Nechoď klepat na dveře (2005)

Nádherný prostředí, atmosféra, hudba, Sarah Polley. -"I was thinking..." -"What?" -"I don't know." -"Nothing's changed." -"Guess not."

Rebel (1973)

Stalloneho hříva zastínila zbytek filmu.

Volejte Northside 777 (1948)

Člověk si užívá prostředí a Stewarta, jak píše Rob Roy. Nikdo se s nikym nepáral. Noviny zřejmě tenkrát valily stejnou politiku jako dneska a nikterak extra se nelišily. Zaujal mě třeba detektor jako možná silně pohoršující okolnost nebo posílání fotografie na konci. A zajímalo by mě, jestli v té době byli schopni opravdu takhle přiblížit. Trošku se mi vybavilo CSI. Film má ale příjemnou atmosféru a hlavně investigativního novináře Jimmy Stewarta. Ti s pandurama aktuálně letí :).

Váleční ptáci (2008) (TV film) odpad!

Tyhle filmy se všema možnýma potvorama potřebují buď céčkového matadora v hlavní roli nebo babu v těsnym tričku. Nejlépe oboje. Navíc se musí správně vybalancovat vážnost až vtipnost, což už je pomalu umění. Váleční ptáci nezvládli ani jedno.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Scrubs si mě získaly hlavně díky infantilnímu blbnutí JDho a Turka (+Todd), ale i celkově všech a stylem humoru. Navíc z poměrně velkého počtu hlavních postav mi přijdou všechny sympatické (až občas na Elliot). Tohle společně s velkou zábavností většiny epizod v osmi sériích nemá jen tak nějaký seriál. Vždycky mi někdo pije krev nebo se nějaký ten díl nudím. Jen škoda té "deváté" série, kde to s bývalými internisty prostě nejde. Baví i napodruhé. Comment high five!

Evangelium: 1.11 Monstrum (2007)

Slušná podívaná. Akce mě docela do křesla zarazila a líbilo se i psychologické pozadí kluka. Celá vize je pro mě velmi zajímavá a vizuálně zpracovaná do posledního detailu (trysky na obřím napájecím kabelu při odpojení) a design posledního anděla extra povedený. Bohužel je to zpracováno tím retardovaným anime stylem v podobě oprsatělých nahých holčiček, což už byla pro mě pomalu hraniční dávka. Evangelium mě chytlo a při hraném zfilmování by to mohl být ještě větší nářez.

Sedm a víc (1973)

Nakrklej Scheider řídící burácející Pontiac ve výborný honičce, která není moc daleko za Bulittem. Škoda, že člověk musí hledat takhle surovou jízdu čtyřicet let zpátky. Kdyby tam nebylo jen tolik přidanýho kvílení pneumatik. Jinak přiznávam nezáživnější příběh bez většího napětí. Styl sedmdesátek s hlavníma hrdinama ve zvonáčích a krátkých kabátech ho zajista vynahradí. -"You can't do this to me, Buddy! No?" -"You watch me!"

Ghost in the Shell 2: Innocence (2004)

Celkový příběh a jeho vedení se mi líbil víc než v jedničce i hlubší závěr. Atmosféra mi přišla tajemnější a stylizující. Akce má myšlenku. Navíc graficky je to opravdu pěkné na pohled. Možná moc citací a filozofie. Blade Runner je tu nejen s panenkama znova.

Ghost in the Shell (1995)

Povedené provedení (klidně bych chtěl znát více z téhle budoucnosti) se zajímavým příběhem, ale dojem mi pokazil vykastrovaný konec a zbytečné matení v ději. Trošku se tu taky vysálo atmosféry z Blade Runnera.

Zázraky přírody (2009) (pořad)

Kramár vůbec netuší. Hosti většinou zaprdlí. To nemůže vylepšim ani ten Kořen s často zajímavými vstupy.