• Krátkometrážní

Korunovační klenoty (2011)

Fantastický kousek ze Švédska. Kronjuvelerna je místy neuvěřitelně depresivní, pak se usmíváte, v další scéně se zasníte a nakonec vás totalně nasere špatný závěr, ale ten jsem tvůrcum hodně rychle odpustil. Trošku vážněji mohli tvůrci brát záběry z ledové plochy. Přece jen dělat piruety jako krasobruslař nebylo zrovna na místě.

Nattevagten (1994)

Parádní čistokrevný thriller z velmi lákavého prostředí márnice. Závěr snímku byl taky dle mého gusta, takže naprostá spokojenost.

Květy války (2011)

Když kdekoliv čtu o The Flowers of War, tak první co se mi vybaví je naprosto fantastická scéna, kdy jeden voják se snaží co nejdéle odrážet neuvěřitelnou přesilu japonců. Tahle scéna byla dokonalá. Christian Bale v roli kněze místy až trošku přehrával a asi hodně chtěl aspoň nominaci na Oscara. Vizuálně se jedná o bezchybné dílo, které je navíc podpořeno kvalitním soundtrackem a slušnou režii akčních scén. Na druhou stranu kratší stopáž by vůbec neuškodila.

Jeden musí z kola ven (2011)

Slušně natočené špionážní drama se skvělým Gary Oldmanem v hlavní roli. Na mě snímek působil až moc utahaně, ukecaně a místy jsem se v ději docela ztrácel. Tinker Tailor Soldier Spy není špatný film, ale osobně jsem čekal úplně něco jiného. Za zmínku stojí parádní soundtrack od Alberta Iglesiase a ve vedlejších rolích Colin Firth a Tom Hardy.

Poupata (2011)

Poupata jsou krásný důkaz toho, že i za malé peníze a bez větších hereckých hvězd jde natočit skvělé sociální drama. Příjemná změna oproti ostatním českým filmům byl casting. Já osobně radši uvidím mladé neokoukané tváře než neustále dokola se opakujicí obličeje českých hereckých "hvězd".

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Fincher se s neléhkou úlohou vypořádal fantasticky. Neměl to vůbec jednoduché natočit jen o dva roky později stejnou adaptaci kultovni knížní triologie. Nejvíce zvědav jsem byl z castingu. Měl jsem trochu pochyby, zda je Daniel Craig a hlavně Rooney Mara tím pravým ořechovým. Daniel Craig v roli Mikaela Blomkvista byl fantastický a v roli novináře mi seděl stejně dobře jako ve švédské verzi Michael Nyqvist. Rooney Mara už bohužel kvalit Noomi Rapace nedosáhla. Noomi Rapace mi prostě připadala lepší a působila více jako rebelka. Dobrý výběr byl Christopher Plummer, který letos zažil hodně dobrý rok. Jinak snímek má skvělou a hutnou atmosféru, skvělou hudbu od Trenta Reznora a kvalitní střih. I přes svou délku snímek nenudí a má rychlý spád. Na kritizování tady toho moc není, ale švédská verze se mi líbila prostě víc. Kdyby Fincher natočil film o dva roky později možná bych na původní verzi zapomněl a dal plný počet hvězdiček, ale takhle dám silné čtyři. Jinak doufám, že se pustí do dalších dvou dílu.

Top Gear 2010 (2002) (pořad)

Neuvěřitelné, kolik let si tenhle pořad drží tak vysokou laťku.

Bobovy burgery (2011) (seriál)

Hodně mizerný animák, který se za každou cenu snaží být vtipný. A nedaří se mu to.

Monty Python - málem pravda (2009) (seriál)

Nejsem zrovna fanoušek Monty Python, ale podívat se do zákulisí natáčení a připrav nikdy neodmítnu. Navíc se zde dozvíte spousti zajímavých informací.

Barbar Conan (1982)

Na 80. léta opravdu kvalitní fantasy snímek. Navozuje dobrou atmosféru a určitou syrovost, ale především si drží odstup od kýčovosti, což se ostatním fantasy filmům často nedaří. Jinak pro Arnieho další role, kde nemusí umět ani hrát a stačí když bude napínat svaly a tvářit se strašně cool.