Drž hubu! (2003)

Stará dobrá Francie. Film, u kterého se směju od začátku do konce. Lepší herecké obsazení si neumím představit. Nemluvě o tom, že Francis Veber je mistr dialogů. V bistru U dvou přátel bych byl pečený vařený.

Banditi (2001)

Rukopis Barryho Levinsona mám rád, od jisté starosvětskosti přes upozorňování na mediokracii až po uhrančivý výběr hudby. Tady navíc září Cate Blanchett a kouzelné úsměvy vrhá Bruce Willis. Možná bych jen ubral na romantice a vzhledem k povedenému bankovnímu námětu přidal na humoru po vzoru Arcadyho Bezva finty. Každopádně jasný nadprůměr.

Jak napálit advokáta (1980)

One man show Miloše Kopeckého ve zvláštním dílu Černých ovcí. Nic víc.

Mamka a taťka (2017)

Nápad skvělej, herci dobří, jenže luxusní scény se střídají s úplně stupidníma. Po většinu času nedokázal film udržet moji pozornost.

Willyho kouzelný svět (2021)

Nemůžu si pomoct, já jsem se skvěle bavil. A tvůrci, když tu kravinu dávali dohromady, nejspíš taky. Cage se pro role mimoňů snad narodil. Krátký film s trochou krve, ve kterém se toho moc nenamluví...

Mama (2013)

Což o to, film je natočen vizuálně pěkně a holčičky hrají oscarově. Dokonce jsem se i jednou lekl. Ale příběh mne nijak zvlášť nechytil, body strhávám hlavně za pointu a závěrečné scény.

Smrtící epidemie (1995)

Svižný, i když možná zbytečně dlouhý film o střetu dobra a zla, humanismu a cynismu na pozadí odporné infekce. Nad průměr snímek povyšuje Petersenova obratná režie a herecké výkony hvězd v čele s Dustinem Hoffmanem.

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Pohádka, která je ve verších a natočená takřka výhradně v atelierech, mohla skončit havárií. Ne tak ale v rukou Martina Friče. Dodal filmu švih i humor, hlavně ale sympatické a přesvědčivé herce. Snímku udílím Řád myšího kožíšku a eviduji do TOP 10 všech filmových pohádek.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Filmy s poselstvím mám rád, ale tady by neškodilo ubrat na tklivosti a přidat na humoru, už jen kvůli délce snímku.

Časové pásmo bylo změněno