Jak napálit advokáta (1980)

One man show Miloše Kopeckého ve zvláštním dílu Černých ovcí. Nic víc.

Mamka a taťka (2017)

Nápad skvělej, herci dobří, jenže luxusní scény se střídají s úplně stupidníma. Po většinu času nedokázal film udržet moji pozornost.

Willyho kouzelný svět (2021)

Nemůžu si pomoct, já jsem se skvěle bavil. A tvůrci, když tu kravinu dávali dohromady, nejspíš taky. Cage se pro role mimoňů snad narodil. Krátký film s trochou krve, ve kterém se toho moc nenamluví...

Mama (2013)

Což o to, film je natočen vizuálně pěkně a holčičky hrají oscarově. Dokonce jsem se i jednou lekl. Ale příběh mne nijak zvlášť nechytil, body strhávám hlavně za pointu a závěrečné scény.

Smrtící epidemie (1995)

Svižný, i když možná zbytečně dlouhý film o střetu dobra a zla, humanismu a cynismu na pozadí odporné infekce. Nad průměr snímek povyšuje Petersenova obratná režie a herecké výkony hvězd v čele s Dustinem Hoffmanem.

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Pohádka, která je ve verších a natočená takřka výhradně v atelierech, mohla skončit havárií. Ne tak ale v rukou Martina Friče. Dodal filmu švih i humor, hlavně ale sympatické a přesvědčivé herce. Snímku udílím Řád myšího kožíšku a eviduji do TOP 10 všech filmových pohádek.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Filmy s poselstvím mám rád, ale tady by neškodilo ubrat na tklivosti a přidat na humoru, už jen kvůli délce snímku.