The Punisher (2017) (seriál)

Čakal som od toho akčnú smršť bez nejakého súvislého deja či nebodaj myšlienky.Videl som super počin,kde nebola nonstop akcia ale ak bola tak bola parádna,boli tam sympatické postavy kde aj zloduch SPOILER!!!! Billy sa mi nejakým zaujímavým spôsobom páčil.Policajné zložky tiež slušne zahrané a v podstate až na jednu výnimku to nemalo postavu,ktorú by ste mali chuť zhodiť z útesu.Ale aj tak nad všetkým jasne vyčnieval hlavný "hrdina".Tolko charizmy a frajerstva som už dlho nevidel a Jon Bernthal opäť potvrdil že s ním treba počítať a že sa škriabe do prvej ligy.V ktorej už ale možno aj je..A pri niektorých scénach som skoro ani nedýchal.Čo značí,že to asi naozaj nebolo zlé..

Solomon Kane (2009)

Pekelne akčná fantasy jazda.Film sa na nič nehrá,ide si za svojim až do konca.Atmosféra,hudba,napätie aj hlavný hrdina - všetko výborné.

Dogma (1999)

Ukecaná herecky vynikajúco obsadená blbosť.Od začiatku som tomu nevedel prísť na chuť a to sa nezmenilo počas celého filmu.Dve hviezdy za Afflecka,Damona,Rickmana.Inak je to strata času.

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Možno to preženiem ale je to naozaj neskutočný počin.Zaujímavý nápad,vysoká miera autenticity,prostredie,výprava,hudba a pán Ivan Trojan..Na neho bola radosť sa pozerať.Škoda,že v niektorých dieloch bol podľa mňa až trestuhodne nevyužitý,našťastie ku koncu ho opäť dostal.A samozrejme hlášky.Z hercov mal každý niečo do seba.Škoda málo dielov,aj keď v tých 10tich hodinách tvorcovia nedali priestor naťahovaniu alebo nejakým zbytočnostiam a natrieskali tam naozaj kvalitu.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Krásny film.Romantiku síce nejak prehnane nevyhladávam no toto si pozriem pravidelne aspoň 3x za rok.Pekne namiešaná zmes romantiky,komédie či lahkej naivity.Hlavné herecké osadenstvo v podstate celé výborné.A dostatočné množstvo zapametatelných scén na to aby som bez váhania dal 5*.P.S:za soundtrack by som dotyčnému dal postaviť sochu.

Maximální limit (2005)

Zaujímavý námet,pár vydarených scén,štandardný Mathew,v pohode Rene a opäť neskutočný Al Pacino,ktorý posúva mierne nadpriemerný film minimálne na hranicu prvej ligy..

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Neskutočná zábava.Kompletne celé hlavné osadenstvo ma bavilo.Hlášky,bláznivé situácie,opäť skvelé nápady.A krpec Groot tiež zaujal.Jeho roztomilosť filmu určite neuškodila.Trošku ma nebavila tá fáza spoznávania otca so synom no našťastie dalo sa to prežiť.Akcia sa mi páčila tiež.Asi tak ako sa na akčné fantasy patrí.Tento štýl ma nikdy neomrzí.

Vetřelec: Covenant (2017)

Ak nepočítam akčnejšiu scénu z úvodu tak prvá polovica bola naozaj až príliš pomalá.Na môj vkus teda..V celom filme boli asi 4 možno 5 scén,ktoré stáli naozaj za to.Zvyšok filmu sa dosť nebezpečne blížil k béčkovým vodám.Napätie iba miestami,herecká partia sa dala vybrať určite lepšie,hudba až na ústredný motív tiež nestojí za reč a jemne povedané androidi,ženy v hlavných úlohách bojovníčok proti votrelcom a SPOILER!!! otvorené konce KONIEC SPOILERA!!!mi už začinajú liezť dosť na nervy.Votrelčiu sériu mám celkom rád ale bojím sa že ak to bude pokračovať v nastolenom trende nedopadne to s ňou vôbec dobre.Potešil by ma návrat k partii a atmosfére aká bola vo Votrelcoch (Biehn,Paxton atď..),ale to už je asi len iba moje zbožné prianie..P.S:Aby som len nekritizoval,scenérie a vizuálna stránka je na slušnej úrovni.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Krásny rozprávkový príbeh.Takéto niečo by som si dal aj každý týždeň.Decká úprimne prirodzené,Kingsley charizmatický ako vždy.A Sascha mi prvý krát neliezol na nervy aj keď hral v podstate zápornú úlohu.ale jeho postava sa krásne vyvinula..Aj keď často to bol útok na city,výsledny dojem je taký,že ma ani nenapadne niečo tomu vytknúť.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Paráda.Toto nemá v CZ ani SK konkurenciu.Atmosféra,vyšetrovacie postupy,reálnosť postáv.Hercom by som uveril,že to skutočne vyšetrovali.Tak isto humor.Nenachádzam jedinú chybu na tomto skvelom počine.A dovolím si tvrdiť,že v rámci krimi toto schová do vačku kopec iných zahraničných a hlavne drahších seriálov.