johnny01

johnny01

okres Praha

2 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
  • 11.6.2018  17:44
  Vetřelci (1986)
  ***

  Podobné jako jednička, ovšem ve scénáři jen málo nového - podobná zápletka, podobný děj i konec. Nepovedl se dlouhý a pomalý úvod.

  • 18.5.2018  14:47
  Vetřelec (1979)
  ****

  Jako horor to sice úplně nefunguje, protože se moc nebojíte, ale jinak je to povedený film především díky scénáři s několika překvapivými zvraty. Výborné jsou vraždící scény s velmi naturalistickými záběry, naproti tomu pohledu na vetřelce samotného si příliš neužijeme. Není jasný důvod stornování odpočtu a význam kočky.

  • 16.4.2018  15:10

  Slabší než dvojka, chybí tam matrix celkově i ta atmosféra, je to už dost jenom o bojování a přípravách na obranu - film se omezuje téměř pouze na chobotničky. Šlo více rozvést vědmu i architekta, škoda i málo využitého metra.

  • 18.3.2018  22:49

  Povedená atmosféra filmu zůstala, stejně jako skvělé bojové scény, nicméně není to tak dobré jako jednička - úvod se točí jen kolem sexu, zápletka je poněkud nepřehledná a obtížně pochopitelná, nesmrtelné auto na dálnici je naprosto nesmyslné, stejně jako vůbec celá tato část. Přitom z toho šlo rozhodně vytřískat více (především co se týče těch programů), motiv s klíčníkem určitě nebyl špatný. Nejlepším okamžikem je pak zřejmě nastartování motorky.

  • 11.3.2018  21:59

  Místy dost brutální, jindy zase nechutné záběry, do toho nesmrtelný hlavní hrdina a spousta nereálných situací - celkově nic zas až tak extra... Přitom příběh není tak špatný a někdy je to i vtipné.

  • 7.2.2018  22:36

  Velmi dobrý film, oproti jiným podobným syrově až naturalisticky natočený, celkem i bez zbytečného patosu. Intriky šlechty dodávají realističnosti. A velice se povedla hudba. Jen ten úplný závěr je nepřesvědčivý.

  • 29.1.2018  21:33
  Rivalové (2013)
  ***

  Není to zcela špatně natočené, ale není tam prostě úplně ta atmosféra. Místo o rivalitě je to dost často o soukromí obou jezdců, scény ze závodů jsou pak dost užvaněné. Určitě to mohlo být lepší.

  • 29.1.2018  21:22
  Magnolia (1999)
  **

  Několik větví příběhu spolu souvisí dost okrajově nebo vůbec, celé je to dost dlouhé, a ač je to místy zajímavé, přece to spíše nudí a nějak tam chybí nějaké pojítko nebo hlubší smysl.

  • 16.1.2018  22:42
  Glory (2016)
  ***

  Začátek je slibný a linie boje proti systému je celkem podařená, i když to mohlo být zvládnuto lépe. Zde je třeba vytknout zejména jistou zvláštní vlastnost Canka, která se však v dalším průběhu už tolik neprojevuje, což pak zpětně působí nevěrohodně. Film kazí, že se příliš točí okolo Julie (skoro to pak sjíždí do kritiky jejího životního stylu). Navíc se to různě natahuje, ve filmu je spousta hluchých míst. Závěr je pak velice zvláštní a zdá se předčasný (když to konečně začne být zajímavé), zcela poslední scéna je pak mimózní - když už, měl film končit předposlední scénou. Celkově škoda, film měl určitě na víc.

  • 12.1.2018  23:26

  Tak úplně nevím. Přespříliš ukecané a zavalené řečmi, navíc dost předvídatelné - půl filmu jen čekáte, až se Brick ukecne... A ta zápletka s tím Bricksovým kamarádem po té cenzuře je méně uvěřitelná. Zahrané dobře, ale jinak slabší.

  • 5.1.2018  22:52

  Na rok vzniku hezké zpracování originálního tématu. Zajímavé je i využívání "schopností" hraček. Příběh je nicméně dost průměrný a příliš to neupoutá.

