Protiúder (2010) (seriál)

Britská trojdielna miniséria je skôr taká "one man show" jedného elitného vojaka.Aj keď poctivo natočená ale na neskoršiu akčnú jazdu sa to nechytá.Od druhej série je to našlapaná akčná pecka.Aj keď v popredí su dvaja špičkoví vojaci,väčšinou majú za sebou aj podporu tímu.Logika tu často dostáva na frak ale to mi bolo aj často ukradnuté.Akcia je ultimátna v podstate nebolo kedy sa nudiť.Tak isto prostredie atraktívne.A naozaj bolo vidieť že tvorcovia necucali z prsta ale predpokladám,že mali za sebou poradcov z vojenského prostredia.Tento seriál nemá vo svojom žánri konkurenciu ale vážne dúfam,že sa najde v budúcnosti niekto kto sa aspoň pokúsi natočiť niečo podobné.Bavil som sa královsky.

Copak je to za vojáka... (1987)

Pre mňa suverénne najlepšia česká komédia.A veru že ich naši bratia nenatočili málo.Sledovať konfrontácie Rodena s Langmajerom je pastva pre oči.Navyše je tam kopec ďalších vtipných situácii aj s ostatnými hercami.Celé je to tak pohodovo a zábavne natočené že sa pod 5* ísť nedá.Akurát ozaj škoda toho záveru.Aj mne prišiel trochu dosť zrýchlený.Inak nie je čo vytknúť.

Strážci Galaxie (2014)

Pecka!Nečakal som od toho nič.Viacmenej len zabitie času.No zhruba od 10tej minúty to bola brutálna jazda plná akcie,humoru a super nápadov.Prostredie planét bolo pekne vymyslené.Síce tie bojové scény boli miestami trochu neprehladné (aspoň mne sa tak zdalo)ale to nebolo nič čo by sa nedalo zvládnuť.Postavy boli rôznorodé ale bavili ma.A aj keď ako asi v každej komiksovke je od úvodu jasné ako to dopadne tá cesta k tomu záveru bola naozaj neskutočná.

Rudý kapitán (2016)

Nemyslím si že Červený kapitán má v tunajšej kinematografii vážneho súpera.Natočiť kvalitný film podobného zamerania v našich podmienkach sa pokial viem ešte nepodarilo.Slušne drsná retro atmosféra sa vydarila.Sem tam sa to síce tiahne dialógmi a možno by sa hodilo trošku viac akcie ale je to predsa len kriminálka.Je to natočené poctivo,nevšimol som si žiadne odfláknuté pasáže.Herci fajn aj polský herec v hlavnej úlohe mi sedel.Celkovo spokojnosť.

Expozitura (2009) (seriál)

Na československé pomery velmi slušné.A možno s väčším rozpočtom by bolo aj vo svetovom meradle.Faktom je,že velmi často u mňa zohráva úlohu pri výbere seriálov či filmov hlavne s touto tématikou herecké obsadenie.A stále moc nedôverujem slečnám v úlohe drsných hrdiniek,keďže som "odchovaný" na kinematografii 90tych rokov..Ani k slečne Terezke nejaké mega sympatie nepociťujem.Ale proste nejak som sa premohol a pustil si to.Výsledok je ako vravím velmi slušný.Jaškow podla mňa tiahne celú partiu našich hrdinov aj keď ani duo "záporakov..." nešlape zle.A nezaostávajú ani vedlajšie postavy.Atmosféra výborná,navyše postupne graduje.Štýl rozprávania ma síce zo začiatku iritoval ale postupne som si zvykol.A navyše aj jednotlivé prípady boli dobré.(keďže ich písal sám život..)ústredná téma samozrejme tiež.Sem tam trochu naivity ale na "naše" pomery skoro klenot..

Miluj souseda svého (2014)

Keď bol tento film ešte len ohlasený celkom som sa tešil.No vo výsledku mám pocit že mi niečo chýbalo.Ako Billov Vincent je slušný "týpek",aj malé chlapča je v pohode a naše dve žienky relatívne tiež ujdu a keby aj nie nedostali tolko priestoru aby to bolo cítiť.Ale je tam proste "to niečo"..Príbeh je vystavaný typicky ako sme už vela krát videli ale pán Murray tomu svojou charizmou dodáva naozaj šmrnc.Dve tri scény stoja za povšimnutie.Výsledok je ale "len" lepší priemer.

Fakulta (1998)

Tento typ filmov moc nemusím ale Fakulta ma bavila.Málokedy býva aj školské prostredie tak slušne využité.Aj keď ako skoro vždy je to natočené tým typickým americkým štýlom.Ale tu mi to nejak nevadilo.Scenárista sa síce moc nezapotil,každému musí byť od začiatku jasné ako to zhruba bude prebiehať aj ako to asi skončí.Ale ako vravím nejakým zvláštnym spôsobom to tu proste funguje.Partička študentov sympatická,nikto mi vyslovene na nervy neliezol čo pri tomto type filmu je skoro zázrak.

Princezna Nevěsta (1987)

Už sa ani nepametám kedy bolo v nejakej rozprávke tolko humoru.Trochu paradox je že som si to uvedomil až teraz keď som ju videl druhý krát až ako dospelý.Postavy ma bavili asi všetky.Najviac asi španielsky šermiar.Súboje boli na úrovni,dialógy tiež,k čomu prispel aj kvalitný a podarený český dabing.Nenapadá ma nič čo by som tomuto dielu mohol vytknúť.Ešte aj to rozprávanie toho príbehu pánom "Columbom" do toho zapasovalo a bolo podľa mňa dobre vymyslené.Takže za 5*

Můj kamarád drak (2016)

Fantázia.Mám rád občasné návraty do detských čias.A toto malo všetko.Pekný príbeh,sympatických hercov a parádneho draka!!! :-) a v neposlednom rade to bola vizuálna nádhera.

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011) odpad!

Odpad si podla mňa nezaslúži žiadny film.ale tento je výnimka..asi nejdem s dobou,keďže tu má tento "film" podľa mňa príliš vysoké hodnotenie ale fakt nechápem zmysel natočenia tohto "skvostu".A to že ma táto séria už 5??? dielov nechápem už vôbec..videl som dva (s vtedajšou priateľkou,ktorá ich chcela vidieť)sám od seba by som si nepustil ani jeden.Pozerať sa na troch totálne hnusných primitívov ako najrôznejšimi spôsobmi vyvraždia partiu tínedžerov...škoda ďalšich slov.škrabanie zemiakov pre vezňov v leopoldove by bola menšia strata času..