Top Gun: Maverick (2022)

Děsně mě to nebavilo,  nuda až teméř do konce, trocha napětí před koncem celý film nezachrání. Celkově mám dojem, jako bych sledoval jedničku.

Vychováni vlky - Série 1 (2020) (série)

Přehodnoceno po shlédnutí druhé série. Druhá řada  je po vizuální stránce lepší a akčnější, ale mění se v naprostou hloupost. První řada byla taková temnější, nejde o to, že divák ani nechápe o co tam jde, ale závěr druhé řady mě přišel na dobrou sci-fi hodně ujetý co bych řadil spíše do fantasy až do comiksu.

Vychováni vlky - Série 2 (2022) (série)

Druhá série je akčnější a vizuálně lepší než první, ale ty ateisticko-náboženské hovory mě už lezou krkem.  Z celkem dobře zpracované sci-fi se mě zdá, že se klube pěkná nesmyslná blbost. Viz přeměna ve strom, létající had a na závěr i Marcus. Casting herců se mě taky moc nelíbí, celý seriál je takový divný, moc se mi líbí a děsně se mě nelíbí.

Barbaři (2020) (seriál)

Ani dobré, ani špatné. Chvíli to děsně baví aby to zas trochu nudilo, chtělo by to lepší výpravu. Něco mě prostě na tom nesedí, i když jsem se na každý díl těšil a těším se na druhou řadu. Mám z toho rozporuplné pocity.

Český žurnál - Hranice práce (2017) (epizoda)

O podmínkách v práci, šikaně, bossingu, mobiingu, chaosu, neschopném vedení , ojebávání na výplatách, neproplacené přesčasy, práce za tři lidi, aby se druzí vlezprdelkové mohli flákat apod., by se daly napsat rozshálé romány a natočit celé seriály. Téměř všude je to stejné. Pak se diví, že lidi nechtějí chodit do práce, nejde ani tak o samotnou práci třeba v montovnách  či na pokladnách v supermarketech jako spíše o nesnesitelné podmínky mezi divnolidima. Výborný dokument jsem zhlédl hned po dočtení mnohem lepší knihy, takže mě tak neoslovil . Kdybych takto měl žít (otročit) a na normální život nemít ani trochu času, tak bych skončil v blázinci. Nechápu ty lidi co tohle dobrovolně podstupují, ale na druhou stranu kdo by to dělal? Někdo prostě musí ve smradu třídit odpad a sbírat potkany, ale za tak nízký plat? To hlava nebere.

For Those About to Rock: Monsters in Moscow (1992) (koncert)

Metallica ve své nejlepší formě v roce 1991 a jejich nejlepší black album, naprosto úžasný koncert, který jsem chtěl vidět hlavně kvůli neuvěřitelnému počtu 1 600 000 fanoušků a těžko říct co se mi líbilo víc zda záběry na Metallicu nebo do rozvášněného davu a na komunistickou policii s přiblblejma placatýma kulatýma čepicema , která se z toho asi mohla zcvoknout, co si to vůbec dovolili dát do Ruska takovou „strašnou zápaďáckou" hudbu. Trochu mi vadila rozlítaná a někdy rozmazaná kamera, ale atmosféra úžasná. Nechápu co ale měli z toho uplně ti zadní fanoušci nebo ti někde na boku mimo stage. Ač jsem fanda převeliký tak na takový koncert bych nešel pokud bych nestál přímo u pódia, to bych tam musel asi stanovat měsíc dopředu.

Blackout (2021) (seriál)

Zrovna jsem dočetl skvělou knihu hned jsem se pustil do seríálu. Oproti knize je dost pozměněn, ale vůbec to nevadí, vsuvka se ztracenými dětmi není na škodu, jen mi jaksi schází sedmý díl.

Tajemství (2007) (divadelní záznam)

Díky skvělému muzikálu Krysař, který jsem viděl už několikrát až se mě písničky samy zpívaly v hlavě a nemoh jsem se jich zbavit jsem zapátral po dalším Landově muzikálu a teď mám stejný problém:) Skvěle promyšlený příběh mě na první shlédnutí i s písničkami nebral, ale závěra celá pointa mě naprosto dostaly. Po druhém shlédnutí jsem si všímal různých náznaků a detailů, více vnímal textty písní a vzalo mě to ještě více. Písničky se mě opět dostaly pod kůži a znějí stále v hlavě. Musím vyzdvihnout Lucii Vondráčkovou a Jiřího Langmajera, kteří byli opravdu skvělí.  Na tak malém prostoru se skromnými kulisami rozehrát takové divadlo, klobouk dolů.

Ambulance (2022)

Přes slabé hodnocení ten film něco do sebe má.  A to ve vývoji postav. Akční záběry jsou opět epileptické, děsně rychlý střih, nejvíc mě zaujaly záběry Los Angeles. Film je zábavný, nenudí, děj se svižně odvíjí , tváří se vážně i přes spoustu humoru a hlášek, čistě pro pobavení, nic víc nedá krom emočního závěru...co je to s vámi lidi?

Stranger Things - Season 1 (2016) (série)

Čím větší blbnina, tím větší hodnocení. Přes samé vychvalovaní tohoto seriálu jsem neodolal, ale i přes to, že tohle není můj šálek čaje jsem shlédl první velice trapnou řadu. Dětský horor, který vůbec nefunguje, snad kdyby mě bylo mezi 10-12 lety, dal bych plný počet. Jisté kvality to má, něco se mě na tom přesto líbilo, proto nedávám odpad, ale každým dílem je to trapnější a trapnější. Vlastně mě ovlivnila Metallica, díky níž jsem začal tento seriál sledovat a snad ho dosleduji celý, i když mě samotný děj ani trochu nezajímá. Metallica reagovala na použití písně v seriálu Stranger Things | REFRESHER.cz