Aldabra: Byl jednou jeden ostrov (2014)

Aldabra, ostrov o kterém jsem nikdy neslyšel. Mám rád přírodopisné dokumenty, ale nejlépe od Alterborogha. Vyprávění Oldřicha Kaisera mě dost vadilo, i když proti samotnému herci nic nemám. Celý snímek je spíše pro děti, velice pěkně udělaný.

Godzilla Minus One (2023)

Těšil jsem se na japonskou Godzillu, ale hned od samého začátku mě to nesedlo. Herecké výkony žádné, hodně ukecané a když přišla na scénu Godzilla, tak to vypadalo jak triky z 50 let, loutkový film, Godzilla spíše trapná. Už jsem asi přegodzillovanej. Dám raději ještě trapnější americkou verzi, ale s lepšími efekty.

Záhadné zmizení (1993)

Film jsem viděl v devadesátkách na VHS a dnes mě ho připomněla jedna kniha, ve které byla o něm zmínka. Výborné herecké obsazení, ale Sandra Bullock zde nědostala moc místa. Děj pomalý, až konec trochu napínavý, jako vždy, skvělý Jeff Bridges.

Griselda (2024) (seriál)

Další povedený skvost od tvůrců Narcos. O Griseldě jsem nikdy neslyšel, nějak zvlášť se o drogové bossy a kmotry nezajímám, ale tato minisérie byla opět povedená, i když v ní napětí ani akce moc není.

Stvoření světa (1957) odpad!

V šesti letech nám to ve škole poušteli v místní Dvoraně (kino) stále dokola, dnes díky jedné knize, kterou jsem zrovna dočetl jsem se na tento animák zkusil podívat znovu, vydržel jsem asi 5 minut pouhou zvědavostí, proč to má tak vysoké hodnocení. I v dětství jsem to moc nežral, měl jsem raději krtečka.

Bod obnovy (2023)

Hodně jsem se těšil na přechválené české sci-fi, ale je to natočené jak tv inscenace. Nuda, ukecané až hrůza s pár dobrými sci-fi prvky. Ale  vlastně ani celkově děj mě nezaujal. Dle hodnocení je to ovšem lepší než moje oblíbené sci-fi Prometheus, Vetřelec: Covenant nebo Total Recall (2012), NEPOCHOPÍM!!! Toporní herci, nudné dialogy, žádná akce, jen nuda,nuda, nuda.

Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

Vydržel jsem se dívat do páté epzidy druhé řady, od začátku velice ukecané, nudné, sem tam nějaká bitva, lesbické scény. To se raději podívám z dnešního pohledu už trapnýho Černého korzára, kterého jsem v dětsví miloval.

Pod černou vlajkou - Série 2 (2015) (série)

V polovině páté epizody jsem to vzdal. Pokrařuje to ve stejném duchu jako první série. Ukecané, nudné, zbytečné lesbické scény, žádné napětí.

Pod černou vlajkou - Série 1 (2014) (série)

Od dětství mám rád knihy a filmy o pirátech, ale zatím se mě to zdá průměrné. Místy dosti nudné, ukecané, až druhá polovina trochu akčnější. Čekal jsem od toho víc. Uvidíme co přinesou další řady.

Reacher - Season 2 (2023) (série)

V druhé řadě je Reacher mnohem sympatičtější i děj je lepší, konec jak z osmdesátek. Klasické béčko, ale dobře se na to kouká.