johnny01

johnny01

okres Praha

2 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
  • 22.6.2020  23:59

  Některé scény jsou vtipné, ale celkově je to spíše slabší, s průměrným příběhem a velmi neoriginální prvoplánovou milostnou zápletkou.

  • 14.6.2020  10:35
  RoboCop (1987)
  ****

  Celý film je takové obyčejnější akční béčko, ale na úplném konci je závěrečná pointa fantastická!

  • 24.5.2020  16:45
  Barbar Conan (1982)
  **

  Dost průměrný příběh, který si z knižní předlohy přebral snad jen hlavního hrdinu a rozhodně to nemá tu atmosféru. Mnoho vlekoucích se scén by zasloužilo prostříhat, některé záběry byly i špatně nasvícené.

  • 14.5.2020  00:50

  Příběh probíhá sice poněkud prvoplánově a některé postavy jsou nemístně nesmrtelné, ale závěrečná zápletka je vynikající, stejně tak i herecký výkony a i atmosféra je docela fajn.

  • 13.4.2020  00:09

  Začátek byl příšerný, ale nakonec se to pak rozjelo a celkově to bylo dobré. Škoda jen, že film nějak lépe nezachytil tu atmosféru, ty Melvinovy zvyky a rituály. Herci hráli dobře, ale asi scénář mohl být lepší. Některé hlášky byly vynikající, nejlepší byla na závěr Carolina matka.

  • 14.3.2020  23:06

  Hlavní zápletka je silná, ale ve filmu je rozmělněna mnohými odbočkami, místy film ztrácí tempo a ani zvuk není ideální.

  • 7.3.2020  17:42

  Velmi dobrý příběh je korunovaný vtipnou zápletkou. Vlasta Burian hraje skvěle, mj. i svým Liguére, úžasný je také záběr na něj jako "ducha".

  • 29.2.2020  23:57

  Příběh a jeho vyústění je sice opravdu velmi originální, ale nějak mě to zas až tak neoslovilo. Ve fimlu sice jsou vtipné momenty, ale je jich spíše pomálu a někdy je to skoro až trapné. Fungování přístroje (včetně urychlovače) je takové polozatajené a obtížně pochopitelné. Asi to šlo natočit lépe.

  • 29.2.2020  19:27

  Na žánrové poměry nadprůměrný kousek. Henry sice rozhodně nevypadá jako lamač srdcí, ale možná proto děj pokračuje uvěřitelně. Příběh končí uspokojivě a především se vyhnul obvyklému klišé v podobě zázračného uzdravení. Naopak, klíčový nápad se docela povedl. Plusem je i poměrně rychlý úvod, kdy lámání srdcí nezabírá půl filmu, a mnohé vtipné scény. Škoda možná jen některých snad až zbytečně vulgárních (či pubertální hlášky obsahujících) scén, rovněž chyba, kdy Ulovi rychle zmizí jizva, je až příliš viditelná.

  • 29.2.2020  08:38
  Na nože (2019)
  *****

  Naprosto vynikající! Fantastická zápletka a Craig hraje skvěle.

  • 22.2.2020  00:12

  Naprosto úžasná kamera jemně se pomalu otáčející v překrásných scenériích se sluncem je to nejlepší z filmu. Příběh je jednak obtížně uvěřitelný, a také poněkud předvídatelný, některé dějové odbočky jsou možná zbytečné. Zcela nesedí i střídání ročních období, kdy se v určité části plavby v řece ze zimy stalo léto a zmizel všechen sníh a vzápětí se objevil... Jinak je to však to, co divák očekává a Leonardo DiCaprio hraje opravdu perfektně.

  • 8.2.2020  22:30

  Na pohled hezké prostředí a příjemná hudba, nemá to ale ani zdaleka tak dobrou atmosféru jako třeba Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň a škodí tomu i ten moralistický závěr. Bílá královna je opravdu podivná a mimořádně nesympatická se svýma věčně zdviženýma rukama a přelíčeností. Osvěžující je pak Srdcová královna se svým "utnout hlavu!". Celkově spíše slabší.

  • 13.1.2020  21:43
  King Kong (1933)
  ****

  Na dobu svého vzniku vynikající počin - i přes své stáří je to docela dobře koukatelné a díky hudbě film udržuje napětí. Rovněž příběh není tak špatný.

  • 12.1.2020  20:25

  Na pohled příjemná podívaná, celkově však bez příběhu a vůbec nějakého většího děje, což je škoda. Místy až příliš učebnicové.

  • 11.1.2020  23:26

  Film nemá souvislejší příběh, jsou to spíše na sebe nenavazující scénky z večírků. Celkově je to docela nuda a film nemá zas až tak co říct. Kulhá to i po morální stránce, kdy Marcellova snoubenka ho už dávno měla opustit - místo toho je hysterická stíhačka.

  • 25.12.2019  23:22
  Zvíře (1977)
  ***

  Sice místy k zasmání, ale jinak spíše průměrný film s neoriginální a předvídatelnou zápletkou.

  • 16.12.2019  20:21
  Solaris (1972)
  **

  Postupně ve filmu vzrůstající napětí nakonec vyšumí do ztracena, smysl filmu je zcela nejasný.

  • 14.12.2019  23:45

  Předvídatelné od samého začátku, s rušivými problesky do přítomnosti a ani ten závěr nemá takovou sílu, protože není příliš překvapivý. Téma šlo určitě zpracovat lépe.

  • 30.11.2019  23:37
  Vlastníci (2019)
  ***

  Přeceňovaný film. Prohlášení o nejlepší české komedii nebo dokonce srovnávání s Dvanácti rozhněvanými muži jsou zcela mimo mísu. Téma šlo zpracovat mnohem lépe. U Zahrádkových je další vývoj poměrně předvídatelný, chybí nějaké stoupající napětí či překvapení (překvapení sice nastane, ale vůbec nesouvisí s tématem filmu). Vtipné scény často také s filmem vůbec nesouvisejí. Některé pointy se opakují a už pak ztrácí na vtipnosti. Pokud pominu, že půl filmu je o homofobii, rasismu, závisti a šmírování, pak je velký problém značná černobílost postav - snaha dělit je na zlé a hodné, resp. skutečnost, že tímto způsobem působí. Většina postav však někdy je "v právu" a někdy ne. Tak výtah - není žádná povinnost ho mít a lze s jeho stavbou nesouhlasit, a to i bez udání důvodů. U prodeje půdy totéž. To je základní pravidlo asertivity - mám právo nesouhlasit a nejsem povinen cokoliv odůvodňovat. Tady u toho oba nesouhlasící byli v právu a ostatní jimi nechutně manipulovali... U té půdy je ta situace mírně složitější v tom, že pan Kubát nesouhlasí ani s úvěrem. Protože zvýšení příspěvků do fondu oprav je pomalé, musel by rozhodnout soud, nejdřív by se však musely prohlasovat obě možnosti a možná i změna stanov (souhlas všech totiž v tomto případě musely stanovit stanovy, protože z právních předpisů nevyplývá). Dále, Zahrádkovi si z toho dělají nějaké hospodské posezení, přitom porušují právní předpisy jak na běžícím páse (limit na opravy) a nezvládají tu schůzi řídit (dávat hlasovat). Zcela tomu nepomůže ani paní Roubíčková, která řeší hlavně tituly. Podivné jsou i problesky do jednotlivých bytů. Závěr - nelze vůbec hovořit o šmejdech - neboť ti vykonávají nátlak a donucují lidi k něčemu, co oni dělat nechtějí, kdežto zde to bylo zcela na bázi dobrovolnosti a nelze vůbec předpokládat možné zneužití. Závěr venku je podivný ve světle problesků v titulkách - nedává to smysl. Celkově tedy příběh slabší, herecké výkony a hudba vynikající.

  • 23.11.2019  22:34

  Příjemná podívaná s chytlavou písničkou a vtipným koncem. Nejlepší je ten motorkářsko-rytířský souboj. Příběh je však dost průměrný.

  • 2.11.2019  23:15

  První půlka je super, ale zhruba někde od toho běhání po střepech se McClane stává nesmrtelný, což se naplno projevilo při přestřelkách (například na střeše), ale především při rvačce s Karlem, při níž měli oba několikrát zemřít. Jinak je to dobrý film s několika překvapeními, zvláště na konci.

  • 25.10.2019  23:33
  Pomáda (1978)
  ***

  Příjemné sledování jednoduché prvoplánové zápletky neurazí, ale ani ničím nepřekvapí.

  • 5.10.2019  23:56
  Ad Astra (2019)
  **

  Samotné téma je nesmírně atraktivní - něco se děje u Neptunu. Nedívá se na to špatně, technicky je to skvěle zpracované, jenže ta cesta je dost nuda a další průběh také... Vyvrcholení je zklamání, navíc s nejednoznačným až otevřeným vyústěním. Celé je to taková kompilace Interstellaru a Gravitace, jenže nemá to tajemno Interstellaru ani krásu Gravitace, zato některé zrecyklované nápady a scény.

  • 22.9.2019  21:41
  Insomnie (2002)
  ***

  Silný příběh a tentokrát i chronologicky vyprávěný. Je tam patrné morální dilema, spíše však nevyřčené a ten film na tom úplně nestojí. Je proto těžké se ztotožnit s hlavním hrdinou a jeho motivací. Poslední scény to pak dost zrelativizovaly, takže to vyznívá do ztracena.

  • 21.9.2019  13:50
  Memento (2000)
  ***

  Příběh je zajímavý, ale je velice obtížné stíhat film sledovat vzhledem k tomu, že se odvíjí pozpátku. Tomu nepřidává ani prolínání dvou rovin (barevné a černobílé). Snaha vnímat jen sled příběhu znemožňuje si film dostatečně užít.

  • 14.9.2019  22:19

  O vlaky přece vůbec nejde, ani o lidské vlastnosti... Vše se točí kolem sexu, což je škoda, protože ten potenciál vlaků i té doby, kdy se film odehrával, zůstal nevyužitý.

  • 12.9.2019  22:09

  Spoilery. ... Opravdu těžký film na hodnocení. V dílčích částech je příběh velice silný. V celkovém rámci však film tápe, žánrově je dost neukotvený. Nepovedly se přechody, které se dělí podivnými kapitolami, které dost ukrajují napětí a překvapení. A je to dost předvídatelné - často se dá další děj odhadnout a brzy je jasné, že jak kluk něco trochu pokazí, následuje "pomsta" a výrazné zhoršení jeho situace. Především to rozhodně není nějaké putování po východní Evropě. Kluk je spíše tak vláčen osudem po různých místech. Není to ani válečný film - sice se tu a tam zaválčí, ale je to dost okrajové. Pokud bych měl film nějak charakterizovat, byla by to spíše přehlídka špatných lidských vlastností. Skutečně - kamkoliv kluk přijde, tam ho zapřáhnou do práce, skoro bych řekl až vykořisťují - a to je ještě ten lepší případ. A tím se dostávám k brutalitě filmu. Krutost ke zvířatům? Ano, je tam. Vraždění, mrzačení lidí? Ano, je tam. Ale nic k odchodu z promítání. To, co je opravdu silné, jsou sexuální scény, hlavně pedofilní a pohlavní zneužívání. U mlynáře je to dost předvídatelné, ale hlavně nedává smysl, že ten mladý chlap, který musí být při síle, se neubrání tomu dědkovi - především však ho měli zabít nebo utéct už dávno. U pedofila je to naštěstí jen naznačeno. Po pádu nože nedává smysl, proč pedofil chce zrovna zavést tam, kde ho sehnal, a proč jsou k sobě přivázaní, když by stačilo svázat jen kluka... je to podřízeno zabití pedofila, které je sice uspokojivé, ale předchozí děj do toho nezapadá. V souvislosti s pedofilem je nejasná postava kněze. A pak dům u jezera s nymfomankou-pedofilkou, kde je kluk od zimy, ale ke zlomu přijde až v létě a je to takové divné prostě. Zápletka s podříznutím kozla a hozením jeho hlavy do domu je sice tématická, ale málo originální - připomíná to film Kmotr. Následné bezdůvodné zabití kolemjdoucího chlapa (místo aby zabil tu ženskou) je zcela nesmyslné. Paradoxně jsou tak nejsympatičtějsí sovětští vojáci a někteří němečtí. Slibná zápletka se sovětskými vojáky však není vytěžena. Uspokojivý závěr má i konflikt na bazaru. Konec je pak nemastný neslaný. Píseň při titulcích se velmi povedla. Ještě je škoda, že film je černobílý - v barvách by vynikl lépe a mohl být i kratší - je tam mnoho pomalých utahaných záběrů krajiny. Celkově tak průměr.

  • 7.9.2019  23:59

  Příjemná podívaná, hlavně díky napětí mezi Williamem a Joem. Příběh je originální, čas neúprosně běží, přitom se vše odvíjí tak poklidně a zdvořile - oba hlavní hrdinové jsou skvěle zahraní. Vše podtrhává příjemná hudba a i konec je velmi uspokojivý. Claire Forlani však přehrává a její láska k Joevi místy není uvěřitelná. Citově silnější je její vztah k otci. Celkově se však na to hezky dívá.

  • 6.9.2019  23:39
  Sledování (1998)
  ***

  Zápletka je zajímavá a originální a nakonec se to tak nějak poskládá... Celkově je však film kvůli prolínání různých časových rovin s měnící se vizáží Billa obtížný na sledování a špatné osvětlení tomu nepřidává.

  • 2.9.2019  22:13

  Opravdu velice silný film. Nejdřív navodí příjemnou rodinnou atmosféru a pak stupňuje napětí. Obejde se bez nějakých velkých, brutálních scén. Vše přitom probíhá ve zdánlivě klidném, pomalém tempu, doprovázeným jemnými (povětšinou) monology hlavního hrdiny, jehož osobnost se však zcela proměňuje. Dojem z mnohých scén umocňuje i způsob jejich natočení z různých úhlů. Herecké mistrovství Rudolfa Hrušínského je nepřehlédnutelné. Vyzdvihl bych i hraní tváří (tělem) Vlasty Chramostové. Vytkl bych jen mírně rušící přechody mezi některými scénami (bez normálního střihu), podivnou roli Vladimíra Menšíka a jeho manželky a nejasnou symboliku zjevující se černovlasé dívky.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12