Netvor z Černé laguny (1954)

Na svoju dobu skvelý počin aj s odstupom času filmovým nadčencom priblíži obraz vtedajšej doby, raz za čas sa tieto výlety do filmovej minulosti určite oplatí spraviť.

Černá kočka (1934)

Top herecké legendy filmového praveku, futuristický interiér za ktorý by sa nehanbil ani dnešný architekt a ten štýl reči danej doby a hrania...to neomrzí ani po 100 rokoch

Ted Lasso - Slunečnice (2023) (epizoda)

Táto epizóda naozaj mala všetko, humor, spád, emócie...LGBT, utečencov...odhliadnuc od toho, čoho sa nezbavíme a preto ma tešia skvosty z rokov 50tych a 60tych pridávané na SkyShowtime to bola naozaj výborná epizóda aj keď sa neodohrala na trávniku takmer ani minúta, ak nerátame pohľad na dvojicu trénerov na lavičke.

Nad propastí (2023)

Príbeh ktorý dobre opísal najmä Arsenal83, ale podstata neunikla nikomu sa okrajovo točí aj okolo prírodnej katastrofy s kvalitou spracovania vyrobené v Asylum. Mimochodom vlani prišli aj oni s dvomi na seba nadväzujúcimi katastrofickými filmami na ktorých názovsi už nespomeniem, vlastne ani na dej nie a dokonca sa mi ich nepodarilo ani len vygúgliť po stručnom opise. A presne takto skončí aj Nad priepasťou, teda skôr pod prepadliskom dejín. A zo začiatku to nebolo úplne zlé ale ten nekonečný záver a spomínaná agitka film utopili, aj keď sa nejednalo o povodeň.

Watcher (2022)

Po takmer dvojtýždňovej šnúre bez 5* hodnotením tento počin o niečo zhovievavejšie ako mám vo zvyku. Výstižny je opis Arsenala83, vzkriesenie Hitchocka a povedzme Okna do dvora sa síce nekonalo ale mňa tá atmosfér z úvodu počas ktorého sa toho naozaj veľa neudeje celkom milo prekvapila. Občas má takéto filmy dokážu osloviť a v tomto prípade som ochotný dať trochu vyššie hodnotenie ako si film možno zaslúži ale mňa celkom oslovil. Vidieť to v kine nadávam, takto celkom spokojnosť.

Air Force One Down (2024)

Ako tomu už v pravidelných intervaloch býva ktosi unesie Air Force onééé, v krátkych pestávkach medzitým napadne Žltomodrý dom vo Washingtone Capitals a ako vždy všetko dobre dopadne (snáď na ojedinelú výnimku v seriály Homeland) a keďže girl powder tak tentokrát Štáty nezachráni John Rambo ale Džonica Rambica..ale hej, pár lepších akcií sa našlo ale toto je už tak otrepaná téma že to už nemá ako zaujať, prekvapilo že takticky nie je prezidentkou ONA, predsa len nasrať pred voľbami celý Arkansas, Texas a Kentucky nechce nikto.

Aquaman a ztracené království (2023)

Zohľadním recenzie dvoch naj užívateľov a urobím z toho mix - vidieť toto v kine musel musel zážitok, vidieť to s odstupom času nebolo úplne že trápenie a miestami to bolo vtipné ale tá neodmysliteľná ekologická stopa to trošku pokazila, suma sumárum - film na ktorý fanúšikovia v kine budú spomínať vo veľmi dobrom...ale iba vďaka (d)efektom...príbeh a zvyšok neoslní, možno tak výber piesní, v konečnom zúčtovaní objektívnych 60% na čsfd...bohužiaľ, zázrak sa nekonal.

Jodie, vyvolený (2023) (seriál)

Napriek komentárom o tom že to vyprodukoval náboženský fanatik treba liberálikov ukľudniť že v závere príde nečakaný, ale na Netflix logický a možno trochu prekvapujúci zvrat. Detský Omen: Prichádza Satan z Netflixu neurazí, občas prekvapí (najmä keď sa dozvieme čo si Jodie vyloží ako smilstvo) a tak je jeho umiestnenie medzi najhoršími seriálmi na čsfd trochu prísne, treba však dodať že cieľovkou je kategória hádam tak u14. Druhá séria by mohla posunúť seriál k dospelejším divákom podobne ako sa to podarilo u Stranger Things, avšak taký boom a kvalitu to (ak sa jej vôbec dočkáme) určite nedosiahne.

Americký táta - Osiření (2016) (epizoda)

No doraziť všetky série a epizódy tohto seriálu bude asi veľmi že náročné...

Strašidelné muzeum (2021) (seriál)

Možno nie celkom objektívne hodnotím iba na základe epizódy Ohnivý cirkus, ktorý bol obrovským prekvapením, napriek nízkemu rozpočtu. Ako Eli Roth autorov v závere správne pochválil rozhodne by zvládli aj hollywoodsky projekt, jedinou malou slabinou sú o čosi slabšie masky, ale inak funguje všetko dobre, príbeh, herci aj celková atmosféra. Klobúk dole.