Avatar (2009)

František Fuka prohlásil, že by v tom filmu měl raději víc té techniky než těch modrých domorodců, ale já byla ráda, že to bylo právě tak, jak to bylo. Nádherné prostředí, divukrásné rostliny, obrovská barevná zvířata a samozřejmě lid Na-Vi. Vlastně jsem samotný příběh ani moc nevnímala, jak mě uchvátil jejich úžasný svět a 3D to 3x umocnilo.

Zombieland (2009)

To je takový průměrný film s průměrným dějem o zombících, kterých už jsem viděla moc, ale tenhle je natočený tak zábavně, že se člověk chvíli nenudí a když se vyloženě nesměje, tak se alespoň usmívá.

Panika v městečku (2009)

To byla ale úchylná blbina, ale když ono se nedalo nesmát a nedivit se, co zase autoři vymysleli za další šílenost.

Piráti na vlnách (2009)

Vůbec jsem nečekala, že mi tenhle film tak sedne a tak přiroste k srdci. Krásný, milý, 129 minut uteklo, ani nevím jak.

Seulpeumboda deo seulpeun iyagi (2009)

Ona ta první třetina není nic moc, ale pak se to rozběhne a už jen s nesmírným smutkem sledujete hlavního hrdinu, jak se trápí a obětuje pro svou lásku a pak přijde závěrečná část filmu, která mě úplně rozsekala.

7 ½ Phere (2005)

Vzhledem k tomu, že se tady prakticky nevyskytovaly žádné písničky a tanečky a naopak tady byly docela slušné pokusy o humor, byl to jeden z těch povedenějších Bollywoodů. I když na tak mimořádně ošklivého hlavního hrdinu jsem si zvykala téměř celý film.

Yehi Hai Zindagi (2005) odpad!

Ať přemýšlím jak přemýšlím, není nic, za co by si tenhle film zasloužil jedinou hvězdičku, písničky nudné, herci nesympatičtí a nemožní, zápletka sice komplikovaná, ale nudná a tanečky byly jak jinak než nudné. A navíc se to celé táhlo nudných 152 minut.

Čas umírat (2007)

Téměř celý film obstará jedna babička a věřte mi, není to nuda ani chvíli. A ta stará, milá a moudrá paní si nenechá nic líbit, takže se s ní člověk i zasměje a rozhodně jí celou dobu fandí.

Antikrist (2009)

Ano tak tomuhle já říkám totální depka. U obou hlavních představitelů nevíte, jestli je máte litovat nebo odsuzovat a to se tak překlápí každou chvíli na stranu jednoho nebo druhého. Úvodní scéna je dokonalost sama a pokud se vám nechce ponořit se do hlubin šílenství, koukněte se alespoň na ten začátek.

V temném lese (2006)

Na tomhle filmu je hezké, že to není jen taková obvyklá vyvražďovačka a že každý má nějaké ty motivy a ten práh, který najednou překročí a už není cesty zpět. Gary Oldman do toho a hezká atmosféra a máme tu velmi slušné drama s tajemnými a hororovými prvky.