Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Nevýhodou je chybějící začátek i konec - nevděčnost býti druhým dílem trilogie. Bezpodmínečně nutno je znát první díl, jinak divák nemá šanci, ale to se snad předpokládá. Monumentální bitva o Helm´s Deep je fascinující, nezaostává ani scéna zničení Isengardu. Dokonalost sama.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Filmová událost za hodně dlouhou dobu. Totálně nezfilmovatelný román brilantně převedený ve filmovou skutečnost. Výborně obsazení herci (Legolas - elf jak vyšitý) a FANTASTICKÝ soundtrack. Dokonalost sama. Je ovšem nutno (a doporučeníhodno) knižní předlohu znát, ještě lepší je být zarytý fanda. Jinak je potřeba mít alespoň otevřenou duši. Negativistům vstup zakázán. Oblíbená scéna - Bridge of Khazad dum.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Akce jsou ještě pořád slušné, ale už to nevařte dál, téma vyčpělo a s tím už nikdo nic nenadělá

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Renee Russo je příjemným zpestřením již zavedených schémat, ale Joe Pesci začíná být trapný a to bude ještě hůř.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Asi nejlepší díl z celé čtveřice. Joe Pesci ještě nevadí, což se v dalších dílech bohužel prudce změní. Glover na záchodě je dokonalý a bourání domu na pilotech taky stojí za to.

Smrtonosná zbraň (1987)

Tahle série je taky darem z nebes. Jednička a dvojka patří k filmům, které se mi nikdy neomrzí. Spojení Gibsona s Gloverem se prostě povedlo a scénář toho využívá.

Smrtonosná past 3 (1995)

Slabší pokračování skvělé série, je přeci jen poznat, že už trochu vaříme z vody. Simon says - už víc dílů netočme!

Smrtonosná past 2 (1990)

Druhé pokračování je trochu kostrbatější. Více akce, více podívané, ale méně reality. Ale Bruceovi to odpustíme

Smrtonosná past (1988)

Tento byl první!! Kolik dalších smrtonosných pastí (kterej debil vymyslel tak stupidní název filmu - myslím tím jak český, tak i originál??) jsme pak ještě museli vytrpět. Kolik Dudikoffů a jinejch "hvězd" se na tomhle scénáři přiživilo? Ale Nakatomi byla první. A Willisovi se v tomto žánru těžko někdo vyrovná

Rambo III (1988)

To už nemělo být natočeno. Snaha vyždímat z pojmu Rambo ještě nějaký ten dolar navíc nedopadla vůbec dobře. Z dnešního pohledu je snad nejzajímavější stav, že tenkrát byl ještě Usáma kamarád.