• Fantasy

Expendables: Postradatelní (2010)

Hvězdně obsazený film, který svými skvělímy akčními scénkami jen těžko hledá ve svém žánru konkurenci. 80%

Favoritka (2018)

Prvních třicet minut byla favoritka velmi zajímavě vyhlížející historický film, který se nebál rozebírat témata o kterých jiné filmy zarytě mlčí. Nepostrádal skvělé nápady, výborné herce i nápaditý scénář, ale postupem času se toho většina vytratila a zbyly jen herecké výkony, díky kterým film nespadl do podprůměrných vod. Olivia Colman, Rachel Weiz i Emma Stone předvedli téměř na chlup stejně skvělý výkon, za který si všechny tři nominaci naprosto zasloužili a Olivia Colman si k mému překvapení na úkor Glenn Close došla i pro zlatou sošku, ale vzhledem k vyrovnanosti této kategorie nemůžu říci že nezaslouženě. Jak jsem již říkal tak nápaditost a jedinečnost, která z filmu číšila v první půl hodině, vystřídala jen rozvolná až nudná část děje, která prostě jen tak běžela, bez ničeho svěžího nebo nového a snímek tím ztratil svou údernost, která zapříčinila že zvraty které měly působit nápaditě a nepředvídatelně, prostě jen tak prošuměli. To se samozřejmě pojí i se scénářem u kterého bych mohl napsat to samé co o ději, ale přeci jen dialogy a různé příběhové sekvence, vypadaly rozhodně slušně a jsem rád, že se scenáristé nebáli i experimentovat, směrem k dnešnímu Hollywodskému stylu, který se svými snímky od favoritky značně liší. No a co se režie týče, tak ta poskytla výborně atmosférickou náladu doplněnou i trefnou hudbou a neméně osobitou a k příběhu sedící kamerou. Jak říkám, kdyby si favoritka dokázala udržet svou poutavost, zpracování i originalitu více než první třetinu, byl by to horký oscarový kandidát, ale bohužel je z ní jen další z řady průměrných historických snímků. 55%

Forrest Gump (1994)

S tímto filmem se vypravíte na krásnou procházku dějinami s člověkem s malím IQ, ale obrovským srdcem. Tomu se nedá říct nic jiného než Fantazie. 100%

Fotbalový talent - Pilot (2018) (epizoda)

Tak první díl tohoto nenápadného seriálu dopadl dobře. Po rozpačitém začátku se příběh rozběhl a začal chrlit spoustu zajímavých momentů a postav, které se mi už od prvního dílu zalíbily, no a rozhodně mně nalákaly na další díly, které dle mého názoru ještě mají hodně co nabídnout. 70%

Godzilla (2014)

Od Godzilli jsem moc nečekal a díky tomu jsem pozitivně překvapen. Ano je to sice převážně digitální guláš, kde hraje příběh až druhou ligu a dialogy vás taky neodpálí, ale jako celek fungovala Godzilla podle mého dost dobře. Postavy byly slušně vykresleny a dokázal jsem si k nim najít pomyslnou cestičku, podle níž mi nebylo fuk co se komu stane a kdo tuto monstrózní akci nakonec rozdýchá. No a samozřejmě akce, která byla jedinou jistotou a zárukou výsledné kvality, což se naštěstí potvrdilo. Digitální triky byly naprosto bravurní a i když mám jisté výhrady na hodně tmavých bojových scén u kterých jsem se občas, tak i tak jsem z celkového audiovizuálu nadšený. Takže když pominu značné nedostatky ve scénáři a v celkové stavbě příběhu se kterými jsem však byl již před začátkem víceméně smířený, tam Godzillu hodnotím pozitivně a už se těším na druhý, nepochybně několikanásobně větší, díl. 70%

Golfový sen (2005)

Já jsem člověk, který považuje golf za jeden z nejnudnějších sportů a v oblibě ho tím pádem moc nemám. Avšak tento film mě možná změní pohled na tento sport. Nádherný příběh, skvělá režie výborné herecké výkony a ještě mnohem více. U hereckých výkonů chci vyzdvihnout hlavně Shiu LaBeoufa, ale i Stephana Dillaneho, které jsem si i díky tomuto filmu mnohonásobně oblíbil. To co mě však asi nejvíce překvapilo byla naprosto bravurní kamera, která sice párkrát předvedla horší trik, ale celkově velmi originální, zajímavá a s nebojácnost s jakou se film natáčel je i díky ní vážně velmi cítit. A nakonec přijde nádherný konec, který snad každého chytne za srdce a uvědomí si že právě dokoukal skvělý film. 90%

Gran Torino (2008)

Neskutečný film, který má pomalejší rozjezd, ale nakonec vygraduje v neskutečné finále. A k tomu ještě oscarový výkon Clinta Eastwooda, není co víc dodat. 100%

Hancock (2008)

Vyšinutá superhrdinská komedie, která postrádá kvalitní zápletku, ale je celkově zábavně natočena, že si alespoň u mě ty čtyři hvězdičky zaslouží. 60%

Hokejový zázrak (2004)

Já jsem toho názoru že by se měli opravdové příběhy ať už sportovní nebo jakékoliv jiné přetvářet na filmové plátno a když se ještě takhle skvěle povede, pak je to vážně skvělé. Kurt Russell v hlavní roli ukazuje jaký je výborný herec a jeho emotivní proslovy vážně nahánějí husí kůži, neztratily se však i ostatní méně známí herci, kteří posunuli film ještě o level výš. Režiséru Gavinu O'Conorovi se podařilo vytvořit pozvolna gradující atmosféru, která vyvrcholí památným zápasem proti Sovětskému Svazu kde doslova hltáte každou vteřinu a modlíte se s Americkým týmem (tedy pokud nevíte jak to dopadlo) aby porazil Rusy a postaral se o velké vítězství outsidera. 90%

Hoří, má panenko (1967)

Skvělý snímek od filmového génia Miloše Formana, který svou jedinečností udivuje i po dlouhých letech a i když jsem se ve zdejším humoru moc nenašel a některé scény byly opravdu dlouhatánské tak těch 70 minut nelituji. Další zajímavost, která mne udivila je že se ve filmu objevili až na vyjímky naprostí neherci a jak to oni a hlavně Miloš Forman zvládli je další věcí díky, které je Hoří má panenko naprosto jedinečný film. 75%