johnny01

johnny01

okres Praha

2 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
  • 9.9.2018  11:11

  Závěrečná honička je super, jinak je to takové utahané až nudné...

  • 8.9.2018  22:36

  Začátek v baru je snad až zbytečně agresivní a trvá po něm získat si k hlavním hrdinům sympatie. Nesedí tam ani různá rychlost přeměny a hudba mohla být lepší. Vylepšit snad šlo i závěr, těžko říct jak. Poslední záběr je nicméně hodně dobrý. Jinak je však scénář skvělý a někdy dost překvapivý. Sice to trvá, než začne akce, ale ta pak stojí za to. A je to výborně zahrané, zejména Tarantino je ve své roli opravdu fantastický.

  • 5.9.2018  20:42

  První dvě povídky jsou slabší, třetí má vynikající scénář, ale nějak to není zas až tak výborně zahrané, na rozdíl od čtvrté povídky, která je zahraná skvěle. Je dost škoda, že se příběhy nepropletly. Sledovat pikolíka je po většinu filmu utrpení, ty jeho pohyby a gesta.

  • 5.9.2018  18:26

  Příběh není špatný, ale zjevně ty úpravy byly k horšímu - podivné, roztřesené a amatérské záběry, do toho nějaké animace a záběry zvířat - celkově nic moc.

  • 28.8.2018  15:21

  Nádherná pohádková fantastická atmosféra s jinak skvělým příběhem je úžasná. Z kladů lze vytknout stvoření hostince, loď a kankán a šedé bratry. Škoda nepříjemných nedostatků - především Victorie je mnohem hezčí než Yvaine - herečky měly být prohozené. V této souvislosti pak dost nedává smysl závěr filmu (opuštění penzionu). Závěr filmu se vůbec nepovedl, především co se týče finální scény, kde to vůbec nedává smysl. Jistě, tvůrci chtěli zazářit tím efektem, ale mělo se to napsat jinak. Nezvládnuté je i "stárnutí" čarodějnice, která se někdy zjevuje krásná, ač taková být nemá.

  • 27.8.2018  00:07

  Láska až za hrob, tak by se dal ve stručnosti charakterizovat průběh tohoto filmu. Klasický děj je narušen několika malými zlomy a vše ústí ve velké finále. Příjemná je i hudba - celý film si vystačí v podstatě s jednou melodií. Nevýhodami je místy až přehnaná brutalita a happyend - na závěr nesedí, nedá se nic dělat. Určitě mohl být výsledek lepší, kdyby film režíroval přímo Tarantino.

  • 25.8.2018  20:20

  Povedené dialogy plné skvělé argumentace tvoří vynikající film s nepředvídatelným průběhem obsahujícím několik překvapivých zlomů.

  • 23.8.2018  18:36
  Gauneři (1992)
  ****

  Škoda místy až přílišné brutality, jinak je to dobrá podívaná, skvěle zahraná a obsahující i překvapivé momenty, ačkoliv proplétání dějů ještě není dovedeno k dokonalosti jako v pozdějších filmech.

  • 23.8.2018  00:09

  Jsou to začátky a je to vidět... Škoda, že se nedochoval celý film.

  • 22.8.2018  22:37
  Jistě, pane premiére (TV seriál) (1986)
  ****

  Velmi dobrý seriál, přesto ne tolik jako Jistě, pane ministře. Ocenit je třeba zachování osvědčených diskuzí, objevování se známých postav i jejich vývoj, širší záběr témat a provázanost jednotlivých dílů. Naopak někdy se to opakuje - jak u argumentace, tak u témat (například umění). A prostředí není tak útulné.

  • 19.8.2018  22:17

  Na oko krásná podívaná, ale davové zpívání s prostoduchými texty připomíná socialistické estrády. Jinak je to nechutně politicky korektní - několik černochů, kteří do dané historické doby nepatří, a pak jeden homosexuál (a jak k tomu přijdou jiné menšiny?). Kdyby místo toho raději omezili brutalitu, udělali by lépe. Děj je prostý a předvídatelný a chybí sympatie k hlavním postavám, narozdíl však od nábytku s nádobím - nejsilnějším (a jediným dojemným) okamžikem je ztráta Čipova podšálku a Čip obecně. Zcela pak chybí i jen trochu logiky u opadávání růže - 10 let opádává, nějaké lístky má pod sebou, a přitom stále vypadá jako nová, a pak během pár dnů celá opadá.

