Přicházím s deštěm (2009)

Dost dlouho jsem se úplně ztrácela v ději a bezradně se snažila pochopit, co se to tam děje a kdo je kdo a co mají všechny ty epizodky a postavy společného a pak se to najednou zlomilo a docela jsem podlehla formě tohoto filmu, hudbě, obrazům a pak přišlo i porozumění - krásné, velmi originální a velmi drsné.

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

Animace je velmi divná, zvlášť mi vadila v zobrazení míst a věcí a dost špatně se mi orientovalo v tom, kde začíná třeba větev stromu, ale příběh je velmi hezký a hudba krásná, takže celkově to ve mně zanechalo velmi dobrý dojem.

Raketa na Měsíc (1958)

To je tak hrozné, nelogické a plné nesmyslů, až je to vlastně hodně zábavné. A ty měsíčňanky měly fakt pěkné trenýrky.

Jasná hvězda (2009)

Křehký příběh lásky Johna Keatse, velkého básníka, oceněného až po jeho smrti a dívky od vedle. Už jen za tu kameru a překrásné záběry si zaslouží vysoké hodnocení.

Crazy Heart (2009)

Bylo mi až líto dát jen 4*, ale ono to nijak výrazně nevybočovalo z řady "životopisných" filmů. Jeff Bridges byl ovšem famózní a klobouk dolů před jeho zpěvem. Colina Farella naprosto zastínil, až pak působilo poněkud neuvěřitelně, že ta velká hvězda není on, ale Farellova postava.

Chromofobie (2005)

Tato mozaika lidských osudů, ač nabita úžasnými herci, mě nijak neoslovila. Už teď nevím, o čem to vlastně bylo.

Zrození šampióna (2009)

Tohle je tak kýčovité, tak hezké a tak dojemné, až si člověk říká, že to trochu přehnali a pak vám v titulcích běží ty fotky a vy si řeknete, kruci, to se to jako fakt stalo? Ale stejně si nemůžu pomoct, celé to zpracování bylo příliš americky dokonalé, až to ten film kazilo.

Babettina hostina (1987)

Začátek ujde, pak je poměrně dlouhá ne moc záživná část a pak přijde na řadu Babettina hostina a to je prostě dokonalost sama. A ti rošťáci jí to ani nepochválili. I když musím podotknout, že to jejich obvyklé jídlo, ryba namočená ve vodě, pak pěkně uvařená, chleba namočený ve vodě a zase dlouho vařený - to musí být vysloveně kulinářský zážitek.

Rec 2 (2009)

Takže po úspěšném trháku s pěknou atmosférou vzali tvůrci ten samý film a sem tam do něj něco našroubovali, přidali nějaké to pokračování a velmi nudné vysvětlení celé té záhady, která byla na prvním filmu právě nejzajímavější. Velká škoda, možná by bylo lepší pokračování netočit.

Prokletý ostrov (2010)

Bez té pointy by mě film bavil rozhodně víc, takhle mi to přišlo sice velmi hezky natočené, ale dost neoriginální. A flashbacky z koncentráků mě vyloženě rušily a nehodily se mi tam - jakoby patřily do jiného století. A duch mrtvé manželky mě taky nebral. Prostě to celé nebylo ono, asi to bude tím, že jsem příliš moc čekala. Zatracené trailery.