Plán útěku (2013)

Toto ma bavilo.Opäť jednoduchší scénar,ktorý ale dvíha výborné herecké obsadenie.Stallone na staré kolená hrá v zaujímavých filmoch.Ale aj na zvyšok partie sa dobre pozeralo.Znovu sa mi potvrdilo,že správne zvolení herci (samozrejme aj dobre hrajúci)dokážu zdvihnúť kvalitu filmu poriadne hore.Na samotnom fiome ma najviac bavilo plánovanie útekov či vysvetlovanie jednotlivých situácii.

Zpátky do ringu (2013)

Výborný komediálne ladený príbeh s jednoduchým scenárom,výbornými scénami,zopár hluchými miestami a výbornými hercami.Stallone,De Niro,ARKIN !!! aj Bernthal (ktorý sa mi zatial páčil v každom filme).A Kim tiež fajn.Aj keď osobne si myslím,že tá línia s ňou tam zase tak potrebná nebola.A chémia medzi Stallonem a De Nirom bola miestami neskutočná.

Inferno (1999)

Predpokladám,že scénar bol napísaný v priebehu jedného večera pri pive ale to nič nemení na fakte,že je to slušný oddychový film na vypnutie mozgu.Od začiatku je jasný koniec ale tá cesta k nemu je naozaj "šlahnutá".Aj postavy sú fajn.Potešilo obsadenie Treja či Moritu.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

V kategórii akčných,vojnových filmov ťažko nájdeme konkurenciu pre túto naozaj pecku.Nebyť pár "zbytočne ukecaných" scén bola by to skutočná bomba.Plejáda výbornych hercov,atraktívne prostredie a famózna hudba.To sú najväčšie tromfy tohto filmu.Škoda,že v tomto žánri nevzniká viac aspoň trochu podobných filmov.

Dr. Ludsky (2011) (seriál)

Ak nepočítam kriminálky Kriminálka Staré mesto a Mesto tieňov tak jednoznačne najlepší slovenský seriál.Maštalír ma baví,rovnako sú fajn aj herci vo vedlajších úlohách(Kobielski,Mňahončák) a aj Kolesárová s Biermanovou ujdu.Nápad určite fajn,nechápem to porovnávanie s Dr.Housom..A keď už tak nechápem ako môže súdny človek porovnávať niekoľko miliónovú produkciu za diel s produkciou "za pár drobných"..Aj prostredie hlavného mesta sa mi páčilo.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Už po hodine bolo 5* jasných.síce dlhší rozbeh no ani počas neho to nebola nuda.No potom to už bola jazda.Podobne silný film ako Black Hawk Down no podľa mňa ešte viac akčnejší.Ku koncu som síce čakal že to ešte viac vygraduje ale v konečnom dôsledku filmu nebudem vyčítať nič.Herci parádni-ústredná partička mala charizmy na rozdávanie.Hudba výborná a navyše prostredie blízkeho východu mám vo filmoch rád.Určite nebol film bez chyby ale ja som spokojný.

Sabotáž (2014)

Nuda.Prípomínalo to priemerné "béčka" z 90tych rokov.Podotýkam priemerné.Pretože v 90tkách boli aj kvalitné "béčka".Obsadenie netrafili tvorcovia vôbec,ale že fakt vôbec.Tolko nesympatických ludí v hlavných úlohách som nevidel už dlho.A na Arnoldovu rolu by som z fleku vymenoval 10 vhodnejších ludí.Ako vravím nuda.Akcie tu bolo pramálo a celkovo to na mňa pósobilo chaoticky,nezmyselne a netušim prečo som to vlastne dopozeral až do konca.

Příchozí (2016)

MOŽNÉ SPOILERY.Neviem čo si o filme myslieť..Herci kvalitní a myslím že aj vhodne vybratí.Nápady zaujimavé.Ale v podstate celý film je to o tom istom.Kontakt,dešifrovanie,kontakt,dešifrovanie...A keď sa už zdalo že sa nič zaujimave nestane,príde posledných 10 minút a ja som z toho vypatlaný ešte hodinu po filme..Asi to treba vidieť a spraviť si vlastný názor..Ja ho stále nemám..

Bronson (2008)

Tom Hardy je neskutočný herec..Prvá polovica filmu výborná,no priznám sa,tú druhú som dopozeral len kôli Hardymu.Baví ma jeho herectvo.Je to ten typ,kôli ktorému radi odpustíte filmu chyby či slabšie pasáže.Povedal by som,že je to taký komornejší prierez života jedného známeho väzňa s niekolkými zaujímavými scénami ale celkovo ničím zvlášť výnimočným.

John Wick (2014)

Totálne našlapaná one-man show.Je to svieži návrat do deväťdesiatok v modernom oblečení.Na logiku sa treba vykašlať.Pokial by tam bola tak by takéto dielo mohlo sotva vzniknúť..