Fargo - Season 5 (2023) (série)

Po nevydařené čtvrté sérii z které jsem nedal ani dvě celé epizody se Fargo vrátil do starých kolejí.

Ohnivé oči (1984)

Kingova díla zvlášť ty nadpřirozená nejsou moje parketa, ale vidět tohle v době vzniku dal bych plný počet. Drew Barrymore projevila své skvělé dětské herecké schopnosti už v E.T. mimozemšťanovi, kde jsem ji viděl poprvé a Žhářka mě kvůli pozměněnemu názvu po přečtení knihy ve slovenštině hned v době vydání unikla. Stále jsem si říkal že by to měli zfilmovat a film jsem viděl až dnes po shlédnutí zprasené verze z roku 2022. Nechápu jak v dnešní době mohou natočit horší film. Kdybych nečetl knihu tak bych obě verze neviděl a pokud jo i u této bych dal velmi nízké hodnocení pro svou nadpřirozenost.

Napoleon (2023)

Nebýt pod tím podepsaný Ridley Scott, tak bych film nikdy neviděl, jelokož mě Napoleon a celé to období nijak nezajímalo. Bitva u Slavkova byla odfláklá a spíše to bylo o jeho vztahu k Josefíně. Odporná hudba hned od samého začátku a nuda až do konce. Kdyby místo toho se věnoval Vetřelcům nebo pokračování Covenanta udělal by líp.

Žhářka (2022) odpad!

Velmi hrozné zpracování jedné z lepších knih Stephena Kinga. Knihu jsem četl v době vydání ve slovenštině, dnes ji vlastním v češtině a budu si ji muset znovu hned přečíst a obnovit paměť neboť toto je hrozná slátanina natočená jako céčkový tv film. Nechápu rok 2022!!!  Ještě zkusím filmové zpracování s Drew Barrymore pod názvem Ohnivé oči z roku 1984. Ják můžou tak zprasit vynikající knihu mě hlava nebere.

Monarch: Odkaz monster (2023) (seriál)

Názormá ukázka jak dobře může vypadat trailer k nalákání diváků a jak výsledný film či seriál. V traileru je sestřih všech 10 sekundových záběrů z jednotlivých třičvrtěhodinových velmi nudných a ukecaných epizod. Výborná kamera, vizuální efekty, ale každý díl děsná nuda bez sebemenšího napětí, ukecané, natahované až vždy na konci uvidíme kratičký záběr na Godzillu či jiné monstrum..Každá epizoda je horší a horší, moc teenagerovské, po páté velmí nudné epizodě snižuji hodnocení, po sedmé to vzdávám. Nejhorší zpracování Godzilly. Doufám, že takto nedopadne seriál Vetřelce.

Narcos: Mexiko - Série 3 (2021) (série)

Konečně se to rozjelo. Třetí řada mě chytla hned od první epizody. Líbila se mě vedlejší dějová linka s pátráním po pohřešované dívce.

Všechny prachy světa (2017)

Zbytečně dlouhý a docela nudný film dle skutečné události o únosu šestnáctiletého syna miliardáře, který nechce zaplatit výkupné. Není to vyloženě špatný dilm, ale chybí v něm byť smýšlená a přidaná akce, a větší napětí. Na Ridleyho Scotta je to málo. Jednou vidět stačí.

Moonfall (2022)

Jak je možné, že jsem zapomněl ohodnotit toto skvělé sci-fi velmi přitažené za vlasy jak už je u Emmericha zvykem? Viděno podruhé v pohodlí domova s parádně namixovaným zvukem jsem měl snad ještě lepší zážitek než v kuně. Trochu mě vadily sem tam průhledné efekty , asi se hodně šetřilo a slabší ukecanější první polovina filmu, ale po vlétnutí do megastruktury to byl pořádná sci-fi nářez. U Emmmericha se prostě musí vypnout mozek, nehledět na spousty nereálných nesmyslů a skvěle se bavit. Točí jednu magorskou sci-fi za druhou, ale všechny žeru, když nikdo neumí natočit normální smyslplnou sci-fi. Tolik dobrých knih co by stálo za zfilmování...remake Vesmírné odysey a jejich pokračování, rovněž tak celé Rámy a jiných dosud nezfilmovaných Clarkových děl, Nonstop od Aldisse, Prstenec, Dračí vejce, Kořist a pod.

Narcos: Mexiko - Série 2 (2020) (série)

Slabší než první řada, velmi ukecané, velmi zdlouhavé, sem tam pár zajímavých prvků, ale jako celek nuda. Z Mexika jsem čekal drsnější příběh.

Berlín (2023) (seriál)

Shlédnuto na Silvestra na jeden zátah. Kvalit Papírového domu to nedosahuje, hodně keců o lásce, všichni někoho milují, j eto úplně něco jiného, ale pěkné, líbilo se moc. Nemám rád, když se se staršími herci natočí prequel to samé jako Orphan 2, navíc, jak mu můžou říkat Berlin, když přezdívka vznikla později v Papírovém domě od profesůrka, který celou bandu pojmenoval podle hlavních měst?