Zelená míle (1999)

Já prostě miluju Darabonta! Nádherný film,který i přes jeho délku neztrácí na atraktivitě. ''Your name is John Coffey?'' ''Yes sir boss.Like the drink,only not spelled the same.''

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

'' Get busy livin' or get busy dyin' '' Nádhernější příběh,který je přitom tak prostý,byste hledali velmi těžko,možná byste ho ani nenašli..Ono se k tomu vlastně nedá napsat nic jiného než že mi zkátka vyrazil dech a přiznávám se,probrečela jsem to od půlky až do konce..

Tajemné okno (2004)

Ono je vážně těžký natočit film podle fantastického Kinga. Zkuste si přečíst Kingovu povídku a pak se podívat na film. Budete z filmu fakt zklamaní. Proč? Neumím to úplně vysvětlit,ale King dává svým knížkám ono NĚCO,čím se ta knížka stává nesmrtelná a žádná její filmová adaptace se ji nemůže vyrovnat. Ani tento film není výjimkou a přiznávám se,že jsem se místy až nudila a už teď si vlastně nevzpomínám,jak to skončilo..Dokonce ani Johnny Depp to nespraví,a to v tom filmu vypadá tak skvěle!...

Osvícení (1980)

Nemám slov..film Osvícení je něco naprosto nadpozemského a nadčasového.Film vás stáhne do jiné dimenze ať už chcete,nebo ne. Najednou máte pocit,že část vás je malý Danny,který se potuluje po hotelu Overlook na své čtyřkolce a má přísný zákaz byť jen náhlednout do pokoje 237.. Nemyslím si,že by Jacka Torrance mohl někdo ztvárnit lépe než hvězdný Jack Nicholson. Když se mě někdo zeptá,jaký je pro mě ten nejstrašidelnější a nejlepší horor,naprosto bez rozmýšlení mu odpovídám právě Osvícení,po jehož zhlédnutí jsem měla následujících několik dní od spánku pokoj..Je to přesně ten film,kterému byste nejradši dali šestou hvězdičku..''All work and no play makes Jack a dull boy.''

Scary Movie 3 (2003)

Scary movie 3 mi připadá přesně jako sen,ve kterém se vám smíchají všechny věci a vzpomínky z minulého dne. V tomhle případě teda vlastně všechny horory..Vtipný to je,smysl to nedává. Po zhlédnutí máte pocit,že jste buď zhulenej,nebo jste naštvanej,že jste promarnili skoro hodinu a půl svého života. Co si ale budem,mně se to stejně sakra líbí..’’But what if a mouse goes outside does it become a rat,and if a rat is in the house,is it a mouse?’’

Pokoj (2003)

Je to vtipný.Vzpomínám si,že jsem ve dvanácti natáčela film a postupem času jsem si říkala,že prostě nic trapnějšího neexistuje..No,po zkouknutí tohoto ,,filmu’’ mi stouplo sebevědomí a mám chuť můj ,,film’’ pustit do světa:-) třeba bude mít taky takový (ne)úspěch,jako The room. Doporučuji se nedívat sám,jinak prostě musíte umřít nudou a těžkým facepalmem,který budete dávat co každou minutu tak 5x. Stejně ale musím dát plný počet,ať už za iconic větu : ,,you’re tearing me apart,lisa,’’ a nebo ,,in a few minutes,bitch.’’ Zkrátka hrozná trapárna,ale je to tak hrozný,že to je skvost!

Ryba jménem Wanda (1988)

Dlouho jsem se při sledování filmu nezasmála tak,jako tady při tomto. Při sledování úplně zapomenete na realitu a film vás vtáhne za Wandou,Ottou,Kenem a Archiem. Ať žije anglický humor! ''To call you stupid would be an insult to stupid people! I've known sheep that could outwit you. I've worn dresses with higher IQs. But you think you're an intellectual, don't you, ape?'' Naprosto FAMÓZNÍ!

To (2017)

Nemám ráda horory a už vůbec ne horory v kině,ale ani v nejmenším nelituji toho,že jsem na To šla. Vynikající herecké dětské obsazení,lekačky, a dokonce i humor,který moc od hororu neočekáváte..Možná bych jen ubrala pár CGI efektů,občas to bylo už přetahané za vlasy. Taky si asi dokážu představit daleko strašidelnějšího klauna než byl Bill Skarsgård,ale nebudu tajit,že dneska budu mít problém se spaním..Délka filmu (135 minut) mi kupodivu vůbec nepřišla dlouhá,což se u To z roku 1990 opravdu říct nedá..

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Skvělý díl! Výborná a ne příliš složitá zápletka,skvělý příběh, a to nemluvím o humoru,který se ve filmu objevoval velmi často - troufnu si říct,že je to jeden z nejvtipnějších dílů vůbec.Ano,má to nějaké vady -například nestárnoucí jack sparrow nebo orlando bloom,který oproti svému synovi,vypadá spíše jako bratr..Ale vzhledem všech pozitiv - například Javier Bardem byl v roli záporáka Salazara prostě jedinečný! Nebo strýček Jacka,který mě opravdu dostal svým vtipem o kostlivci a pivu- si myslím,že jsou malé vady zanedbatelné...p.s. Pokud se na to rozhodnete jít do kina,určitě si počkejte až na úplný konec titulků,přijde malé překvapení.. 9/10