  • 3.1.2018  22:47

  Velmi dobrý film, ale prostě to není úplně ono. Oba herci hrajou naprosto úžasně a v tomto směru je to skvělá podívaná, i téma je v obecnosti dobré. Nicméně, pomineme-li nepovedenou hudbu, nedostatky filmu spatřuji v jisté žánrové rozkročenosti, resp. neukotvenosti. Suprová komedie, často se hodně zasmějete, ale je to na komedii příliš vážné... Přesto právě v tomto je film nejsilnější (možná škoda, že většina super okamžiků už je v traileru). Na drama i psychologický film je to příliš odlehčené... Je tam i romantika, ale často nedotažená... Film se konečně místy snaží i o sci-fi. Škoda je i některých rychlých nebo jen naznačených scén, které si divák musí domýšlet, pokud jejich smysl neunikne zcela. Více se soustředit na nějaký žánr (zřejmě komedii) a zapracovat na hudbě, mohlo to být mnohem lepší. Ale i tak, nadprůměrná komedie!

  • 29.12.2017  23:06

  Úžasný film, který skvěle zpracoval naznačené téma. Postupně se zvyšuje napětí díky skvělým hereckým výkonům - ačkoliv je v záběru stále jen restaurace (a téměř neustále stejný stůl), prostě jim to věříte, o emoce není nouze - vyprávění je ve filmu zvládnuto dokonale. Povedlo se i vedení kamery, která nenudí. Postupně se příběhy nepředvídatelně vyvíjejí a komplikují díky mnoha překvapením, kterým je i závěr - sice není úplně doslovný, ale je to jasné. Celkově vynikající zážitek, který rozhodně stojí za to.

  • 25.12.2017  11:10

  Spoilery. ... Ačkoliv uznávám, že jednička stanovila laťku hodně vysoko, přece slova režiséra, že čekal na "nosný" příběh působí ve srovnání s podprůměrností filmu až směšně. Dvojka začíná, jakoby žádná jednička nebyla (to se anděl a čert nepoučili?), přitom se z ní dost věcí opakuje (jak začátek, tak například představa, že po nalezení prvního jablka se vrátí zpět na nebe, a i závěr je dost podobný). Příběh je slabý a málo obsažný, ve srovnání s jedničkou nefunguje ani pomoc svatých. Zato je to místy dost brutální. Nepovedl se ani výběr herců - Bolek Polívka se prostě do role vydřiducha Košťála nehodí, ač se snaží, Viktor Preiss také nebyl vhodný herec, navíc byl příliš mladý na tuto roli, a i párkař vypadá dost mladě oproti Magdaleně. Škoda pak je, že příliš nefunguje ani škádlení mezi andělem a čertem - místo toho je z toho souboj soků v lásce - tato výtka směřuje především k okamžiku, kdy čert zamkne anděla v krejčovské dílně. To prostě zcela vybočuje i z drsněji natočené dvojky. Kde je to jemné škádlení z jedničky? Navíc ani ta milostná linie příběhu tam nesedí, navíc skoro přebíjí hledání jablka, které je tam skoro jaksi "navíc". Závěr pak je prapodivný - když čert opouští Magdalenu (aniž by se s ní vyspal?), anděl mu pak vše odpouští... A místo aby z anděla byla také mlhovina, tak místo toho zachrání čerta?! Proč se tam objevili Lucie Bílá a Michal Horáček raději nezjišťovat. Ani hudebně se to jedničce zdaleka nevyrovná. Je to škoda, protože soustředit se víc na Anežku, ponechat jemné škádlení a lépe vybrat herce, mohla to být pěkná pohádka, prostředí i kamera jsou skvělé.