  • 11.8.2018  23:59

  Nějak to nefunguje. Sice je to opravdu hezky technicky natočené a motiv není špatný. Ale okouzlení z podmořského světa se nekoná, dechberoucí záběry trvají jen chviličku, takže to nenavodí správnou atmosféru (oproti filmu Odyssea). S postavami se nelze úplně zžít, biolog-otec vedle své dcery vypadá spíše jako mladší bratr. Děj filmu je takový, jaký se očekává, ale z průměru to nevybočuje.

  • 11.8.2018  23:53
  Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)
  ****

  Seriál drží především mimořádný herecký výkon sira Humphreyho - scény s ním, především s ministrem, ale i s jinými tajemníky, jsou naprosto vynikající, zvláště pak jeho široké úsměvy. Ministr je mírně slabší - někdy naivní, někdy až přehnaně nechápavý. Bernard je spíše v pozadí, ale občas do rozhovoru vstoupí geniální hláškou. V replikách a různých postupech je scénář velice silný, přesto je to vázáno na anglické prostředí, mírně to zastaralo a místy je to poněkud rozvleklé. Celkově ale velmi dobrý seriál.

  • 5.8.2018  22:57

  Zajímavé téma mohlo být zpracováno lépe, hlavně zezačátku je náročné se v tom vyznat. Některá drobná překvapení, ale především triky a jejich zákulisí osvěžují jinak průměrný příběh.

  • 9.7.2018  16:14
  Rain Man (1988)
  **

  První půlka filmu byla vyloženě utrpení, pak už to trochu šlo. Rozhodně je třeba odmítnout slova o "hluboce dojímavém a silném filmu" - Charlie začal mít bratra rád až díky tomu, jak ho využil, aby si vydělal.

  • 9.7.2018  13:03

  Slaboduchá degradace žen na sexuální objekty.

  • 7.7.2018  23:11

  Westernová atmosféra je velice povedená a zápletky jsou velmi dobré. Škoda, že tvůrci nepobrali více originality, aby si nemuseli utahovat ze slavnějších filmů (a hřát se v odlesku jejich úspěchu). Opět to v podrobnostech vázlo - Marty se okamžitě naučil jezdit na koni a koně byly rychlejší než vlaky. O ovlivnění budoucnosti snad ani nemá smysl mluvit. Přitom stačilo drobně upravit konec scénáře, dodržet původní plán - údolí se mohlo jmenovat správně a série se mohla uzavřít ve směru dosavadního průběhu ještě uvěřitelně. Ale to by tam pak nemohla být ta závěrečná scéna (která je hezká, ale dělá z toho pohádku a celkově chaos).

  • 7.7.2018  20:20

  Zápletka není úplně špatná, ale v určitých podrobnostech tápe - naivní ponechání odemčeného a otevřeného stroje času uprostřed ulice, nikdo si nevšiml, že s autem někdo jel. Nesmyslné je i scéna, jak na skejtu ujede autu (připomíná to bajku o zajíci a želvě). Jennifer tam byla do počtu. Mnohé záběry z prvního dílu jsou vidět z mírně jiného úhlu a "doplněné" - v tom je ale lepší Tarantino. Velká výtka pak směřuje k závěru - film není uzavřený celek a ještě prozrazuje obsah třetího dílu.

  • 5.7.2018  02:14

  Ve své době to možná originální film byl, ale téma cestování v čase od té doby již bylo zpracováno mnohokrát a leckdy i lépe (např. Návštěvníci). Rozdíl mezi 50. a 80. léty není (alespoň z dnešního pohledu) příliš výrazný. Film drží především roztržitost doktora (skvělý herecký výkon!) a částečně i zápletka se seznámením. Povedl se závěr.

