Začátky (2010)

Krásný lidský film.

Apollo 18 (2011)

Nápad výborný, provedení horší. Za začátku nudí, pak je člověk vystaven klasickým hororovým lekačkách a nezáběrům, konec nemohl být méně originální, ale celé je to provázené zajímavou sci-fi mytologií. S rozpočtem nejspíš udělali, co se dalo. Konec vyloženě vybízí k pokračování, které bych si nechal moc rád líbit. Má to potenciál. -"Something is moving here."

Superhvězda Superman (2011)

Mě se tenhle urychlený Superman líbil. Příběh je takový epizodní, ale každá samostatná část se liší od dalších. Některé jsou trošku kurioznější, ale stále zajímavé. Celý melancholický nádech je asi hlavní pozitivum. -"Give it back. I saw everything. I saw how to save the world. I could have made everyone see. If it wasn't for you, I could have saved the world." -"If it had mattered to you, Luthor, you could have saved the world years ago."

Green Lantern: Emerald Knights (2011)

Různorodé díky mnoha příběhům a díky tomu jsem se nenudil. Pozadí dalších Lanternů je zajímavá věc a tohle je celkem dobrý způsob, jak je představit. Lepší než dělat samostatný a nejspíš nudný film pro každého. Provázející příběh je nulový, ale proč ne. -"When you shape the light of your ring, you walk in the footsteps of the first Lantern."

Kovbojové a vetřelci (2011)

Konečně potvrzení, na které jsem čekal delší dobu, že Favreau neumí točit a s prvním Iron Manem měl jen štěstí (se scénářem a obsazením). Jeho herecké 'I am cool' výkony jsou další věc. Zpět k filmu. Příběhová žumpa, kterou drží nad vodou herci a efekty. Tohle téma je sakra zajímavý a celkem vybočuje z dnešní hrdinské poptávky po komiksových filmech. Lituju i herců, protože v téhle sestavě, s takovou předlohou a hlavně s jiným režisérem tohle mohla být moc příjemná zábava. -"I told you not to look into the light." -"Yeah, right."

Transformers 3 (2011)

Moč, hrozivá moč. Bay už absolutně rezignoval na dělání rozumných filmů. Půlka filmu je telenovelový zlo a druhá bezmyšlenková akce. Spousta kravin, spousta výbuchů, spousta trapných dialogů. Ještě hroší jak dvojka, co do pocitu z filmu, ale i tak je to do určitý meze zábava. Stejně jako direct-to-dvd monster movies. -"You cannot believe what we're seeing..."

Věc: Počátek (2011)

Celkem rozumný levoboček. Sice je to kopie třeba podobně jako Predators, ale atmošku to má. Potvory správně odporný. Hudba ucházející. Winsteadový jsem to s nadšením žral a vlastně i zbytku ansáblu. Asi dobře, že se šáhlo po ženský, protože chlap by se jen snažil porussellovět, což je matematicky nemožné. -"Burn it!"

Zrození Planety opic (2011)

Dobrý nahození nových primátů. Některé scény jsou lehce vtipné a to asi hlavně díky rychlému vývoji opic. Super genetický virus se těžko stravuje. Mohlo to být trošku víc vymazlené, ale cení se i tak nějaké převzaté nápady z předloh. -"No!"

TRON: Legacy 3D (2010)

Spojení hudby a obrazu je úchvatné. Ještě tošku lepší dojem než z Avatara, který neměl příběh složitější. Na Novém Zélandu mi tohle opravdu po filmové (sci-fi) stránce zlepšilo náladu. Starý Tron plus Mass Effect hra, nádhera. I napodruhé mě Tron vtáhnul bez problémů. Žádný hluboký film, ale prvotřídní zábava (entertainment). Navíc jsem si víc užil Sheenův herecký tanec a Bridgesovy 'man' prupovídky zaseklé v osmdesátých letech . -"Bio-digital jazz, maaaaan."

Drive (2011)

Příběh, za který by se styděl i Seagal. Audiovizuál, za který by se nestyděl ani Michael Mann. Refn ho už předvedl účině ve Valhalla Rising. Tady mě z toho mrazilo. Nedialogy, záběry, řev motoru, songy, tradičně skvělý Martinez. Všechno to dohromady výborně sedí. Stylová jízda. -"I drive."