Osudová přitažlivost (1987)

Fuuha,to bylo teda něco. Glenn Close coby maniak tvářící se jako sexsymbol a Michael Douglas coby nevěrný muž,ke kterému i přes to chováte sympatie. Skvělý!

Deník Bridget Jonesové (2001)

Tohle je pro mě prostě největší kult!!! Na to se můžu dívat klíďo 1000x a nepřestane mě to bavit.

Diana osobně (2017) (TV film)

,,Měla jsem pocit,že jsem jehně,které vedou na porážku. A věděla jsem,že je to tak.’’ Neskutečně silná žena,která byla Princeznou,která nepotřebovala korunku. Kdoví co stojí za jejím nešťastným a brzkým koncem.

Tenkrát na Západě (1968)

Tohle je prostě kult,no,co dodat. Snad jen,že Sergio Leone dokázal něco,co se nepodařilo žádnému jinému režisérovi - natočit westernovku,která mě baví!

Černý Petr (1963)

Pro mě,jako pro příslušníka generace Z,je toto úplně jinej vesmír..Je fakt obdivuhodné,co vznikne,když se chopí naprosto banálního děje skvělej režisér,jako je Forman. Ať už starý,nebo nestarý,tohle beru jako Formanův skvost,který prostě musí být legendární,už jen kvůli hláškám,jako jsou ,,zelená barva uklidňuje voči,ne?’’, ,,to jsou nějaký balíci’’, ,,oči zavřený,ale vona ví,vona ví..’’ a nebo ,,já nemůžu,jsem měl žloutenku’’. Zkrátka je to fakt něco jinýho než teď,ale vlastně ne tak úplně;kluci jsou pořád stejný vemena :).

Persona (1966)

Tak tohle budu vstřebávat ještě dlouho..Těžko říct,co tím chtěl básník úplně přesně říct,ale nějakým zvláštním způsobem se mi to líbilo. Má to takové svoje kouzlo,kdy chcete vědět,jak to ten Bergman myslel,ale zároveň nechcete,protože máte svou verzi raději. Celá rozpolcená z toho,uff. A ta švédština se tak nádherně poslouchá!!

Dobré ráno, Vietname (1987)

Goooooooooood morning,Vietnaaaam! Kdo by čekal,že film o válce ve Vietnamu bude tak veselý,vtipný a optimistický. Od skvělých písniček (I feel good,The game of love,California Sun,..) přes skvělé hlášky (,,shit!this stuff is burning the hair off my feet!’’) až po jedinečný a prostě skvělý výkon Robina Williamse! Ten chlap byl prostě boží!

Nebezpečné hry (1998)

Pro mě obyč thriller,kterej dají v telce po jedenáctý večer.

Wind River (2017)

Co si budem,už po 15ti sekundách prostě víte,že to bude skvělej film.

Řidič slečny Daisy (1989)

U mě prostě příběh,Morgan Freeman ani zatrpklá babička nefungovali. Fakt nevím,čím to je,ale Driving miss Daisy mi připadalo jako nekonečně se ubíjející film,který je vlastně o ničem. Je to sice milé,vtipné a hezké,ale znovu bych si to nepustila. Asi to není my kind of movie bo fakt nevim.