  • 24.12.2017  20:43

  Spoilery. ... Originál je rozhodně výrazně lepší. Už ten úvod je přetrapný - prý "kdo by hrál deskovku" ??!! a hra se pak změní na nějakou kazetu do nějaké historické konzole (jak originální! - převzato z filmu Kruhy). Děj se posouvá o 20 let později (jak originální!) do současnosti do nějaké americké střední, kde 4 teenageři zůstávají po škole a najdou historickou konzoli a jdou hrát a záhadně si nemůžou vybrat jednu postavu (jak originální!). Po protrpěném úvodu se konečně hraje - hráči se ocitají v džungli a brzy zjišťují, že mají tři životy. Než se ale vůbec dozvědí cíl, jeden z nich život ztratí - no cože? Se záhadnou jistotou vědí, že když někdo ztratí třetí, zemře. V džungli dostanou zadaný úkol, ale místo aby ho šli rovnou splnit, tak nejdřív plní jednotlivé úkoly, ač to nebylo v zadání. Také zjišťují své silné a slabé stránky, což je však uděláno tak, že se u každého zobrazí digitální obdélník s popisem (přitom to šlo mnohem lépe udělat půlminutovou scénkou vypravěčem, něco jako v Loupeži po italsku). Ačkoliv se každý hráč proměnil do postavy, má s sebou i svou povahu, což je obzvláště zajímavé u té svalnaté korby, která je neuvěřitelně zbabělá... Problémem filmu je, že hra je jaksi na vedlejší koleji. Je to spíše taková pubertální romantická komedie, místy akční a místy dost brutální. Vtipné je to především v již zmíněném střetu vlastností postav a povahy hráčů, což přináší dost zábavných okamžiků. No a pak se tam rozvíjí vztahy mezi dvěma a dvěma postavami. Po této stránce je film na výši a především herecké výkony jsou ohromující (když Bethany učí Marthu flirtovat, to prostě nemá chybu a je to nejlepší scéna filmu - k jeho škodě). Jenže po stránce hry to dost tápe - ať již jde o samotnou možnost mít 3 životy, po prapodivné "darování" životu až po návrat spočívající v pádu z megavýšky, po kterém se vám nic nestane (a ještě díky tomuto nesmyslu postavy hru vyhráli!). Divné bylo i to ovládání zvířat drahokamem, které jaksi nefungovalo. Rovněž tak zapamatovat si rychlý výčet vlastností nebylo lehké a některé vlastnosti někteří ani nevyužili, navíc tam některé vlastnosti byly jen tak pro srandu (jako slabina "buchty" a když si ji pak dal, vybouchl - a to je vše - haha). Film pak končí návratem, vztahem a setkáním s 5. hráčem (jak origiální!). A pokud pak jde o to, že jde o pokračování, a ne předělávku - to naznačuje snad jen předělávka hry na kazetu, posun v ději a pak nápis na srubu v džungli, že tam žil Alan Parrish. Jak je ale z děje zřejmé, o pokračování se jedná jen na oko - ve skutečnosti to je puberťácká předělávka originálu, a to slabá.

  • 21.12.2017  16:11
  Jumanji (1995)
  ****

  Sice už to není takové wow, jako když to sledujete jako dítě, ale pořád je to napínavá a velmi originální podívaná, která stále dokáže potěšit.

  • 29.10.2017  20:26

  Ztraceno v nudě.

  • 29.10.2017  20:25

  Příjemný romantický příběh (zvláštní, že zrovna tato kategorie v popisu chybí), který se povedl i jako parodie na oddanost. Ukázání hrůzy či nesmyslnosti války však úplně nefunguje, místy jsou hluchá místa. A nejlepší je rozhodně trik s mečem!

  • 16.10.2017  01:28
  Mise (1986)
  ****

  Silný příběh, skvěle a věrohodně natočený, s jímavou hudbou, avšak místy je to skoro až depresivní a film celkově vyznívá poněkud nejasně.

  • 15.10.2017  23:06

  Přeobsazení Lee Van Cleefa z kladného hrdiny v "druhém díle" do záporáka v tomto filmu je dost problematické a nedá se na to úplně zvyknout. Příběh je slabší, je horší jej stíhat chápat, rovněž je často až příliš rozvláčný a místy si hraje na válečný film, což se mu ale vůbec nedaří. Ani hudba místy nestačí. Zápletka, ač předvídatelná, je přitom docela dobrá, jen to chtělo film zkrátit a soustředit se jen na ni.

  • 15.10.2017  00:33

  Originální příběh s povedenou zápletkou dvou lovců lidí, kdy pořád čekáte, až jeden druhého podrazí, navíc je děj nepředvídatelný a několikrát se otočí. Už jejich "seznámení" je skvělé! Do toho výtečná hudba a skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů. Celkově velmi povedený film, škoda místy přílišné brutality a nesmrtelnosti.

