Králova řeč (2010)

Krásně vidět zase pořádné herecké výkony. Firth s Rushem opravdu nádhera. Spíš divadelní představení, ale krásně zlidštěno. -"Fuck, fuck, fucking fuck, fuckity, shit, shit, fuck and willy. Willy, shit and fuck and... tits."

Pokojný bojovník (2006)

Večer nudný. Pustíme filmek. Hele, podle skutečné události, chuť na to je, pustíme. Dan Millman napsal knihu, pak napsal scénář. Udělal ze sebe buď blázna nebo dílo boží (záleží asi čemu (ne)věříte). Každopádně chuť musela spravit hned dvojice dílů Chalupářů.

Svéráz národního rybolovu (1998)

Pro nadšené občasné alkoholiky, kteří si dokáží užít chlastání pokračující pár dní, je tenhle film zpovědí. Já preferuju po ránu pivo, ale tak vodečka odvede stejnou práci.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Zvedám na pět. Potřetí to mělo ještě silnější dopad zřejmě díky znalosti více věcí. Některé scény se světlem a hudbou jsou čistá genialita zanechávající dlouhou ozvěnu. -"I'm gone. Long gone. Like a turkey in the corn."

Splice (2009)

Průběh filmu je průměr, ale pak... Finále mi znechutilo celý večer. Na tohle nejsem.

Generál Patton (1970)

Well, the hell with the Mongoloid Russians. We've given them Berlin, Prague, God knows what else. The war shouldn't be over. We should stop pussyfooting about the Russians! We'll have to fight them anyway. Why not do it now, when the army's here?

Poslední vládce větru (2010)

Trošku jsem doufal v další Stalo se, které se mi oproti většině ostatních lidí líbilo. Marně. Nikdo neumí hrát. Dialogy jsou srajda. A nejvíc mě zhnusily souboje elementů, které jsou fádní, neakční, trapné a snad ani hůř udělat nešly. Navíc to dorazilo to be continued finále.

Jmenuji se Bruce (2007)

Ach, těch hlášek! Bruce je prostě mazák a já se za břicho popadal. -"Sure you're ready for this, Bruce?" -"Kid, I made a movie in Bulgaria. I'm ready for anything."

Predátoři (2010)

Antal s Rodriguezem jdou ještě dál než já při psaní seminárek, ale koná se slušná zábava v osmdesátkovym stylu. Potěšilo. Čekal jsem další srajdu alá AVP a dostal jsem kvalitní řež. Akce nekopíruje ten moderní nepřehledný rychlý střih. Postavy jsou jednoduché, jak máme rádi. Krve jakékoliv barvy je akorát. Pěkná baba, sem tam hláška a nějaká ta nová potvůrka. Brody mi místy neseděl, někdy zase jo. Fishburne pobavil. Myslim si, že jedna ta hvězda je holt navíc za ctrl+c hudbu, která z výletu do džungle za panoramatama dělá zkrátka uplně něco jiného. -"You still pissed?" -"Fuck you."