Život Briana (1979)

Toto je i na Pythony dost velká intelektuálština. Klobouk dolů před odvahou urazit jakékoliv náboženství a vlastně cokoliv, co je bráno moc vážně. Skvělé. Oblíbená scéna - výuka latiny sprejera Briana

Monty Python a Svatý Grál (1975)

I´m Arthur, king of the Britains. Tato věta mi zněla v uších dlouhé dny ještě po shlédnutí snímku. Brilantní skečový film. Rytíři, kteří říkají NI nebo scéna s usvědčováním čarodějnice nemá chybu.

Do naha! (1997)

Trochu zavádějící bylo prezentování filmu jako komedie, protože je to velmi hořká komedie. Ale na shlédnutí příjemné.

Pátý element (1997)

Jeden z mých oblíbených kousků. Miluji Jovovich, když říká "automatický mytí" nebo "multipas". Oldman brilantně zvládl superpadoucha, na kterého je radost pohledět. Tento film se dá vidět nesčíslněkrát. A sólová arie Plavalaguny je božská.

Šestý smysl (1999)

Tento film ve mně vyvolával snad po celou dobu sledování mrazení v zádech a pocit nejistého děsu. Tak skvěle zpracovat látku při své premiéře je bomba a M.N.S. jako režisér je příslib, co se ještě od něj můžeme dočkat. Pointa je nečekaná a zdrcující. Kdo neviděl, nepochopí