• Fantasy

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Film byl skvěle zpracován ve všech ohledech, po celé dvě hodiny jsem se nenudil takže za mě pět hvězd. 90%

Golfový sen (2005)

Já jsem člověk, který považuje golf za jeden z nejnudnějších sportů a v oblibě ho tím pádem moc nemám. Avšak tento film mě možná změní pohled na tento sport. Nádherný příběh, skvělá režie výborné herecké výkony a ještě mnohem více. U hereckých výkonů chci vyzdvihnout hlavně Shiu LaBeoufa, ale i Stephana Dillaneho, které jsem si i díky tomuto filmu mnohonásobně oblíbil. To co mě však asi nejvíce překvapilo byla naprosto bravurní kamera, která sice párkrát předvedla horší trik, ale celkově velmi originální, zajímavá a s nebojácnost s jakou se film natáčel je i díky ní vážně velmi cítit. A nakonec přijde nádherný konec, který snad každého chytne za srdce a uvědomí si že právě dokoukal skvělý film. 90%

Madagaskar (2005)

Pro mě je první Madagaskar jedním z nejlepších animáků vůbec. Pravda je samozřejmě i to že mě tento film zastihl v mém velmi mladém věku a tím že jsem na něj koukal pořád dokola a dokola, tak jsem si k němu vytvořil vztah, který mi asi už navždy zůstane. Co se však týče samotného filmu, tak i když je námět i scénář dosti šílený a bláznivý, tak já se u něj nasměji i teď i teď. Partu hlavních postav doplňuje vážně famózní hudba Hanse Zimmera, která filmu dodává tu pravou bláznivou atmosféru. Takže i když je tento film cílený spíše na dětské publikum, tak se u něj rozhodně pobaví i starší diváci. 90%

Hokejový zázrak (2004)

Já jsem toho názoru že by se měli opravdové příběhy ať už sportovní nebo jakékoliv jiné přetvářet na filmové plátno a když se ještě takhle skvěle povede, pak je to vážně skvělé. Kurt Russell v hlavní roli ukazuje jaký je výborný herec a jeho emotivní proslovy vážně nahánějí husí kůži, neztratily se však i ostatní méně známí herci, kteří posunuli film ještě o level výš. Režiséru Gavinu O'Conorovi se podařilo vytvořit pozvolna gradující atmosféru, která vyvrcholí památným zápasem proti Sovětskému Svazu kde doslova hltáte každou vteřinu a modlíte se s Americkým týmem (tedy pokud nevíte jak to dopadlo) aby porazil Rusy a postaral se o velké vítězství outsidera. 90%

Million Dollar Baby (2004)

Nemám slov. To co jsem právě dokoukal mě dostalo. Clinta Eastwooda jsem bral jako skvělého režiséra a dost dobrého herce, ale shlédnutí tohoto filmu ho začnu brát jako jednu z největších osobností celého Hollywoodu. Protože toto dílo které bylo i oscarově odměněno je něco co už bude jen těžko vznikat. Pravda bylo tam pár slabých míst, ale to musí mít každý film a tento měl pouze malé detaily, které by šli vylepšit a to co předvedla dvojice Freeman, Eastwood je něco o už na plátnech kin možná neuvidíme a já doufám že Clint se ještě do důchodu nechystá, protože by svět přišel o výtečného režiséra, ale i skvělého člověka. 100%

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Tak tímto filmem by se dal definovat "bezchybný film". Naprosto famózní zakončení jedné z nejlepších a nejslavnějších filmových trilogií vůbec. Je to až neuvěřitelné že se Peterovi Jacksonovi podařilo natočit takto tři skvělé a co se týče kvality tak téměř totožné filmy, které se zapsali do historie, nejen pro skvělou trikovou práci nebo výbornou výpravu a dechberoucí kameru, ale hlavně pro famózní atmosféru, při které mi hlavně na konci běhal doslova mráz po zádech a jsem si téměř jist že nejen mě, ale i většině filmových fandů, kteří tento skvost viděli. Pro mě jeden z nejlepších filmů všech dob!!! 100%

Mise na Mars (2000)

Na filmu je dobrý začátek a konec. Jinek je to nuda a ještě k tomu blbej dabing. 45%

Trosečník (2000)

Čekal jsem něco podobného jako je například Robinson Crusoe, ale výsledek byl úplně jiný. K filmu bych hlavně vytknul strašné střihy nezáživnost příběhu v druhé třetině. Naopak začátek i konec byly skvělé a tak proto nakonec dávám čtyři hvězdy. 85%