Vetřelec ³ (1992)

Nejponurejší díl celé série. Po Cameronově záplavě střelby a explozí druhého dílu nečekaně komorní příběh z planety, kde nejsou žádné zbraně. Důstojné pokračování - navíc Sigourney bez vlasů taky stojí za pohled.

Vetřelec (1979)

Depresívní, napínavé, děsivé. Po skoro 25 letech má stejný náboj jako tehdy. Pořád se ho trochu bojím. Dílo z nesmrtelných - což v tomto žánru je něco.

Posel budoucnosti (1997) odpad!

To je really bomba. Nepochopím, zda se Kostner zbláznil, nebo to opravdu myslel vážně. Vystavěl naprosto nepravděpodobný příběh, rozevlál ho do tříhodinového eposu a za hlavního hrdinu ameriky postavil pošťáka. Kam se hrabe Meresjev, ale to byl jen SOVĚTSKÝ člověk. Stupiditou s tímto veledílem může soupeřit snad jen Aljaška v plamenech, ale to je Segal a tam už se s tím dá počítat dopředu. Vrcholem filmu a zároveň moje oblíbená scéna - vracející se pošťák pro dopis v chlapečkově ruce - pro názornost zpomalená a na závěr filmu pro jistotu ještě připomenutá Film kategorie MUST SEE, protože TOHLE člověk prostě vidět musí

Jurský park 3 (2001)

Tohle je slušně odvedené řemeslo. Kulisy jsou známé, výsledky rovněž, a tak už jen zbývá věrohodným způsobem zdůvodnit výskyt dalších lidí na ostrově. A pak už jen lov na lidi. Takhle se Jurská serie může točit do nekonečna.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Recenze tomuto snímku podle mého názoru trochu ubližovaly, nepovažuji jej za tak špatný. Jistě ten tyranosoarus ve městě.... ale stále je to Spielberk. Oblíbená scéna - Kamion visící ze skály, osádka nalepená na zadním skle, které začíná praskat...

Jurský park (1993)

Ve své době samozřejmě bomba. Jednoznačně obrázky pro velké plátno, na TV obrazovce je visuální efekt v prachu. Pochválit je nutno ovšem i Michaela Crichtona, protože kniha je brilantní. Hudba povedená a ústřední motiv si člověk zapamatuje nadlouho. Oblíbená scéna - Tyranosaurus versus vyhlídkové vozy

Atentát na Hitlera (1990) (TV film)

Příliš statické, bez většího nápadu. Smysl má snad jen pro ujasnění historických souvislostí, ale jako film - slabota. Taky už jsem viděl mnohem lepší dvojníky Hitlera.

Mumie se vrací (2001)

Děj uhání zběsilou rychlostí od začátku až do konce. Příběh je místy dost překombinovaný ne pro každého jasně srozumitelný. Bez znalostí prvního dílu bude potřeba mozek vypnout úplně. Ale zábavné je to pořád.

Mumie (1999)

Velmi svižný příběh pro čistou zábavu. Nic víc od toho nečekejte, ale většina asi zklamaná nebude. Slušný biják

Gladiátor (2000)

Velký spektákl, pastva pro oči. Russel Crove je přesvědčivý a bojové scény povětšinou skvěle zvládnuté. O čem by ten film jinak taky byl, že? Slabinou je příliš hollywoodské finále. Praetoriáni by určitě nenechali svého caesara bojovat s nějakým nýmandem natož otrokem. Oblíbená scéna - první souboj v Kolosseu.