• Fantasy

Angel-A (2005)

Angel - A je nesmírně zajímavý film. Černobílá kamera je velkým plusem. Angel - A je o andělech na zemi. O poznání vlastního nitra. O úctě a lásce k sobě samému. Angel - A je komorní snímek, který si na nic nehraje. Jamel přesvědčivě ztvárnil zoufalého muže, zmítaného životem. Rie je nádherná, blond vlasy jí neuvěřitelně sluší. Za krásný umělecký zážitek 85%.

Thor (2011)

Thor byl mé největší překvapení tohoto půlroku, na který jsem šla kvůli Natalii. Natalie byla fajn, nemůžu srovnávat její výkon v Černé labuti a v Thorovi, takže fajn. Potěšil mě Anthony, který byl v roli Odina výborný. Ovšem nejlepší výkon podal, pro mě do té doby neznámý, Tom Hiddleston v roli Thorova bratra Lokiho. Za úžasnou akci, efekty, atmosféru celkem se vším všudy 80%.

Voda pro slony (2011)

Na tento film jsem šla s rozporuplnými pocity. Předesílám, že nemám ráda cirkusové prostředí a z Roberta Pattinsona neomdlívám. Těšila jsem se na Reese, byla jsem zvědavá i na Christopha Waltze. Musím říct, že jsem byla strašně mile překvapená. Reese je herečka No. 1, před Christophem smekám ( už od jeho výkonu v Hanebných panchartech ) a Robert dokázal, že umí zahrát. Drama mu svědčí. Několik silných momentů tento film vyšvihlo vzhůru. Pravda bez Christopha Waltze by to byla minimálně jedna hvězdička dolů. Takhle váhám mezi 4 a 5*. Nakonec se kloním k 85%.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Přestože jsem knížku četla až po zhlédnutí filmu, nebylo to pro mě zklamáním. Naopak. Burton barvitě vykreslil všechny detaily a neumím si představit, že by se toho někdo zhostil lépe. Nepřekonatelný Johnny a hlavně fantastický Freddie Highmore v roli malého Karlíka Bucketa. Ten chlapec je tak bezelstný, upřímný a zranitelný, až k pláči. Za pohlazení na duši dávám 90%.

Prokletý ostrov (2010)

Obrovské uznání za tak složitý počin. Mrazilo mě z něj v zádech, žasla jsem nad úžasnou vypracovaností a překvapivou pointou. Klobouk dolů před výkonem Leonarda, Bena Kingsleyho a Michelle Williams. Té především. Její role je klíčová a její výkon skvělý. Dávám 85%.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Nejsem zaslepeným příznivcem Pirátské série. Ale jak mě zklamala 3 - Na konci světa, tak mě mile překvapila 4. Bylo to velkolepé. Krásná Penélope téměř zastínila ohraného Johnnyho - a to nejen svou krásou, ale především hereckým umem. Vlila skomírající sérii novou krev do žil, dodala energii a šťávu. Oproti předcházejícím Pirátům, kde vše držel Johnny sám, má v tomto díle vedle sebe sobě rovného. Skvělý Geoffrey Rush a půlminutová přítomnost Judi Dench byly milým bonusem. Za sebe - a moc ráda - dávám 85%.

Dům duchů (1993)

Můj úsudek po opětovném shlédnutí tohoto filmu lze shrnout do několika slov. Silné. Působivé. Rozvleklé. Ano, stopáž je úměrná významu slova sága, nicméně některé momenty mohly být zkráceny. Podle mého je to film hodný pozornosti. Není nijak těžký na pochopení, má silné dramatické okamžiky a herecký koncert Jeremyho, Meryl, Winony i Glenn stojí za to. Pro mě 75%.

V dobré společnosti (2004)

Denis nebyl špatný. Vlastně byl celkem dobrý. Ale nebýt Tophera, nedala bych ani ty 3*. Topher to celé táhnul, dal tomu ten šmrnc. Vlastně tomu dodal všechno. Jak dramatický, tak komediální, tak i romantický dílek. Scarlett byla jako vždy krásná, překrásná, ale to je vše. Takže sumasumárum 65%.

Milý Johne (2010)

Film nabízí klasickou milostnou romanci .Vše jede v zajetých kolejích, nic nevybočuje z řady. Obě hlavní postavy, které ztvárňují Channing a Amanda, jsou ploché, bezduché a prázdné. Emoce, které film nabízí, mi připadaly vyumělkované. Prostě jsem jim to nevěřila. Jediná živá postava na plátně je Johnův otec ( Richard Jenkins), trpící autismem. Při srovnání se Zápisníkem jedné lásky vychází Milý Johne jednoznačně poražen. Necelých 60%.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Film o módě, o jejím zákulisí, o úžasných kostýmech? Ďábel nosí Pradu! Jak může srdce moderní ženy nezaplesat nad tou záplavou luxusních hadříků, botiček, kabelek! Ovšem - není to film jen o tom. Anne v roli Mirandiny asistentky Andy se mění. Na začátku vidíme nevýraznou šedou myšku, ze které se stává módní princezna. A nakonec - zjistí, že život není jen o hadříkách. Takže 80%.