Avengers: Infinity War (2018)

Štandardná marvelovská zábava, tentoraz ale s výborným a najprepracovanejším záporákom, akého sme tu kedy mali. Thanosa budete ľutovať a zároveň aj nenávidieť. Bohužiaľ počet postáv a emocionálna prázdnota to zrážajú dole. V Civil War sa to ešte dalo zniesť, každý mal svoj vlastný rovný priestor a finále medzi Iron Manom a Kapitánom ma dostalo, preto som tomu aj dal päť hviezdičiek. V Infinity War hrdinovia umierajú a umierajú a vy si vlastne uvedomíte, že v druhej časti využijú Kameň času, vrátia čas a všetkých oživia. Preto je to len slušných 80%

Rudá volavka (2018)

Snaží sa to tak strašne byť novým oscarovým trhákom, no tá dĺžka to doslova ničí. 140 minút som sledoval Lawrence hrajúcu dva výrazy (ten uplakaný a ten kamenný), ktorá sa v uťahanom a neoriginálnom príbehu snažila nájsť zradcu. Častokrát som si hovoril, že mohli kompletne niektoré scény vystrihnúť (načo bola polhodina v tej akadémii?) a že emocionálne to mohlo byť oveľa hlbšie medzi Dominikou a Nashom. Dojem ani nevylepšili zábery na Bratislavskú Petržalku a rozhlas. 60%

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Tomovi proste tieto úlohy agentov (či už neskúsených, alebo drsných) sedia. Hlavne jeho sympatická postava a réžia Limana to vyťahujú na slušných 70%. Len som čakal, že to bude oveľa šialenejšie. Bohužiaľ sa tvorcovia snažili ťahať nejaké emócie zo vzťahu medzi Sealom a jeho manželkou, čo vôbec nefungovalo.

Max Payne (2008)

Uznal by som, že film nemá žiadny poriadny dej. Rovnako by som sa dokázal zmieriť zo všetkými možnými klišé, aké ste mohli vidieť v rôznych detektívkach. Ale toto? Max Payne je brutálna strieľačka zasadená v temnej atmosfére. Strieľania tu takmer nie je a cez vizuálne obrazy mi Moore ukázal len zasnežený New York, ale atmosféru vôbec. Neviem, prečo je tak ťažké pre tvorcov držať sa predlohy, keď je to pritom úplne jednoduché. 40%

Cizinec ve vlaku (2018)

Serrovi už došli asi všetky nápady, tak si proste vykradol Non-Stop len so zmenou dopravného prostriedku. Ako detektívny thriller by to bolo v pohode, keby sa tak tvorcovia strašne nespoliehali na digitálne efekty. Ani Neeson už nie je vo svojej forme, aby za celý film zmlátil v neprehľadných súbojoch len dvoch týpkov, to už musí byť nejaká chyba. 50% a očakávam nabudúce dajaký spin-off Nebezpečnej rýchlosti v autobuse.

Thor: Ragnarok (2017)

Vtipnejšie a farebnejšie než Ant-man s druhými Strážcami galaxie dokopy, no stále neviem, či sa mi tento nový smer, ktorým sa Thor ubral, páči. Neuveriteľne veľa vtipov kaziacich občas aj scény, ktoré mali byť vážne (najviac na tom trpí posledná epická polhodina) je niečo, čo som v tejto sérii absolútne nečakal a aj keď som sa kráľovsky bavil, nabudúce chcem pasáže, ktoré si zachovajú svoju vážnosť.

Liga spravedlnosti (2017)

Toto sa naozaj nepodarilo. Superhrdinský film, kde vás vôbec nič nezaujme (postava, akcia), to je trochu zlé. Dalo sa to samozrejme spraviť oveľa lepšie. Za prvé už mohli dať vysvetlenie o tých kockách a hlavnom záporákovi hneď na začiatok, aby som nebol neskôr totálne zmätený, čo sa deje. Za druhé mohli trochu viacej predstaviť nových hrdinov ako Aquaman alebo Flash. Majú nedostatok priestoru a ešte ten im kradnú tí, ktorých sme už videli ako Batman. A za tretie, čo to ako malo byť s tým Supermanom? Je jasne vidieť, že toto pôvodne v scenári nemalo byť. Supermana oživia, on si zájde na farmu a za päť minút už je v pohode. Keď už to tam dali, mohli to aspoň rozobrať viacej. Čo sa týka akcie, väčšinou bola v pohode. 50%

Auta 3 (2017)

Pripadá mi, že Pixar už musí natlačiť tie morálne ponaučenia pre decká takmer všade. Práve v Autách 3 to trochu skazilo celý príbeh. Tretí film v tejto sérii sa mohol veľmi venovať starému McQueenovi. Žiadne závody, len on a farmy, bary, lesy a lúky v americkom prostredí. Bolo by to pomalšie, ale zato emocionálne nabitejšie. Bohužiaľ, aby to celé vyhovovalo detskému publiku, toto, čo som popísal, je tam len naznačené, zvyšok sú vtipy a závody. A aj keď s tým nie som úplne spokojný, trojka je stále rozhodne lepšia, než dvojka. 70%

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Je to presne to, čo som chcel od jednotky. Tá nedokázala úplne presne upevniť vzťah medzi Stillerom a De Nirom tak, aby to bolo dostatočne zábavné. Ale keď v dvojke prišla dvojica Hoffman - Streisand, hneď je to lepšie. 70%

Black Panther (2018)

Film, pri ktorom sa tvorcovia mohli chopiť toľkých šancí na vytiahnutie tém ako imigrácia, ale neurobili to. A to je dobre. Black Panther si ide svojou vlastnou cestou a aj cez otrasné dialógy prezentuje funkčné postavy (konečne aj záporák), ktoré majú vlastné problémy a majú rozdielné názory, ako by sa malo vládnuť vo Wakande. Oproti tradičným originom iných marvelovských hrdinov je to pokrok.