Kulový blesk (1978)

Některý hlášky a scénky jsou výborný, ale naskytnou se i takový slabší místa o ničem, takže za mě to na plný počet nebude. Veškerý herecký esa jednoznačně převyšuje pí Ježková. 75%

Život je krásný (1946)

Moc pěkný film, ale na plný počet bych to neviděl a to hlavně kvůli slabší (ukřičené) první polovině. Každopádně ke konci to je i díky fantasy zpestření výtečná podívaná s myšlenkou, která je bezpochyby hodná zamyšlení. 80%

Ďáblův advokát (1997)

Nijak zvlášť mě to bohužel nevzalo, a to ani příběhově, ani atmosféricky. Určitě to má výborné úseky, ale místy jsem se i nudil, přišlo mi to zdlouhavé a ten závěr mě vůbec nedostal, spíše naopak. Herecky to nicméně byla krásná práce, ale ostatní složky z mého pohledu zaostávaly. Třeba to někdy příště bude lepší, ale je otázka, jestli se k tomu ještě někdy dostanu... 65%

Odpojit (2012)

Tři zajímavě a silně podané příběhy související více či méně se zneužíváním moderních vymožeností 21. století. Film má určitě svou hloubku a výpovědní hodnotu. Je i dobře natočený a podaný divákovi. V určitých chvílích, hlavně tedy ke konci, je to možná trochu přepálený, ale v celkovým pohledu film rozhodně stojí za to. Navíc všechny příběhy jsou si dle mého názoru rovnocenné, žádný není vyloženě slabý. 80%

Antisocial (2013)

Není toho moc, co by se dalo pochválit. Některý momenty jsou lepší, některý horší. Ten nápad byl na jednu stranu celkem zajímavý, ale na druhou stranu mi to přišlo nedomyšlený, nelogický a mírně ujetý. Jak dějově, tak atmosféricky a zpracováním ten film taky značně pokulhává. Místy jsem se i nudil, už mě asi takový kousky nedokážou udržet v pozornosti tak dobře jako dřív. 2 hvězdy a to jsem ještě dost mírný. 35%

Enderova hra (2013) odpad!

Dokážu pochopit, že pokud byla předloha dobrá, že si film své příznivce najde, taky bych asi hodnotil lépe, ale bez znalosti knihy bylo pro mě sledování tohoto blábolu doslova utrpením. Hrůza, děs po všech stránkách. Ať už se jedná o stupidní nápad s dospívajícími "ochránci Země", natvrdlý děj plný blbých dialogů a scén nebo naprosto stupidní konfrontace mezi postavami, tento film si ode mě prostě nezaslouží ani tu jednu hvězdu, nevím za co bych ji mohl dát. Navíc moje averze vůči MáslovýmuPoli se prohlubuje... Tento film je z mýho pohledu jeden velkej sci-fi omyl tohoto roku a jedno z nejhorších sci-fi, co jsem kdy viděl. 10%

Kapitán Phillips (2013)

Strhující podívaná podle skutečné události od somálského pobřeží s výborným Tomem Hanksem a s hodnověrnými a překvapivě dobře hrajícími osmahlíky. 85%

Rivalové (2013)

Snad po všech stránkách se jedná o výtečný film. Ať už je to výborný scénář, který částečně napsal sám život, bravurní herecké výkony, dramatické a napínavé scény, skvělé dialogy nebo poutavé technické zpracování, tento film je prostě špička, zřejmě jednička letošního roku a jeden z nejlepších filmů posledních let. PS: Američtí akademici - jděte se bodnout! 90%

Kříž cti (2012)

Určitě bych k tomu měl celou řadu pochvalných slov - netradiční, dojemné, místy vtipné, silné v jednotlivostech i jako celek a sloužící k zamyšlení. Ale na úplný vrchol bych to neviděl. Prostě se jedná o kvalitní a zajímavou podívanou, ale abych pravdu řekl, nijak extrémně mě to nedostalo. PS: I když se tam úplně nehodí, tak hláškující Rupert Grint byl v originálním znění výborný. :D 75%

Honest Trailers (2012) (seriál)

Určitě záleží jaký máte k danému filmu, ke kterému je "Upřímný trailer" zhotoven, vztah. Trailer k filmu, který člověk nemusí, se pravděpodobně zalíbí, trailer k oblíbenému filmu se může shledat s odporem. Každý trailer si ale každopádně najde svoje zastánce. Ve většině případů je to trefné a vtipné, některé autorovi narážky jsou trochu mimo, ale záleží, jak se k tomu každý postaví. Mně tam kromě tohoto vadí také občasné protiřečení si, takže nehodnotím úplně nejvýš.