Rezistence (2015)

Akčnější než jednička, první dvě třetiny nejsou tak mysteriózní jako jednička, je to pěkná akce, ale to pořádné napětí přichází až ve třetí třetině, která je plná nečekaných zvratů a skvělých efektů. 4*

Divergence (2014)

Kreativní, velmi nápadité, na některých místech možná ukvapené, ale kolikrát dost napínavé a dobré efekty. V části výcviku mi to připomnělo výcvik v Hvězdné pěchotě. 4* (surový přístup, společně sprchy /scéna však chybí/, podobná scéna s házením nožů), ale stojí to za to. Skvělý výkon Jaie Courtneyho představitele toho tvrdšího cvičitele.

Prezidentův muž (2000) (TV film)

Tento titul má dobré záměry, jako seriál by možná byl velmi schopný, jako film je zajímavý a neházel bych ho do šrotu, i když je pravda, že je to hrozně uspěchaná rychlokvaška, kde se zápletka bere hrozně hopem.

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Báječný nášlap k plánované tetralogii, která měla uzavřít celý seriál. Bohužel byl pak natočen jen druhý díl Archa pravdy, třetí díl a čtvrtý díl byly zrušeny.

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Těžko se hledá originální seriálový dabing, ale po těžkém pátrání se nám ho podařilo najít. Jinak autoři zamýšleli natočit ještě dva snímky: jeden měl uzavřít seriálovou verzi Atlantida a jeden měl uzavřít originální verzi, kde měla být hvězdná brána představena veřejnosti. Nejspíš by došlo k dotažení všech otevřených zápletek, včetně rozjetých romancí, avšak autoři nakonec plány na třetí a čtvrtý film zrušili (s podivem také je, že na PS2 byl vyvíjen taktéž PS2 titul, avšak v jeho pokročilém rozjezdu došlo k jeho zrušení a tento titul nevyšel).

Živí mrtví (2010) (seriál)

Fantastický a velmi dramatický seriál na téma Postapokalyptický svět. Avšak jako skutečného hlavního představitele jsme tady u obrazovek viděli v postavě Jona Bernthala, oproti postavě Andrew Lincolna. Všimněte si, že Lincoln zosobňuje správňáckou a dobráckou postavu, která symbolizuje morální rysy, které ve světě po apokalypse lidstva nemají co dělat, protože lidi ohrožují a vydávají riziku, že v tomhle světě nepřežijí. Zato postava Jona Bernthala představuje vlka ochránce smečky, který pochopil, že v takovém ďábelském světě už ideály neplatí, a musí se se světem prát jako v divočině. Nesouhlasím s výsledkem jejich potyčky ke konci druhé řady a dál už jsme to nikdo nesledovali. Podívejte se na PS3/PS4 titul Last of Us, celý titul přejeďte a řekněte mi, kdo z těch dvou opravdu pochopil, jak se v takovém světě má přežít. Nebo také zkuste PS3 titul Walking Dead První sezóna a Druhá sezóna (Třetí mi hned ze začátku nepadla o oka). Jasně vidíte, že v postapokalyptickém světě nemají dobráci, snílci a idealisté, jakého představuje Lincoln, naprosto žádnou šanci. Tvůrčí role Jona Bernthala také padla do oka, může shlédnout taktéž snímek Práskač se stejným dabingem (Jan Kolařík) a také Železná srdce (zde jsou dvě dabované verze a jen jedna má tradičního Jana Kolaříka, avšak Jon Bernthal zde zobrazuje méně sympatickou postavu. Tento dabing se nám na internetu hledal velmi těžko, ale našli jsme ho zašantročený asi někde na Hellspy).

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Velkolepý, dramatický, místy surový a charismatický snímek!!!!! Ředitel věznice je autoritářský padouch. Doporučuji pro fanoušky Stephena Kinga. Vystupuje zde i Jeffrey DeMunn, jenž také figuruje v mnoha Kingových, nebo Kingem inspirovaných snímcích (Bouře Století od Stephena Kinga, Zelená míle, Mlha), dobrý je i v seriálu Živí mrtví, ale ten jsme sledovali pouze do jednoho dílu po jeho posledním díle, viz můj komentář Živí mrtví. Představitele ředitele věznice Boba Guntona můžeme nalézt rovněž ve výborném titulu Demolition Man. Doporučuji, abyste shlédli taktéž Kriminál a Poslední pevnost.

Kriminál (1989)

Opravdu dramatický, drsný a dojmy zanechající snímek!!!!! Ředitel věznice je charismatický záporák, v mém oblíbeném dabingu jej dabuje Jan Pohan, tento dabing na internetu hledejte. Dabin Vladimíra Brabce a spol je pozdější, a tudíž méně přesvědčivý.... Soporučuji, abyste shlédli též Poslední pevnost a Vykoupení z věznice Shawshank.

Poslední pevnost (2001)

Opravdu velkolepý a charismatický snímek!!!!! Ředitel věznice je bezpáteřní záporák. Doporučuji, abyste shlédli taktéž Kriminál a Vykoupení z věznice Shawshank.

Bounty (1984)

Velmi dramatický a poutavý snímek podle skutečných událostí!!!!! Skvělý herecký i dabérský výkon Anthony Hopkins, Mel Gibson (já jsem slyšel dabing Jiří Plachý, Michal Dlouhý z internetu, v televizi jste však mohli slyšet i jiný, třeba Václav Postránecký, Pavel Soukup).