Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Jak mě ten první film bavil, tak mi tenhle přišel nejenom jako hodně opakovaný, ale všechno ještě tak pětkrát zvětšené a zdůrazněné a už to prostě nebylo ono.

Čch' pi (2008)

Překrásný flm, obrovské bojové scény, ukázka taktiky, strategie a válečného umění, cti a slávy, úžasné záběry, skvělí herci. velmi se mi líbily jednotlivé postavy, statečná princezna, skvělý bojovník a uznávaný vůdce a jeho překrásná, téměř éterická manželka, rádce, který nebojuje a přesto vyhrává velké boje (ten se mi líbil asi nejvíc). John Woo je zpět v plné parádě.

Max a maxipříšerky (2009)

To bylo tak zvláštní, tak jiné, ten Maxův svět obrovských příšerek byl neuvěřitelně zajímavý a písničky mi zněly v hlavě ještě dlouho poté. Nebýt obyčejného světa venku, dala bych tomu filmu nejvyšší hodnocení a ani chvilku bych se nerozmýšlela.

Black (2005)

Na bolywoodské remaky jsem samozřejmě zvyklá, ale úplně okopírované scény z Miracle Worker, to bylo na mě přece jen trochu moc. Navíc opravdu nechápu, proč hlavní hrdinka chodí jako Charlie Chaplin. Slepce potkávám často a všichni chodí úplně normálně. A neslyšící lidé se netváří jako mentálně zaostalí.

3 dny (2008)

Zajímavá kombinace dvou témat, katastrofického a thrilleru, s pomalejším rozjezdem, ale velmi napínavým závěrem. Tres días je film plný otázek, co dělat v takové chvíli - žít jak nejlépe umím každou vteřinu, která zbývá, skončit to, hledat jiskřičku naděje na spásu?

Dveře do ticha (1991)

Kromě toho, že mi to dost často připomínalo Spielbergův Duel, to nemělo atmosféru, celá pointa nestála za nic a bylo to tak nudné, že jsem u toho jednou usnula a podruhé jsem se držela jen silou vůle.

Precious (2009)

Precious to hodně dlouho trvalo, než se konečně vzbouřila a postavila na vlastní nohy. Tak dlouho, že už bylo vlastně pozdě. Její matka byla jedno z nejodpornějších stvoření, co jsem kdy viděla, zato ta herečka, co si jí zahrála, si opravdu zaslouží nominaci na Oscara.

Seriózní muž (2009)

Moc hezký film, moc dobře natočený, ten chudák, o kterém to celé je, byl namouduši svatý, že to všechno nejen vydržel, ale že to navíc tak klidně snášel. Konec mě ovšem otrávil, protože tyhle filmy bez nějakého zakončení já nemám ráda.

Koi Mere Dil Mein Hai (2005)

Kdyby nebylo toho okatého přehrávání hlavních herců, šla bych klidně s hodnocením výš, protože zápletka nebyla špatná: oni se nechtějí, chtějí někoho jiného, kdo vlastně patří k sobě, pak se zase chtějí, ale už je pozdě a celé to obsahuje docela fajn vtipné scénky.