ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

Spíš taková vážná tématika na téma, jak je národ v prdeli. Jde o takový jakýsi dějový popis, není tu žádné velké závěrečné vyvrcholení. Neurazí, ale vidět bych to nepotřeboval.

Millerovi na tripu (2013)

Vtipná komedie. Někdy je to zbytečně takové ohledně sexu, až se to tam nehodí (např. scéna, kdy tam slušňácká panička vypráví něco o těsnosti svých rodidýlek). Jinak za shlédnutí určitě stojí. Mezi komediemi to patří mezi to lepší, i když to vůbec nijak nevystupuje ze standardní šablony: Někdo je trochu zmrd, ale procitne a pak se mají všichni rádi.

Scary Movie 5 (2013)

Předešlé díly sem měl celkem rád. Tenhle znova vidět nepotřebuju. Fórky tam nějaké byly, ale nic kule rvoucího. Všechno je to takový spíš trapný. Kupa scén, které se pojetím nehodí ke zbytku. Např. hned na začátku začnou Lohan a Sheen souložit, a celé to to zrychlí a na posteli se dějí úmyslně nesmysly. A takových scén, které nezapadají ke zbytku je to plné. Neříkám, že to v předešlých dílech nebylo, ale tam to měli celkem dobře vypoměrované a dobrých fórů bylo víc, že tam mě to bavilo. U tohohle pátého dílu ale vše odflákli. To, jaké horory spojili dohromady, to bylo celkem pěkné, ty další filmy z jiných žánrů už tolik ne, to už bylo takové navíc, takže potenciál tam celkem byl, ale využili ho prabídně.

Vraždy mezi muškáty (2008) (seriál)

Příjemný seriál. Žádné mega dílo, ale jako vtipná kriminálka na nedělní odpoledne příjemné

Hulk na neznámé planetě (2010)

Asi taková průměrná záležitost v rámci žánru. Filmů s Hulkem moc nakoukaných nemám, takže je to vlastně trochu i nezvyklé, že celej film je zelenej, klaďas a že si málem dá s jednou ženskou i pusu

Gynekologie 2 (2007) (seriál)

Tenhle seriál je paráda. Je to sice nerealistický, místy trapný, ale pokaždé, když to vidím, mě to dokáže rozesmát. Takový ten čtvrtníčkovský humor, kdy Čtvrtníček je borec přes intonaci různých větiček. Obyčejná věta, když byste jí pověděli vy, nejspíš na ní nebude nic vtipného, a Čtvrtníček to umí vždycky říct tak nějak zvláštně, že to i občas celkem vtipný je.

Czech Made Man (2011)

Líbilo se mi. Asi to nebudu potřebovat ve své filmotéce, ale na jedno shlédnutí bezva. Budař občas celkem dobře hlásí.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Paráda. Obludy a roboti v jednom filmu. Víc se teda hraje na nějaký příběh, takže se dost vysvětluje a míň bojuje, ale jsem rád, že v tomhle žánru vidím něco o mnoho inteligentnějšího než Transformers, kteří byli sice vizuálně zajímaví, ale dějově v každém díle úplná kravina. Scénář tohoto filmu je oproti Transformerům kandidátem na Nobelovu cenu za literaturu a Oscara za scénář zároveň

V zajetí démonů (2013)

Přemýšlím mezi 4 a 5 hvězdami. Jednak to chci hodnotit jen v rámci žánru, a v tom je to fakt hodně dobře zrealizovaný. Na druhou stranu originální v tomhle už snad ani jít nejde a nemám z toho nějaký pocit mega události, že bych si to chtěl pustit brzy znova. Z Insidious jsem měl po shlédnutí výraznější pocit. Asi chybí silnější konec nebo něco takového. Tady to skončí celkem najednou. Kupa problémů, a najednou udoláno. Ale lekačka slušná. Na jedno shlédnutí supr, ale něco, co bych musel mít ve své filmotéce, to asi ne