About Love (2005)

První příběh je nádherný, křehký a laskavý a ti dva mladí jsou úžasní, druhý příběh je jasně nejslabší a ta hudební vložka vyloženě ujetá a třetí je zase hezký, trochu smutný, i když kvalit prvního stejně nedosahuje. Tokio *****, Taipei **, Shanghai *****.

Absurdistán (2006)

Tak to je děsivá vize budoucnosti. Nejhorší je, že je alespoň částečně reálná.

Adamova jablka (2005)

Veselý i smutný, krutý i laskavý, hluboce lidský a velmi neobyčejný je tenhle příběh jednoho faráře a několika vězňů. Nemám co dodat, opravdu krásný film.

Adaptace (2002)

Je velmi zábavné sledovat, jak vzniká jeden scénář, všechny ty Charlieho úvahy, prostřihy do minulosti a budoucnosti, pochybnosti o sobě samém a tvůrčí krize, bratr Donald, kterému jde všechno tak snadno a neuvěřitelně akční závěr, který prostě nečekáte. Je to prostě zajímavý film.

A dost! (2013)

Opravdu nevšední zápletka, skamarádit se zrovna s bývalkou svého současného přítele a poslouchat o něm jen to nejhorší. A pak pokazit co se dá.

Aeon Flux (2005)

Po neskutečně slabém začátku se to rozjede ve chvílí, kdy už to s tím filmem pomalu chcete vzdát a nakonec je to poměrně zajímavý příběh. Jen mi trochu vadí to rozvrstvení - muži vládnou a rozhodují a ženy bojují, v poslední době je těch bojujících hrdinek nějak moc.

Africká Královna (1951)

Nikdo jiný neumí tak dokonale zahrát okouzlující starou pannu jako Katherine Hepburn

Agent bez minulosti (2002)

Moje absolutní špička v akčních filmech. Výborný napínavý děj, Matt Damon je dokonalý agent, který se nenechá nikým zaskočit (ty měsíce příprav bojových umění dokonale zůročil), únikové scény jsou výborné a naprosto uvěřitelné, automobilová honička je prostě dokonalá a Franka Potente se sem výborně hodí. Prostě skvělá akční jízda.

Aienji (2003)

Jeden z nejrásnějších a nejsmutnějších romantických filmů, jaký jsem kdy viděla. Příběh osamělé dívky s rukavicí, která potká lásku, prožije nejšťastnější chvíle svého života a zanechá nesmazatelnou stopu v mysli lidí, kteří jí milovali. Film je natočen tak dobře, že od samého začátku neodtrhnete oči od obrazovky, je vtipný, milý, s krásnou hudbou, až je vám líto, že všechna ta bezstarostnost najednou končí a směřuje k nevyhnutelnému konci, kde jsem se slzám neubránila.

Air Force One (1997)

Dobrý akční film , napínavý , prezident hrdina , no nakonec proč ne , kdo by takového nechtěl.