Would You Rather (2012)

Fandu podobných kousků to jisto jistě neurazí. Je to solidní psycho-thriller s několika pikantními momenty, slušnou atmosférou a fajne koncem. V celkovém pohledu to ale není nix extra. Přestože to má zdánlivě dobrou atmosféru, tak mě to nějak nedokázalo vtáhnout do děje a fandit hlavním strávníkům. A chybělo mně tam něco navíc, co by tomu dalo jistý šmrnc a film se tak dostal o stupínek výš nad průměr. Každopádně konec celkem potěší... Spoiler: Dvě minuty pod vodou by neměl být pro nikoho problém. Už jsem to párkrát zkoušel a dá se to. Tady byly samozřejmě trochu vyhecovanější podmínky, nicméně si myslím, že dvě minuty pod vodou by rozdýchal každý, takže výběr mezi "obálkou" a "potápěním" mi přišel tak trochu zcestný. 60%

Kdo přežije - Thajsko (2002) (série)

Nejslabší série? Možná ano. Špatná série? Ani moc ne. Najdou se zajímavá individua (Robb), která to dokážou aspoň chvílemi trochu nakopnout. Některé momenty taky stály za to, i když jich není třeba tolik, co v jiných řadách. Navíc finále není žádná jasná záležitost, jak tomu někdy bývá, což taky není vůbec na škodu. Nicméně nevýrazní, nesympatičtí a otravní hráči tuto sérii jednoznačně potápí.

Eden (2011) (studentský film)

Pěkná animace, milé, ale vyústění příběhu je celkem suché.

Kdo přežije - Amazonie (2003) (série)

Spoilery!!! Výborná série, o tom není pochyb. Velké množství zajímavých situací (od rozdělení kmenů přes požár kempu až po klacek na závěrečné kmenovce) a zvratů (vyloučení hned několika soutěžících, kteří to vůbec ,ale vůbec nečekali). A i několik velmi zajímavých soutěžících se zde najde. Jeden ovšem stojí nad ostatními - Rob - rozhodně jeden z největších stratégů a komiků (kdybych tuhle sérii viděl jako první, tak by mě asi sral, takhle jsem si jeho účinkování užíval). A vítěz? Are you fucking kidding me? Fůůůj...

The Mooring (2012)

Lesní-vodní vyvražďovačka bez výraznějšího momentu, který by dokázal film posunout o level výš. Fandy žánru to zřejmě neurazí, bohužel to ale nedokáže ani ničím překvapit či ohromit (a že příležitosti k tomu byly), snad jen kromě toho, že je to celkem slušnej masakr (škoda že není víc vidět). 45%

Cry_Wolf (2005)

Netradiční hororová podívaná s trochu předvídatelnou pointou (konec) a překvapujícím závěrem (superkonec). A ačkoli to vlastně po celou dobu není nic extra, tak právě ve světle výše zmíněných skutečností je ten film zajímavou podívanou a zaslouží si minimálně takové hodncení, jaké dávám. 60%

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Může to působit trochu naivně a šablonovitě, ale tento film rozhodně není jen dalším stupidním a prdlým filmem z prostředí střední školy určený vyloženě pro náctileté. Film má své kouzlo, dobrý vtip a poměrně silnou emotivní stránku. A ačkoli si zřejmě pětihvězdičkové ovace nezaslouží, tak těsně pod vrcholem se nachází určitě, protože mě dokázal zaujmout po celou dobu sledování. 75%

Skyfall (2012)

Rozhodně nejsem žádnej bondofil, takže hvězdičky jen za to že to je 007 ode mě nečekejte. Film jsem si užil, protože se jedná o povedený akční krimi-thriller. Akce vskutku stojí za to a děj je taky obstojný, i když to není žádná sláva. Se znalostí předchozích bondovek bych mohl docenit třeba i nějaké ty drobnosti okolo, ale jak říkám, úchyl na Bonda ze mně nikdy nebude a ke Skyfallu, mé druhé viděné bondovce (někdy dávno v minulosti jsem viděl mám dojem Jeden svět nestačí, ale už si fakt nevzpomínám jaký to bylo, takže jsem to tu ani neohodnotil), jsem se dostal jen díky velmi silným doporučením ze strany mé drahé polovičky... 75%

Já, padouch (2010)

Dobrý animák, rozhodně pobaví, a to je hlavní. Není to nějak šíleně moc akční, což oceňuju. Zábavné a roztomilé, co jiného od animáku chtít? Jo a mimochodem - cool hudba. 75%

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Zajímavý nápad a originální zpracování, to jsou věci, které bezpochyby zdobí tento film. Dále se ve filmu objevuje celá řada situací z běžného života (diskriminace, konzervatismus) v tak trochu jiném balení. Něco určitě stojí za zamyšlení. Bavil jsem se, zpočátku určitě, ke konci mi to možná přišlo trochu zdlouhavé, ale i tak musím říct, že tato směsice nejrůznějších žánrů stojí za pozornost. 75%