• Krátkometrážní

Návrat oživlých mrtvol 2 (1988)

Snad úplně stejné jako první díl. Ve dvojce jsou snad lepší akorát masky a celkový vzhled zombie. Jinak se jedná o průměrnou podívanou ve které vtípky nefungují tak dobře jako v prvním díle.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

The Return of the Living Dead bych vůbec jako horor neoznačil. Spíše se jedná o slušnou zombie parodii, ale očekával jsem trošku více vtípků a nápadů. Navíc celý snímek působil strašně béčkově a tomu nasvědčoval i casting, který až na jednu krásnou herečku byl tragický.

Nenávist 2 (2003)

Ne o moc horší než předchozí díl. Problémem je možná to, že je to už po čtvrté to samé. Mě to ale příliš nevadí. Další atmosferická podívaná a vůbec se nedivím, že se u ní může leckdo pořádně bát. Japonci jsou šílenci a tenhle subžánr hororů jim prostě jde. Zvlášť ke konci si film moc pěkně pohravá s divákem, až se z toho stává takové hororové psycho.

Nenávist (2002)

Takhle si představuju kvalitní duchařinu. Další důkaz z Japonska, že i bez kapky krve jde natočit špičkový strašidelný horor, který nenechá jedinné trenky suché. Takashi Shimizu je mistr ve svém oboru a v Nenávisti vam nachystal tolik lekaček, že už tenhle klenot nebude dlouho chtít vidět podruhé. A hlavně lekačky jsou většinou nečekané a skvělé fungují na publikum.

Moucha 2 (1989)

Naprosto zbytečné pokračování prvního dílu, který se stal mezi fanoušky hororovým kultem. Pochválit můžu maximálně slušné efekty a slušný akční závěr. Oproti prvnímu dílu mi zde schází atmosféra a celkově psychický vývoj hlavního hrdiny, který se promění v mouchu.

Moucha (1986)

Moucha je vynikající film se slušným castingem. Hlavně Jeff Goldblum v hlavní roli boduje. Moucha je výborně natočená a vše co vidíte se zdá být skutečné. Narozdíl od druhého dílu se první liší v tom, že dokonale popisuje promněnu Setha v mouchu, ale tím trochu zanedbává konečnou promněnu ve zrůdu.

Volver (2006)

Volver je film, který se tak trochu vymyká z poslední Almodóvarovy produkce - nejsou tam ani homosexuálové, ani transvestité, je to ženský film o ženské síle a schopnosti překonat v podstatě všechno.

Vše o mé matce (1999)

Pedro Almodóvar se pomalu, ale jistě stává mojím oblíbeným režisérem. Nechodí vyšlapanou cestičkou a jeho filmy nejsou o "obyčejných" lidech. Přesto dýchají životem a vyzařují zvláštní kouzlo. Také tento film, ve kterém cestuje Manuela zpět po stopách svého života, je dechberoucí ukázkou režisérova porozumění člověka.

Pálí vám to?! (2003) (pořad) odpad!

Další soutěžní blbost, kterých na stanicích v době kolem roku 2003 bylo spousta.