• Krátkometrážní

Magazín Evropské ligy UEFA (2010) (pořad)

Kvalit magazínu o lize mistrů nedosahuje, ale díky bohu za každý kvalitní pořad o fotbalu.

Speciální jednotka (2011)

Jeden z nejlepších akčních filmu roku ! Příběh je prostý. Taliban unese novinářku a jejího kolegu a parta zabijáků ze speciální jednotky ji musí získat zpět. Už od samotného začátku sledujete naprosto dechberoucí akční jízdu, která i přes velké množství střihu je přehledná a hlavně fantasticky zrežírovaná. Sice si budete připadat, že sledujete francouzkou verzi Ramba v týmovém pojetí, ale kdo z vás nemá rád Ramba :) ?

Warrior (2011)

A po The Help tady máme zase jedno velké překvapení. Warrior je naprosto fantastický snímek. Herecké obsazení bylo vybráno skvěle a Tom Hardy nám roste v parádního herce. Ze všech postav jsem byl naprosto unešen. Souboje jsou docela brutální a hlavně skvěle zahrané. Tady se choreo povedlo na jedničku. O příběhu nemluvě. Propojení rodinného dramatu se sportovní tematikou nebylo kýčové a bylo naprosto parádně provedené. Jasných pět hvězdiček!

Černobílý svět (2011)

A tady máme nečekaného kandidáta na několik Oscarů. Černobílý svět je krásná sonda do demokratické a nerasistické Ameriky. Teda aspoň takhle vždycky jsem o Americe četl a slyšel. Kdo by řekl, že o pár let později bude americký prezident černoch ? A teď k samotnému filmu. The Help je pro mě nejlépe zahranný film v tomhle roce. Tolik skvělých a téměř nepopsatelných hereckých výkonů v jednom filmu se jen tak nevidí. Navíc scénař je bez chyb a i přes dlouhou stopáž film nádherně a rychle plyne. Velké překvapení!

Foo Fighters: Back and Forth (2011)

Myslím, že Grohlem může být rád, jak Kurt dopadl. Tuhle hudbu jsem nikdy neposlouchal, ale po tomhle dokumentu se mé hudební obzory trošku rozšíří.

Válka Bohů (2011)

No konečně ! Po dlouhé nekonečné době film o řeckých bájích u kterého jsem neusínal nudou. Vím, že to s řeckou mytologií nemá nic společného a to možná je v tomhle hitu jen dobře. Akční gore scény jsem vůbec nečekal a čuměl na ně s otevřenou hubou. Akční scény fantastické a choreografie bojů rovněž. O vizuální stránce filmu se nebudu vůbec bavit. To je orgasmus. Stejně jako tenhle film. Doporučuju spíše 2D verzi, protože 3D má docela tmavý obraz. Snad bude dvojka.

Jiná země (2011)

Takhle zvláštně jsem se dlouho necítil po skončení filmu. Another earth je ze začátku strašně krutý a smutný film, ale postupně času se změní něco v tak krásného a milého, že to nejde slovy ani vyjádřit. Opět a zase musím pochválit fantastický casting, skvělou práci pana režiséra a scénaristy. Jsem rád, že i v téhle težké době pro film se najde tolik talentovaných tvůrcu.

Shake Hands with the Devil (2007)

Tady každý vidí, co je OSN zač. Víc lidí jako Romeo Dallair a hned bude na světě lépe. Proč do téhle země USA, VB a další země nevstoupily ? Jo aha ... Není tam asi dostatek ropy narozdíl od Íráku nebo Libye.