Vedlejší účinky (2013)

Senzační snímek, kdo má rád mysteriózní drama, které se pak napínavě řeší před soudem, doporučuji tyto snímky: Prvotní strach (Richard Gere), Znásilnění (Jodie Fosterová), Život Davida Galea (Kevin Spacey, Kate Winsletová), Čas zabíjet (Sandra Bullocková, Samuel L. Jackson, Kevin Spacey, Donald Sutherland, Kiefer Sutherland) a Výměna (Angelina Jolie). Upozorňuji, že všechny uvedené snímky nemají šťastný konec, některé z nich ho však mají.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Opět další fantastický díl, i když mi připadá, že nejlepší byla původní epizoda IV, pak V a VI (tedy původní trilogie), přesto si myslím, že tento nový díl byl skvělý. Samozřejmě je zde pár blbých částí, ale ty jsou ve všech dílech, takže si myslím, že to bylo super.

Život po životě (2010)

Poutavý návrh, zajímavé pojetí třech zápletek, avšak nakonec se zaujetí vyčerpá, takže se už jenom čeká ,,co bude", čeká se na nějakou senzaci, čeká se, že se postavy z těchto zápletek setkají a něco se stane. Nakonec je ten očekávaný závěr dost mdlý, jednotvárný a vlažný.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Dal bych tomu 4 hvězdičky za několik zajímavých momentů, avšak zásadní chyby byly, že konec je useknutý a začátek je useknutý. Začíná to tak, že ,,už se ,něco´ stalo", ale nevíte co, a končí to tak, že se ,,něco stane", ale zrovna když čekáte rozhodující scénu, přijdou titulky... ten konec navíc není vůbec vyřešený. Jinak většina tohoto snímku se nese v pochmurné atmosféře a je plná sprostých nadávek a agrese. Ten konec Vás ale asi dopálí nejvíc.

Nevědomí (2013)

Jeden z nejlepších snímků, co znám, i se skromným obsazením. Mělo by ČSFD dát možnost udělit šestou hvězdičku opravdu fantastickým snímkům.

Po čem muži touží (2010) (TV film)

Tento snímek je ještě lepší než snímek Po čem ženy touží.

Sunshine (2007)

První a druhá třetina jsou fantastické, mysteriózní, dramatické, kolosální, fenomenální.... třetí třetina hodně klesá s laciným rozuzlením... Opravdu, kolikrát jsem během snímku přemýšlel, jak přijít té záhadě na kloub, proč se stalo to či ono. Jenomže si vývojáři vybrali béčkové rozuzlení, ale proč???? Že by ke konci natáčení docházely peníze? Možná to tak od začátku zamýšleli, ale nevedli si vůbec tak dobře jako v prvních dvou třetinách snímku. Škoda, chtěl jsem dát 5 hvězdiček. Jinak je to skvělé, určitě doporučuji shlédnout. Je to něco jako takový menší Armageddon. Jinak zdá se mi to i o třídu silnější než Horizont události. Doporučuji podobný snímek Zpráva o Europě, trochu méně doporučuji i Poslední dny na Marsu, vřele doporučuji taktéž snímek Život, a snímky jako Gravitace, nebo Marťan, ty asi ani doporučovat nemusím.

Poslední dny na Marsu (2013)

Jedna postava se jeví jako jediná, co používá hlavu, ostatní nejen že se chovají jako pitomé děti ze základní školy, tedy amatérsky a neprofesionálně, ale dokonce ji i nesnášejí, nadávají a brání dělat správná rozhodnutí.

Vesnice (2004)

Podle textu to vypadá na poutavý, záhadný a mysteriózní snímek, možná i hororový. Avšak když se díváte, tak zjistíte, že původní zápletka je úplně nemastná, neslaná, avšak romantická vnitřní zápletka je to, co vypadá jako poutavá záležitost. Pak dojde ke zvratu. Od tohoto okamžiku už to jenom jde dolů. Odkrytím tajemství snímku klesá jeho hodnota o další hvězdičku, avšak úplně nejhorší cílová rovinka nadchází, když se hlavní postava vydává do lesa..... Opravdu, náhle nadcházejí utahaneeeeee a nudneeee, nekonečné, statické, nehybné scény. Součástí této zlé cílové rovinky jsou i dvě scény, prozrazující to, co mě na začátku mimo jiné napadlo, ale utápějící se v neeeekoooneeečnéééém tahání scén až k nudě. Je neuvěřitelné u scény podřimovat, pak procitnout a zjistit, že tatáž scéna stále běží rychlostí šneka, takže možné druhé nečekané rozuzlení je pohřbeno pod návalem nulové nápaditosti. A jaká je to škoda, první dvě třetiny jsou naopak bohaté a malebné, ale poslední třetina je jakoby to štáb dotáčel s jistým nechutenstvím. A úplný konec, to je smůla, protože pokud čekáte na finiš a vzhlížíte, že toto určitě zachrání celé to blbnutí, asi se dodíváte s ryze pustým pocitem. A hrome, představte si, že žádný finiš nebude. Oh? Proč ho nenatočili? Žádný zamilovaný happy ending? Asi divákovi chtěli podívanou opravdu pokazit. Já se ani nedivím, že Ashton Kutcher a Kirsten Dunst se nakonec rozhodli nezúčastnit se.

Nejvyšší nabídka (2013)

Začátek je standardní, poté začíná zápletka zaujímat pozornost, postupně se dostavují zamýšlení, otázky, možné dedukce, chvílemi se může zdát, že je průběh lacinější, napětí přerůstá ve smutnou romanci, konec je ale strhující... Navíc asi necelá poslední desetinka snímku se odehrává v Praze.