  • 11.10.2017  11:35
  Blade Runner (1982)
  **

  Zprvu je to docela nuda, jako když se film vychloubá vizuálními efekty, dlouho chybí akce, která přichází až v druhé hodině. Místy je to velice brutální, jednání tak inteligentních replikantů mnohdy nepochopitelné, hlavní hrdina nesmrtelný. Atmosféra není tak dobrá. Vedlejší zápletka se odvíjí zajímavě, ale zdá se nedotažená. Závěr je pak vyloženě divný a otevřený konec působí dojmem filmu pro pokračování namísto uceleného celku.

  • 11.10.2017  08:51
  Taxikář (1976)
  ****

  Jedná se o docela dobrý film, průběh příběhu je prokládán záběry na ulice při noční jízdě taxíkem (ta sonda do nočního života je působivá), zvláště uhrančivý je pohled Cybill Shepherd, jejich seznámení je úžasné. Skvělý De Niro vynikajícím způsobem ztvárnil změnu psychiky taxikáře a i v jednotlivých scénách (například na mítinku) hraje výtečně. Celkově to má povedenou atmosféru. Nepovedený je pak úplný závěr, který nedává smysl (změna účesu, oslavné titulky v novinách), což je dost škoda.

  • 1.10.2017  22:10

  Nádherné pomalé záběry vesmíru a lodi ladí s příjemnou Straussovou hudbou, rovněž při cestě na Jupiter je skvěle budováno stoupající napětí spolu s originální dílčí zápletkou - pořád čekám, kdy HAL krutě dokoná pomstu... Smysl monolitu mi však unikl stejně jako příběh tak nějak vůbec (proč opice?), naprosto nepochopitelný je pak závěr, kde bych vytkl i dost nepříjemnou psychedelickou hudbu.

  • 1.10.2017  11:19

  Není to tak hrozné... Dlouhá stopáž sice ubíhá pomalu, ale určitý rámcový příběh to trochu má, psychologie postav se rozehrává docela dobře (včetně tak zničující závisti) a vše uzavírá důstojný závěr. Předností je i značná syrovost, čemuž pomáhá i vhodně natočené záběry. Film má bezpochyby svůj hlubší smysl, který je však obtížný k pochopení, což je i jeho nevýhoda.

  • 26.9.2017  22:51

  Parodie by měla především parodovat, a nebýt sama směšná až trapná. To je však bohužel tento případ a začíná to už u samotného označení "kolaloka"... Některé vtipné momenty (například podstrčení alkoholu místo limonády) a skvělé mučení nemohou vyvážit celkovou nezáživnost a slabost příběhu. Už se zdálo, že konec při pokeru to zachrání, ale pak se to zase zkazilo.

  • 23.9.2017  22:13
  Persona (1966)
  *

  Celé je to nějaké zmatené a nedává příliš smysl. Alma na to duševně nemá, jak jsme se ostatně dozvěděli už na začátku... Proud řeči sice tu a tam naskytne něco zajímavého, ale jinak je to hrozná nuda, ještě s minimem hudby. Nelogické jsou i některé reakce. Mohl to být dobrý lesbický romantický film, ale nestalo se.

  • 23.9.2017  17:21

  Velice zmatený film plný mnoha neligočností s mimořádně slabým příběhem s naprosto absurdním vyústěním. Je toho mnoho špatného - amatérský střih, rozklepaná kamera, dokončování záběrů pouze posunutou kamerou, opakované volání Antoniovi... A konečně dialogy tak bezduché a nesmyslné, až to občas bylo vtipné.

  • 23.9.2017  15:26
  Psycho (1960)
  ***

  Úvod filmu je téměř až zbytečný - z ukradených penězí ani pronásledujícího policisty téměř nic není, samotná zápletka je pak spíše zhuštěna na malém prostoru, film tedy mohl být kratší. Zápletka je dobrá, překvapivá a závěr filmu skvělý, ale nějak to neděsí ani vůbec nemá efekt... Prostě v tom nějak chybí emoce, nejde z toho vůbec strach, je to i možná málo explicitní. Ale jako krimi je to povedené.

  • 22.9.2017  23:02

  Občasná brutalita sráží jinak vydařený film s dobře zpracovaným originálním tématem. Příběh není předvídatelný a obsahuje několik překvapivých zlomů. Povedla se i příjemná hudba. Jen je občas obtížnější se vyznat v jednotlivých soupeřících stranách.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace