikým. Amanda je bohužel jen neuvěřitelně krásná. Julianne hrála ze všech nejlépe, ale stejně to nestačilo. Takže sumasumárum 60%.

Zeke a Luther (2009) (seriál)

Jediná hvězdička pro tenhle příšerný seriál - a to za skvělou malou mršku Ginger. Ta holka má něco do sebe ! Jinak děs a hrůza - 10%.

Obhájce (2011)

Velmi zasloužené 4 hvězdičky. 1. za vynikající, uznání hodný a v mém případě překvapivý výkon Matthewa McConaugheyho. 2. za znovuzrození Ryana Philllippa, který pro mě od snímku Crash upadl v zapomnění. 3. za bravurně vystavěný thriller. 4. za přesvědčivě sehrané právnické drama. 5. za to, že jsem se ani chvilku nenudila. Pro mě plných 90%.