• Krátkometrážní

Candyman (1992)

Průměrný horor se skvělou hudbou od Philipa Glasse.

Mørke sjeler (2010)

Dark souls je sice trošku amatérská podívaná za pár dolarů, ale když je originální námět a schopný režisér tak to vůbec nevadí. Osobně jsem se skvělé bavil a hlavně druhá polovina filmu je nesmírně zábavná a napínavá. A konec je taky vyřešený skvěle a netypicky.

DeadHeads (2011)

DeadHeads vypádá jako tuctová hororová zombie komedie, kterých bylo natočeno spousta, ale DeadHeads se od ostatních liší tím, že tentokrát sledujete děj dvou zombie a ne lidí co se útokům zombie brání. Humor byl docela povedený, ale ke konci už se zbytečně moc opakoval. Celkově se jedná o příjemnou podívanou, která neurazí a ani příliš nenadchne.

Marebito (2004)

Slušný psychologický thriller, který hlavně sazí na hutnou atmosféru a originalitu příběhu.

Touch of Evil (2011)

Zajímavý nápad a hlavně parádní výběr těch nejlepších možných herců.

Svaté město (1990)

Fantastický atmosférický kousek z Jugoslávie, který mne neuvěřitelně překvapil. Hlavně již zmíňovaná atmosféra je bezchybná.

Tajemství starého hotelu (2011)

Ti West je kvalitní hororový režisér a od The Innkeepers jsem čekal hodně, ale po konci filmu jsem byl mírně zklamaný. Čekal jsem duchařinu, kde se budu bát, ale místo toho posloucháte celou stopáž jen slušné dialogy a něco málo se začne dít jen cca posledních pár minut. Na druhou stranu nikdo neumí tak natočit obyčejný průchod hotelem jako Ti West.

Válečný kůň (2011)

Neuvěřitelná sračka, kterou Steven nemůže myslet vážně. Tolik patosu a klišé jsem v jednom filmu nikdy neviděl a to mám nakoukano docela hodně. To i TV filmy podle Danielle Steel mají v sobě míň klišé než War Horse. Technický je film parádní, ale celý děj a dialogy jsou naprosto katastrofální a upřímně tak trapně jsem se u filmu dlouho necítil. Komentář od Verbala je prostě dokonalý a vystihuje vše.

Dokonalý smysl (2011)

Že zrovna David Mackenzie natočí artový katastrofický film se skvělou romantickou zápletkou jsem nečekal ani v tom nejšílenějším snu. Námět je naprosto dokonalý a realizace téměř taky. K dokonalosti chybělo strašně málo a konkrétně, že mezi Evou Green a Ewanem McGregorem to prostě nejiskřilo. Oba jsou parádní herci, ale mezi něma mi scházela jiskra. Scény, kdy nic nevidíte nebo nic neslyšíte jsou skvělé a vše dokonale podtrhuje dechberoucí hudba od Maxe Richtera. Hodně povedený kousek a velké překvapení od Mackenzieho.