  • 11.6.2018  17:44
  Vetřelci (1986)
  ***

  Podobné jako jednička, ovšem ve scénáři jen málo nového - podobná zápletka, podobný děj i konec. Nepovedl se dlouhý a pomalý úvod. Nejsilnějším momentem je smrt seržanta, nikoliv snad strach z vetřelců...

  • 18.5.2018  14:47
  Vetřelec (1979)
  ****

  Jako horor to sice úplně nefunguje, protože se moc nebojíte, ale jinak je to povedený film především díky scénáři s několika překvapivými zvraty. Výborné jsou vraždící scény s velmi naturalistickými záběry, naproti tomu pohledu na vetřelce samotného si příliš neužijeme. Není jasný důvod stornování odpočtu a význam kočky.

  • 16.4.2018  15:10

  Slabší než dvojka, chybí tam matrix celkově i ta atmosféra, je to už dost jenom o bojování a přípravách na obranu - film se omezuje téměř pouze na chobotničky. Šlo více rozvést vědmu i architekta, škoda i málo využitého metra.

  • 18.3.2018  22:49

  Povedená atmosféra filmu zůstala, stejně jako skvělé bojové scény, nicméně není to tak dobré jako jednička - úvod se točí jen kolem sexu, zápletka je poněkud nepřehledná a obtížně pochopitelná, nesmrtelné auto na dálnici je naprosto nesmyslné, stejně jako vůbec celá tato část. Přitom z toho šlo rozhodně vytřískat více (především co se týče těch programů), motiv s klíčníkem určitě nebyl špatný. Nejlepším okamžikem je pak zřejmě nastartování motorky.

  • 11.3.2018  21:59

  Místy dost brutální, jindy zase nechutné záběry, do toho nesmrtelný hlavní hrdina a spousta nereálných situací - celkově nic zas až tak extra... Přitom příběh není tak špatný a někdy je to i vtipné.

  • 7.2.2018  22:36

  Velmi dobrý film, oproti jiným podobným syrově až naturalisticky natočený, celkem i bez zbytečného patosu. Intriky šlechty dodávají realističnosti. A velice se povedla hudba. Jen ten úplný závěr je nepřesvědčivý.

  • 29.1.2018  21:33
  Rivalové (2013)
  ***

  Není to zcela špatně natočené, ale není tam prostě úplně ta atmosféra. Místo o rivalitě je to dost často o soukromí obou jezdců, scény ze závodů jsou pak dost užvaněné. Určitě to mohlo být lepší.

  • 29.1.2018  21:22
  Magnolia (1999)
  **

  Několik větví příběhu spolu souvisí dost okrajově nebo vůbec, celé je to dost dlouhé, a ač je to místy zajímavé, přece to spíše nudí a nějak tam chybí nějaké pojítko nebo hlubší smysl.

  • 16.1.2018  22:42
  Glory (2016)
  ***

  Začátek je slibný a linie boje proti systému je celkem podařená, i když to mohlo být zvládnuto lépe. Zde je třeba vytknout zejména jistou zvláštní vlastnost Canka, která se však v dalším průběhu už tolik neprojevuje, což pak zpětně působí nevěrohodně. Film kazí, že se příliš točí okolo Julie (skoro to pak sjíždí do kritiky jejího životního stylu). Navíc se to různě natahuje, ve filmu je spousta hluchých míst. Závěr je pak velice zvláštní a zdá se předčasný (když to konečně začne být zajímavé), zcela poslední scéna je pak mimózní - když už, měl film končit předposlední scénou. Celkově škoda, film měl určitě na víc.

  • 12.1.2018  23:26

  Tak úplně nevím. Přespříliš ukecané a zavalené řečmi, navíc dost předvídatelné - půl filmu jen čekáte, až se Brick ukecne... A ta zápletka s tím Bricksovým kamarádem po té cenzuře je méně uvěřitelná. Zahrané dobře, ale jinak slabší.

  • 5.1.2018  22:52

  Na rok vzniku hezké zpracování originálního tématu. Zajímavé je i využívání "schopností" hraček. Příběh je nicméně dost průměrný a příliš to neupoutá.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace