Skotsko, drsná krajina s mystickou duší (2020) (TV film)

Skotsko je velmi krásná země, kterou jsem chtěl už několikrát navštívit, ale odrazuje mě počasí.  Pár úchvatných záběrů v tomto dokumentu sice je, ale jako celek mě to připadlo slabší oproti jiným dokumentům o Skotsku.

Írán z výšky (2020) (seriál)

Velkolepá podívaná pro milovníky cestování, rád bych se tam podíval.

Godzilla vs. Kong (2021)

Ti filmaři už se naprosto zbláznili, co udělali z Konga a z Godzilly. Spojit tyto dvě monstra dohromady budilo ve mě obavy, ale nejvíc mě naštval velmi stupidní děj, že normálně bych dal odpad. S tou dutou Zemí to naprosto posrali. Přesto se mě to i přes naprostou stupiditu jaksi líbilo, jelikož pro tyto dvě monstra mám od dětství slabost, ale také to bylo možná vypitým vínem, že jsem se docela bavil, až na ten děj. Je to efektní podívaná, ale stejně blbá jako Den nezávislosti 2 apod.

Pěšky po Americe (2017) (seriál)

Mám rád pěší poznávací tůry tak mě to celkem až na otřesnou kameru zaujalo. Neustálé detailní záběry na tváře mě dost vadily, ještě že to bylo střídáno s úchvatnou přírodou.

Nebezpečná identita (2011) (seriál)

Začátek mě docela navnadil, pak se to nějak zvrtlo, bylo to stále stejné, zamotané až hrůza a neustálé rozmotávání se znovu zamotáváním mě nějak přestávalo bavit, spousta otravných vysvětlujících flashbacků, neustálé skákání co bylo před a co se teprve odehraje mě lezlo na nervy. Přesto každá kapitola skončila tak, že mě nutila sledovat dál až do zpitomělého otevřeného konce, jakoby scházela alespoň ještě jedna epizoda. Přesně mé pocity vyjádřil Ydrosten

Prezident v pořadí (2016) (seriál)

Dlouho jsem se tomuto seriálu vyhýbal, měl jsem obavy, že mě prostředí z Bílého domu a politikaření nebude zajímat, ale hned od prvního dílu mě to chytlo i bez té trochy akce. Kiefer Sutherland prezidentskou roli zahrál opět skvěle, líbily se mě pohotové diplomatické odpovědi a rychlé řešení neustálých problémů.

V pasti (2018)

Napětí je neustále rozmělňováno spoustou vaty okolo a špatně vyprávěným příběhem, kdy např. víme, že zrovna narozeným miminům, náhodně ve stejný okamžik asi aby to bylo napínavější se nic nestane, jelikož hned od začátku víme , že se o pět let později plaví po řece. Navíc mě to celé připadlo jaksi hloupé, jak už většina hororů bývá. Na podobné téma se mě mnohem víc líbilo Tiché místo díky němuž jsem v komentářích narazil na odkaz tohoto snímku, který je prý mnohem lepší. Tak nevím, asi jsem nějaký divný, když má většinou něco zde na čsfd vysoké hodnocení tak se mě to nelíbí a špatně ohodnocený se mě líbí, ale nebývá to pravidlem.

Čestné modré oči (1977) (seriál)

Tak opět jsem nepochopil, proč má tento seriál tak vysoké hodnocení. Severní krimi mě neberou ani v knihách. Čestné modré oči jsem shlédl na kamarádovo doporučení až dnes, když už je seriál značně vyčpělý. Možná ve své době , když u nás v tv major Zeman nebo Žena za pultem to mohlo být dobré, dnes už je to téměř o ničem.

Teror (2018) (seriál)

Konverzační drama, ukecané až hrůza, pár dobrých záběrů v druhé polovině seriálu tu je. Kniha jako vždy mnohem lepší , ale ani ta mě krom syrově popsané mrazivé atmosféry moc nenadchla, proto jsem měl obavy ze zfilmování, což se potvrdilo. Než se příběh trochu pohne, tak se musíme prokousat nudou , Na příběhu mě nejvíce vadí nadpřirozená bytost, asi aby to bylo zajímavější,děsivější. Tu si mohl Simmons odpustit a napsat věrohodné strasti vyčerpaných mužů na nevydařené výpravě.

Orphan Black (2013) (seriál)

Naprosto brilantní výkon Tatiany Maslany, která mě uchvátila svou pohotovostí hned v prvních epizodách. Dále jak se příběh zamotává a komplikuje i přes spoustu skvělých zvratů mě to místy začínalo trochu nudit a tím pádem jsem ztrácel pozornost, dokud se opět něco nedělo. Možná není dobré seriál sjíždět naráz. Dobře to vystihl geimz: Prvých 5 dielov, kde divák spolu s hlavnou hrdinkou poriadne nevie, čo sa deje, kde sa Sarah vydáva za policajtku a snaží sa prísť na to, kto sú ostatné ženy, čo vyzerajú ako ona, je skvelá, s poriadnou dávkou mysteriózna a napätia. Bohužiaľ, s postupným odhaľovaním, kto skutočne ťahá za nitky, seriál stráca svoje kúzlo.