Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Nemám slov, úchvatný soundtrack, který se line celým filmem a vytváří nádhernou pomalou a chladnou atmosféru. Perfektní vyobrazení stárnutí Daisy a mládnutí Benjamina, jak po fyzické, tak po psychické stránce. Je to režisérovo mistrovské dílo a mám takový pocit, že nejspíše vystřídá Klub Rváčů na prvním místě v žebříčku mých nejoblíbenějších filmů od Davida Finchera. Až po shlédnutí snímku a puštění soundtracku jsem si uvědomil jak skvělý film to je. Už teď se teším, až si film pustím znovu a ve vysokém rozlišení. PS: Film jsem viděl znova v kině a jednodušše jsem si jej zamiloval. Je to skvost.

Barton Fink (1991)

Pro mně asi nejdivnější a nejméně zajímavý film od Coenů. "Děj" mě nějak nebral a občas jsem se docela nudil, ale zase musím říct, že herecké výkony Johna Torturra a Johna Goodmana byly fantastické a závěrečná hořící scéna byla úžasná. Navíc tu byl skvěle zachycen tvůrčí blok, který znám moc dobře, takže to bude 3,5*, ale pochybuju, že jej ještě někdy v budoucnu skouknu.

Speed Racer (2008)

Je hrozně těžké tento film hodnotit, naprosto geniální scény (hlavně audiovizálně) zde střídají naprosto sračkovité a totalně blbé (i přes to stejně vizuálně úžasné). Nebýt těchto naprosto nevhodných momentů, určite by Speed Racer tak nepropadl a mozná by se z něj stal i takový malý kult. Takhle je to jen film, který se vryje do paměti jako hrozně nevyrovnaný, ale přesto moc pěkný a nechutně odlišný. Za to, že celkový podíl sračkovitých scén byla asi jen jedna pětina (no možná třetina) a zbytek bylo na plný počet, dávám 4*. Mimochodem všimli jste si, že snad půlka herců měla žluté zuby? Žeby nějaký skrytý význam?

Disaster Movie (2008) odpad!

Viděl jsem v hrozné kvalitě a bez titulek, jen ze zvědavosti a chtěl jsem dokázat, že uživatelé ČSFD už jsou zdegenerovaní z těch kvalitních filmů a že už ohrnují nosem i nad trochou slabší parodie. A jelikož se mi vcelku líbilo Meet the Spartans, tak tohle přece nemohlo být tak hrozné. A měl sem pravdu! Nebylo to tak hrozné, byla to KATASTROFA! Naprosto nudná, trapná a nevtipná splácanina, které se nedá ani říkat film. Tento přes hodinu dlouhý záznam čehosi by snad nebyl dobrý ani v tom být špatný. V šesti letech jsem toužil se stát režisérem a napodobovat výtvory Jima Carreyho a dovolím si říci, že pokud bych v těch šesti letech něco takového podnikl, můj výtvor by byl mnohem lépe hodnocený než tento paskvil. Upřímně si myslím, že tohle byl jen pokus, ve kterém se tvůrci snažili dokázat, že lidé půjdou do kina i na tu největší sračku a povedlo se. BRAVO!

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Tento film jsem velmi dlouho přehlížel, jelikož jsem nějak opomněl fakt, že to celé natáčel autor scénářů Posledního skauta a Smrtonosných zbraní. Teď toho moc lituji, Shane Black je absolutně nad věcí, má filmy moc dobře zmapované a snaží se vyhýbat jakýmkoliv klišé a když se k nějakému dostane, tak se za něj hezky omluví. Úžasná práce s diváky a perfektní scénář. Robert Downey Jr. jako looser je moc fajn a role Vala Kilmera je jedna z mála, kde mi vážně seděl, nijak mi nevadil a zahrál ji na jedničku. Film jako celek je vážně nářez a nechybí mu moc, aby se dostal do mé Top 10.

Jim Carrey: Unnatural Act (1991) (TV film)

I přes to, že jsem viděl snad každou scénku Jima Carreyho, od Ace Ventury po In Living Color, při sledování záznamu tohoto Stand-Up vystoupení Jima jsem stejně dostával záchvaty smíchu a některé kousky jsem musel vidět opakovaně. Jim je bůh a kdo říká že ne, měl by vidět i něco jiného než Božského Bruce.

Život je krásný (1997)

Roberta Benigniho jsem viděl leda tak v Asterixovi, ale to co dokázal v tomto filmu bylo prostě a jednoduše senzační. Ukázat válku jako velkou hru a ještě se při tom skvěle pobavit, to bych vážně nečekal a Benigni je za to pro mně génius. Když jsem nedávno viděl Pianistu, pořád jsem vzpomínal na scény z tohoto filmu a v duchu jsem se smál. Je to film o kráse života a křehkosti dětství, téma války je tu vlastně jen takové pozadí, překrásný a silný zážitek. Akorát na konci jsem nějak nepochopil, proč Guido odešel, vždyť už měli tolik bodů...

Záskok (1994)

Nepopsatelná atmosféra, super hudba, jako vždy skvělý Tim Robbins a Jennifer Jason Leigh s přízvukem, který by si sám o sobě zasloužil pět hvězdiček. Taková milá komedie s mnoha nezapomenutelnými scénami a super nápady, jak už je u Coenů zvykem. Pro mě je to rozhodně jednička mezi filmy od Coenů a jeden z nejoblíbenějších filmů už po prvním shlédnutí.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

První tři řady jsou opravdu skvostné, hlavně díky úžasným dialogům, od čtvrté série ovšem bohužel dialogů ubyde a přidá se více "akce" a seriál tím pomalu ztrácí na zábavnosti. 4,5* hlavně za první série.

Přátelé (1994) (seriál)

Tento nejlepší sitcom všech dob jsem viděl celý už nejméně 6x. Nevystihuje to jeho kvality dostatečně?