K zemi hleď! (2021) odpad!

Na celém filmu mě nejvíc zaujala Leonardova velká hlava a závěrečné titulky. Už po deseti minutách jsem to chtěl vzdát, ale donutil jsem se dodívat až do konce, jelikož mě zajímalo proč má tahle děsně nudná a trapná blbina tak vysoké hodnocení.

Had (2021) (seriál)

Výpravný seriál inspirovaný skutečnou událostí z 70. let z cestovatelského prostředí s krásnými lokacemi by se mě líbil mnohem více nebýt neustálých skoků v čase.Je to tak nějak divně natočené, nějaké větší napětí v tom nevidím, na jedno podívání stačí.  Škoda, rád na toto téma i vymyšlený příběh z dnešní doby lépe zpracovaný.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Víceméně je to pořád dokola o tom samém, jen s jiným příběhem. Některý zaujme více, jiný méně, každý ve výsledku šokuje jak se dají nové technologie zneužít a jak lidstvo z nich degeneruje což je vidět už dnes a stále více v každodenním životě. Nejvíce vychvalovaná 6 řada mě nezaujala, je z celé série nejhorší .

Papírový dům: Z Tokia do Berlína (2021) (seriál)

Když jsem slyšel v originále mluvit Tokio a jiné postavy, tak jsem vděčný za český dabing, který je velmi povedený. Dokument je více o tom, jak si to herci užívali, čekal jsem něco jiného, přesto stojí za shlédnutí.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Seriál mě hned od prvního dílu i přes milión flashbacků, které moc nemusím hned vtáhl do děje. Napětí se střídá občas s nezáživnými místy, ale jako celek to funguje jako Prison Break. Mojí nejoblíbenější postavou je profesor, ale rád mám všechny i toho s přiblblým smíchem. prostě parádní seriál  na který jsem od dob Prison Breaku a Perníkového táty čekal. Co ještě musím vychválit je naprosto skvělý český dabing, který předčí originál.

Invaze (2021) (seriál)

Invaze 2021 má sice slabší hodnocení než Invaze 2005, ale mě se i přes počáteční nudné díly líbí mnohem víc.

Poslední souboj (2021)

Skutečný příběh vyprávěný ze tří úhlů pohledu, kdo má pravdu? O spravedlnosti nechť rozhodne Bůh. Velkolepá kamera jak je u Ridleyho Scotta zvykem, úchvatné záběry na mohutné hrady a vynikající herecký výkon Matta Damona. Filmu bohužel schází větší dynamika, více akce a napětí. Sám Ridley Scott prohlásil, že se mu film moc nepovedl, leč u diváků sklízí velký úspěch.

Vyproštění (2020)

Celou dobu jsem měl pocit, jako bych sledoval druhý díl. Příběh mě přes spoustu dobře natočené akce a atraktivního prostředí, dobře zvládnuté kamery nějak moc nezaujal. Z celkové stopáže je nutno odečíst téměř 15 minutové závěrečné titulky.

Pláž (2000)

Zdá se mě, že film jsem již hodnotil a komentoval. Samotný děj by nebyl špatný, ale je to divně natočené. Zaujala mě jen krása Thajska.

Invaze (2005) (seriál)

Čím déle sleduji tuto trapnou telenovelu s pozadím sci-fi, tak neustále snižuji hodnocení., zvlášť po epizodě s Luisem a jeho rukou, mluvením o Bohu, pomalu posouvajícím se dějem, divnými herci, několikrát viděným příběhem v různých obměnách.  V malém městečku kdesi na Floridě se lidé začínají měnit....však to znáte, scházejí se v kostele, kde o tom vyvolení diskutují atd. Na csfd se nedá řídit hodnocením a dle toho vybírat filmy a seriály. To neumějí natočit pořádnou epickou sci-fi jako třeba v dokumentu Svět mimozemšťanů epizoda Terra o velmi vyspěle civilizaci bez světelných mečů a podobných ptákovin? Končím u 14. dílu, nebudu dál ztrácet čas sledováním tohoto velmi přeceňovaného seriálu a podívám se na méně hodnocenou Invazi 2021. Nakonec jsem seriál dosledoval , dva poslední díly stály za to, ale co ten otevřený konec? Co se stalo? Zbytečná ztráta času, sci-fi telenovela.