Forrest Gump (1994)

Film se mi líbil, Tom Hanks byl naprosto úžasný, zajímavý příběh. Ale něco mi tam nesedlo... na tom co napsal POMO asi něco bude. Možná bych dala 4*, ale tím, že mi všichni řikali jak je to úžasný a že to musim vidět, tak sem čekala něco lepšího, takže lepší 3*. 70 %

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

O tomhle snímku sem dlouho vůbec nevěděla, že existuje. Před pár lety mi kámoš půjčil CDčko, já ho strčila do kompu a s očekáváním něčeho naprosto průměrného sem to pustila. Pak sem skoro 2 a půl hodiny seděla a bez jediného slovo sledovala tenhle skvost mezi filmy (a ještě tak 20 min po skončení sem se nemohla ani hnout). Naděje, přátelství, bezmoc, víra, utrpení... v tomhle filmu je tolik emocí. Krásný konec. Tim Robbins předvedl svůj nejlepší herecký výkon. Je to fakt skvělý, pro mě je to Number One. 95 %

Simone (2002)

Film se spoustou známým jmen, ale ty to nezachránily. Btw Al Pacino se mi do toho filmu nějak vůbec nehodil (ale tim nechci říct, že by hrál špatně). Přišlo mi to uplně nelogický, nedomyšlený.. Ale ta základní myšlenka byla docela dobrá. Rozhoduju se mezi 2 a 3*. 55 %

Rocky Balboa (2006)

Já filmy o Rockym miluju!! A Sly, podle mě, není zas tak špatnej herec. Rocky Balboa je důstojné zakončení série. Rocky tu byl víc ukecanej, víc si stál za tím co chce.. V tomhle díle vzniklo spoustu dobrejch hlášek (It doesn´t over till is over, Fighters fight...). Asi jako skoro každýho mě zklamal Mason ´Line´ Dixon. To sem jako fakt nepobrala, proč vybrali jako soupeře přávě jeho, ale stalo se. Ovšem závěrečný zápas se mi líbil moc (prolínání minulosti, zvuky, barvy...). Slyi díky, že si do toho šel znova. Pro mě si vítěz!! 80 %

Derren Brown: Magie a manipulace mysli (2004) (pořad)

Nemyslim si, že je to předem pripravený. Je to prostě hrozná manipulace, až mi běhá husí kůže po zádech, když vidim, jak se dá člověk zmanipulovat. Některý kousky jsou fakt hodně povedený. Občas se přistihnu, že na to koukám s otevřenou pusou... Derrena bych chtěla potkat na ulici :) 80 %

Velká ryba (2003)

Krásnej film. Některý příběhy byly dost bizardní, ale o to právě asi šlo :) Chvílemi mi to přišlo jako pohádka. Ewan McGregor byl přesvědčivý jako vždy a i ostatní herecký výkony byly hodně přirozený a milý. Jeden z mála filmů u kterýho smrt neni až zas tak smutná. Burtonův rukopis je jasně čitelný, ale tentokrát o odstín světlejší. Smála jsem se, brečela jsem a celej ten film mi přišel hodně zajímavej, ale k tomu, abych dala 5* ještě něco chybí. 85 %

Mangler 2 (2002) odpad!

Tenhle film sem viděla asi před 2 nebo 3 lety. Ale zaryl se mi do paměti jako to naprosto nejhorší co sem kdy (doposud) viděla. Ti co tomu dali nějakou hvězdičku, tak to mohlo být jen za to, že to brali jako komedii (a vtipnejch scén tam bylo fakt hodně, ale ne úmyslně). Já se šla ale dívat na horor!!! Fakt naprostá hrůza. Ruce pryč..!! 5 %

Ti druzí (2001)

První hodina byla tak nějak o ničem, ale i přesto mě vůbec nenapadlo odejít od toho nebo to přepnout, protože člověk pořád čeká co se stane... No a poslední pulhodka to bylo samý překvápko. Skvělý konec. Moc hezká až strašidelná atmosféra. Vynikající výkon N. Kidman, kterou bych ve filmu jako tenhle vůbec nečekala. Pro mě milé překvapení a proto 4*. 85 %

Prvních 20 milionů je nejtěžších (2002)

Oddechovka. Nic víc, nic míň. Jako neni to komedie, u který se budete smíchy válet po zemi, ale odsejpá to, já se nenudila. Fajn se na to kouká a největší plus pro mě, že tu hraje Adam Garcia, kterýho já prostě žeru. Mňam. 65 %

Trainspotting (1996)

OMG. Skvělé od začátku do konce. Není tu chvilka, která by mě nebavila nebo nezaujala. Výborné herecké výkony (Ewan McGregor, Robert Carlyle). Občas se stane, že se Vám film ze začátku zdá super, ale nakonec je z toho blbost. Ale tady to rozhodně neplatí. Slabších 5-. 90 %