Hanebný pancharti (2009)

Tentokrát se to Quentinovi povedlo. Výborní herci, každý mluví svým jazykem, dobrá hudba, prostředí a dokonce i ty dlouhý dialogy mi přišly smysluplný (narozdíl např. od Death Proof). Vyzdvihuju 1. kapitolu, Christophera Waltze a Mélanii Laurent. Ale dvě výtky si neodpustím: 1. Brad Pitt - prostě mi to na něj nějak nesedlo a beru ho jen jako lákadlo na film; 2. Hitler vypadá úplně jinak. 80 %

Zuby nehty (2007)

Žena, která viděla několik mrtvol svých kamarádů, vystrašená k smrti, čekající na smrt, zavřená ve vězení. Vysvobodí jí její přítel a ona mu řekne: "Musíme je zachránit" pak se zastaví a dodá: "Oholil ses, sluší ti to". A takových uplně nemožných hlášek je tam víc. 25 %

Justine (1992)

To bylo po promoci, jeli sme slavit s holkama na chatu a tam sme našli VHSku s tímto filmem. Šíleně sme se u toho bavily... strašnej dabing, naprosto hroznej děj a snad každá druhá věta byla nezapomenutelná hláška. Já je tu nebudu citovat, páč nechci bejt perverzák, ale poslední větu filmu si neodpustím... větu, která zní v pornu opravdu tragicky: "Pojď, koupím ti párek". Já musím hodnotit vysoko, páč na tohle budem s holkama vzpomínat i za 10 let... 80 %

Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Áááá... konečně povedený "krokofilm", řekla sem si v reakci na celkem vysoké hodnocení. Chyba. Není to vyloženě "černota" jako jeho předchůdci, ale dobrý film taky ne. Hezké záběry přírody, Ratha Mitchell a Michael Vartan jsou pozitiva... to ostatní negativa. Vychází mi z toho 2*. 45 %

Uvnitř (2007)

Nejbrutálnější, nejdršnější a nejkrvavější film, který sem kdy viděla. To, že se mi u některých podobných filmů chce zvracet, asi nikoho moc nepřekvapí... U Uvnitř se objevil pocit nový, který ani nedokážu přesně popsat... něco jako "zkamenění mozku", jako kdyby můj mozek chtěl popřít to, co moje oči vidí. Dobrý atmosférický začátek s tajemnou ženou (když stála ve tmě u Sářiny postele... brrrr...). Zbytek jsou totální jatka. Rozstřelená hlava, nůžky v mozku, autotracheotomie, hodně amatérský císařský řez (nebo spíš střih), jehlice v krku nebo oku... No pokud vám to příjde v poho, tak stiskněte Play a "bavte se". 60 %

Poslední dům nalevo (2009)

Já sem, řekla bych, téměř nadšena. Tento film se pohybuje někde mezi Jezem smrti (líbil velmi) a Funny Games U.S. (nelíbil). V první řadě filmy tohoto typu mi vůbec nevadí, a tenhle měl dobrý děj, dobré herce, dobré prostředí, vyvolává emoce... ale co mě potěšilo nejvíc, a právě u těchto filmů se s tím moc nesetkávám, byla opravdu moc povedená kamera. Jednoduše řečeno - nejenom, že mě bavilo sledovat ten film kvůli ději a tomu, že sem byla zvědavá jak to nakonec dopadne, ale bavilo mě sledovat způsob jak ten film byl natočen. 80 %

Top Gear (1978) (pořad)

Vždycky mě vyloženě s*alo, když se na to brácha díval... řikala sem si: "Ježiš, nějaká debilita o autech" a strašně mi vadil ten dabing: "to to nemůžou udělat tak, aby nešel slyšet jejich hlas?!". Jenže jednou tam dělali nějakou strašnou kravinu (myslim, že Auto-Loď), mě to zaujalo... sedla sem si k tomu... a bylo to! Nejradši mám ty díly v cizích zemích, kdy se maj dostat z místa A do místa B (africká poušť, Severní pól, Vietnam, Amerika - do Alabamy mě nikdo nedostane). Srovnávat TG s jinými pořady o autech je úplně mimo - jiný takový neexistuje. 80 %

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Neřikám, že to byl vyloženě špatnej film, ale čekala sem od takových "jmen" jako je Predator a Alien trochu víc - no jo prostě jen ždímaní prachů z poulárních zrůdiček. Ten scénář fakt nebyl dobrej... ale co mi žíly trhalo nejvíc, bylo to partnerství (nebo snad dokonce přátelství) mezi člověkem a Predátorem... no sorry, ale tohle vám nežeru! 50 %

Dům u jezera (2006)

Musim se přiznat, že filmy zahravající si s časem jsou pro mě občas oříškem. Takže dneska sem si opravdu zavařila. Pustila sem si dva filmy: tento a Memento. Dům u jezera v pořadí jako druhý a možná i proto nebylo skutečně lehké se na něj soustředit celou dobu a dávat si dohromady ty dvě časové linie. Ale zmákla sem to. Film mě nijak zvlášť neoslnil, ale to sem ani nečekala, takže sem v rámci mezí spokojená. Slabší 3*. 60 %