Všechny roztleskávačky zemřou (2013)

Šílenství dát tomuto výplodu vysoký hodnocení a obhájit si to tím, že tam hrajou pěkný roštěnky... Ze začátku se mi to docela líbilo, byl jsem zvědavej, co se z toho vyvrbí, hádka v lese byla velmi dobrá, ovšem po nehodě to šlo všechno do kytek. Prostě šíleně blbej nápad, ale doufal jsem, že se ho podaří aspoň nějak zajímavě zužitkovat, ale bohužel to, co se začalo odehrávat, byla jedna velká tragédie. Měl jsem problém to vůbec dokoukat, bylo to utrpení. 40%

Smrtonosná zbraň (1987)

Solidní kriminální akčňák s komediálními prvky a výbornou ústřední dvojicí. Asi chyba, že jsem film neviděl "za mlada", možná by se zařadil mezi moje srdcovky. Takhle hodnotím film jako dobrý, ale že bych byl z toho nějak odvázanej? To ani náhodou. Nicméně některé momenty, jak akční, tak komediální, jsou výborné. 80%

Zvrácená sestrička (2013)

Průměrný thriller s horšími i lepšími momenty. Dějově trochu děravé, ale ještě v únosné míře, atmosféricky velmi dobré, několik povedených krvavých momentů (hlavně tedy závěrečná sekvence), občas bohužel divné chování postav. Žádná pecka to vážně není, pouze film pro nenáročného diváka, co má opravdu rád thrillery (horory). 55%

Divergence (2014)

Určitě to nebylo špatný, docela jsem se bavil. Myšlenka se mi zpočátku celkem líbila, ale ke konci jsem o ní začal trochu pochybovat. Bohužel to bylo dost zdlouhavý, tak 3/4 filmu byly vcelku v pohodě, nicméně si to u mě pohoršilo hlavně závěrečným děním. To už jsem jen doufal, že bude brzo konec. Každopádně jak říkám, není to scifárna úplně k zahození. Sice místy trochu blbé, ale ještě se to dá. Zdejší hodnocení je odpovídající. 65%

Sedmá rota za úplňku (1977)

Nejslabší z celé trilogie. Pro mě zcela jednoznačně. Už to nebylo ono, některé scénky a hlášky pořád výborné, ale už to nebyl takový odvaz jako v případě předchozích dílů. Dějově už to taky nebylo tak zajímavý, ale hlavně už mě film nedokázal tak pobavit. 65%

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Jedničku si už moc nepamatuju, takže těžko porovnávat. Jedno je ale jisté, dvojka je jiná. Co do komediální stránky je to určitě bohatší (některé momenty byly opravdu výborné) a dějově je to úplně o něčem jiném. Příběh je zpočátku celkem zajímavě rozehrán a dobře navazuje na jedničku, což oceňuju, nicméně si myslím, že postupem času to začalo ztrácet. Navíc se objevovaly momenty, který byly dle mého spíš trapně ujetý než vtipný. Závěr taky nic moc, takže celkově hodnotím jen průměrně. Ale chtěl bych ještě jednou zdůraznit - některé scénky a hlášky, hlavně z první poloviny, byly perfektní. 65%

Stopy (2013)

Krásné prostředí, milá Mia a zajímavá výzva (klobouk dolů, Robyn), bohužel jako film trochu zdlouhavé, místy nudnější a ne tak úderné, jak by bylo záhodno. Nicméně lepší než aby si autoři vymýšleli věci, které se ve skutečnosti nestaly. 60%

Návrat sedmé roty (1975)

Sice o něco málo slabší než první díl, ale pořád perfektní zábava s nepřeberným množstvím odzbrojujících gagů v podání ústřední trojice (trochu zamrzela změna Tassina). Chtěl jsem dát jen čtyři, přišlo mi to chvílemi slabší, ale s koncem si film u mě zase polepšil, takže nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. Tleskám. 85%

Úsvit planety opic (2014)

Slabší než jednička, hlavně chudší příběhově, ale pořád velmi dobrá a napínavá podívaná. Jak říkám, příběh je dost slabý a předvídatelný, pokračování výborné jedničky by si zasloužilo něco víc. Atmosfericky a po stránce efektů to je povedené, člověk se v kině rozhodně nenudí. Hodnotím určitě kladně, nicméně to mohlo být určitě velkolepější. Ale i tak se jedná o velmi dobrou podívanou. 75%

Chlap na roztrhání (2012)

Kdyby to nepouštěli v buse, kde není moc co jiného na práci, tak bych se k tomu asi nedostal. Potěšila fotbalová tématika, pár vtinějších situací, ale to je asi tak vše. Jinak jedno klišé vedle druhého, klasicky nudný šablonovitý romantický příběh s trapáckými momenty. Prostě ne tak úplně moje parketa. 50%