Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

RADŠI ZAPOMENOUT, ŽE TOTO NĚKDY VZNIKLO! Po zdařilé a obstojné čtyřce, přichází velmi nepovedená pětka, o které se už moc nedá tvrdit, že je to Smrtonosná past. Ztratilo to snad skoro vše. Jen rádoby McClanea a tu akci si to udrželo, ale i ta akce je díl od dílu šílenější a šílenější. Ale hlavně tomu chybí dobrý děj a takové to John McClane zachraňuje svět. Tady ten příběh stojí za velký kulový, je to naprosto nezajímavý. Nevím jak je to u ostatních, ale mně to navíc přišlo tak divně natočený, chaotický a celkově prostě stojící za starou belu. Ocenit můžu jen vcelku nečekaný zvrat. Na tenhle díl radši rychle zapomenout a doufat, že se to se šestkou vrátí do těch správných kolejí. Ale je možný, že Johnu McClaneovi už odzvonilo. Nemusíme ale zoufat, geniální první, výtečný druhý, skvělý třetí a velmi dobrý čtvrtý díl nám už nikdo nevezme... PS: Willisi, měl jsi vzít McClanea a angažovat se radši tady! To by ti sedlo mnohem víc, jak toto. 40%

Carrie (1976)

Bez znalosti knihy bych to asi tak neocenil, ale takto jsem si film opravdu užil. Určitě jedna z těch lepších adaptací Kingových knih. Skvělá hudba, dojemná story (skoro mě to až dohnalo k slzám) a krvák na konec. Po technické stránce samozřejmě slabota, ale to se tomu dá odpustit. A Špačková to zahrála skvěle! Jsem zvědavej na remake, ale pochybuju, že se dokáže vyrovnat velmi povedenému originálu. UPDATE: Remake z roku 2013 je špatný, ať žije originál. 80%

25. hodina (2002)

Tak tohle mě teda nebavilo. Jak mám soucítit s hlavní postavou, když o ní vůbec nic nevím? A ještě k tomu více než dvě hodiny. Má to i pár momentů, které stojí za to (zrcadlový dialog - to je asi to jediný, co člověku utkví z tohoto filmu v paměti), ale jinak jsou to víceméně dvě hodiny nudy o ničem. A ty vedlejší postavy a jejich vedlejší mimodějové linky (učitel+studentka) měly být jako co? Tenhle typ filmů prostě není nic pro mě, ale proti gustu žádný dišputát... 45%

Třinácté patro (1999)

Fandu do sci-fi může takový kousek zklamat jen dost těžko. Chytlavě natočený film s velmi dobrým sci-fi příběhem, který nám je postupně odhalován. Rejpalové můžou mít problém s koncem, ale já byl s ním spokojen. Sci-fi jak se sluší a patří, čtyři hvězdičky naprosto s přehledem. 80%

eXistenZ (1999)

Vcelku zajímavá sci-fi tématika o jakýchsi virtuálních herních světech, ale to zpracování, to zpracování... Fakt mi to přišlo místy hrozně přiblble natočený s celou řadou takových divných momentů, co to prostě kazily. I ta storka byla taková divná. Takže dvě hvězdy za nápad, ten zbytek stál za prd. 50%

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

Tak tu máme další pokračování legendárního hororu a jak vidím, tak hodnocení je značně rozporuplné. V tomto případě bych se zařadil určitě na stranu těch, kteří to spíše chválí. Já osobně tomu teda nevysolím plný počet hvězd, na to to nemá, ale musím říct, že nový Masakr není vůbec špatným hororem. Napětí je velmi dobré, krvák je to solidní, děj na pohodu - samozřejmě je třeba to moc nehrotit. Tři hvězdy naprosto s přehledem, bavilo mě to a už se můžu těšit na další díl, kdy se motorovka rozjede opět na plné obrátky. 65%

Pozemšťan (2007)

Myšlenka filmu je perfektní, o tom by šlo natočit sci-fi jako kráva. Film dokáže vyvolat velmi nevšední pocity, ale v celkovým pohledu to v podstatě není nic geniálního, jak to tu někteří vynášejí do nebes. Jak říkám, nápad hodně dobrý, ale zpracování bych si já osobně představoval trochu jinak. Z mého pohledu tomu docela ublížil i konec, který byl prostě už přespříliš. Každopádně se ale jedná o zajímavý počin, který dokáže docenit především vědecko-fantasticky laděný divák. 70%

Odpor (2008)

Chytlavý válečný film z běloruského lesa. Právě to prostředí tomu značně přidává na zajímavosti. Děj i chování postav se mi zdálo být v pohodě (nechce se mi nějak pídit po tom, jestli tomu tak skutečně bylo nebo nebylo). Válečné scény jsou na skvělé úrovni, angličtina samozřejmě trochu nabourává autentičnost, ale to je víceméně detail. Po celou dobu se něco děje, je to napínavé a film podává velmi dobrý pohled na to, jak to s velkou pravděpodobností vypadalo během války nejen v běloruských lesích. 80%

Mládeži nepřístupno (2013)

Kravina na ntou, exkluzivní trapárna. Sem tam se něco povede a člověka to dokáže mírně pobavit, ale jinak je to hrozná blbost bez hlavy a paty. Trochu nechápačka, jak takový hvězdy mohly něco podobnýho zplodit (to už jsou na tom někteří tak špatně?). Kdo tohle chválí, tak je fakt trochu mimo, popř. se chce jen zviditelnit. Tento film nemá kromě pár hereckých es a tak 2-3 úsměvných scének co nabídnout. 30%

Kůže, kterou nosím (2011)

Španěláci se v roce 2011 fakt vyznamenali - hned 3 pecky (La Cara oculta, Mientras duermes a tento kousek), o kterých se dá se říct, že jsou podle mého gusta. Opět skvěle zahraný, atmosférický snímek se šokujícími momenty. To bych u těch španělských filmů ocenil asi nejvíc, zjednodušeně řečeno - co film, to výborná pointa. Něco málo k tomu, aby se film dostal mezi elitu pětihvězdičkových, tomu schází, ale velmi dobré čtyři hvězdičky si to jistojistě zaslouží. 80%