Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Nevím, zda bych neměl raději hodnotit odpad. Už od počátečních hnusných titulků se mě tento seriál nelíbí a děsně mě nudí každičký díl. Připadá mě to jak telenovela z vězení. Samé nesympatické tváře, napětí nula, lesby. Pokračovat v dalších sériích rozhodně nebudu, naprostá ztráta času, i když konec první série mě navnadil na další. Hodnocení na čsfd už vůbec nerozumím, čím větší kravina, tím větší hodnocení.

Narcos: Mexiko (2018) (seriál)

Po předchozích sériích mě to nějak nedokáže vtáhnout do děje. Příběh je vyprávěn hrozně rozvláčně, pomalu, nudně. Až ke konci to první série z Mexika nabere trochu obrátky. Přesto se rád podívám na další řady.

Black Space (2020) (seriál)

Zase velice přechválený seriál. Nebylo to sice špatné, ale šlo by to lépe zpracovat anebo zkrátit na dva díly. V poslední epizodě měl Davidi už naprosto zdravé oko, o to tu šlo?

Volejte Saulovi (2015) (seriál) odpad!

Asi jsem se moc těšil a o to víc jsem zklamán. Stejně jak nevím proč srovnávaný Ozark s Perníkovým tátou se tento prequel taky moc srovnávat nedá. Neskutečně ukecaný a děsně nudný, bez sebemenší akce nebo napětí, špatná kamera a hudba. Vůbec nic se mě na tomto seriálu nelíbí a nechápu tak vysoké hodnocení. Ještě zkusím druhou řadu, ale jak tu někdo psal, ani po čtvrté řadě se to nijak nerozjede. Přitom BB hodnotím 100% Tak druhou řadou to vzdávám, ztráta času. Raději se vrátím ke knihám.

Tři vteřiny (2019)

Pohodový film, který neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Podobných témat je lépe zpracovaných, čekal jsem víc.

Ozark (2017) (seriál)

Seriál mě nudí svým velmi pomalým, rozvleklým a natahovaným vyprávěním, který je víc zaměřen na vztahy v rodině finančního poradce Marhyho než na akci. Sem tam někoho sice zabijí, ale veškeré napětí se vytrácí velkou ukecaností, vatou a rozvlekostí. Porovnávání s Breaking Bad je naprosto mimo mísu. Výběr herců mě také nepřirostl moc k srdci. Chápu, že dnes letí tolerance ke gayům a lesbám, ale dívat se na dva líbající se  odporné nesympatické chlapy nemusím. Nicméně děj je zajímavý tak už to nějak přetrpím do konce.

Takhle to děláme v Moskvě (1986)

Průměrná komedie, která mě ve své době utekla.  Philippe Noiret naprosto skvělý, ale na to, že tam hrál můj oblíbený herec Christian Clavier známý z Návštěvníků mě zde scházelo více potrhlých situací jak je u Francouzů zvykem. I tak komedie trochu pobaví a věřím, že vidět ji v tehdejší době perestrojky hodnotil bych mnohem více.

Moře klidu (2021) (seriál)

Měl jsem konečně za to, že Korejci natočili normální reálnou sci-fi výborně natočenou, ale pak se to zvrtlo a poslední asi minuta či dvě to úplně dorazily, že bych dal nejraději odpad.

K zemi hleď! (2021) odpad!

Na celém filmu mě nejvíc zaujala Leonardova velká hlava a závěrečné titulky. Už po deseti minutách jsem to chtěl vzdát, ale donutil jsem se dodívat až do konce, jelikož mě zajímalo proč má tahle děsně nudná a trapná blbina tak vysoké hodnocení.

Had (2021) (seriál)

Výpravný seriál inspirovaný skutečnou událostí z 70. let z cestovatelského prostředí s krásnými lokacemi by se mě líbil mnohem více nebýt neustálých skoků v čase.Je to tak nějak divně natočené, nějaké větší napětí v tom nevidím, na jedno podívání stačí.  Škoda, rád na toto téma i vymyšlený příběh z dnešní doby lépe zpracovaný.