Superman a Lois - Série 3 (2023) (série)

Bohužiaľ v dnešnej dobe sa to robí takto, koniec ostane otvorený a dúfajme že sledovanosť prinúti spoločnosť nájsť kopejky na pokračovanie. Tu je záver skvelý rovnako ako u 30 strieborných, ale rovnako veľkolepo ospevované a očakávané Raised by the Wolves sa pokračovania nedočkalo. Ak by sa to stalo aj tu tak by to bol riadny trapas.

Superman a Lois - What Kills You Only Makes You Stronger (2023) (epizoda)

Najhoršie na tom všetkom je že občas ani epický záver neprinúti k natočeniu ďalšej série a HBO sa to ukážkovo podarilo v seriály Raised by the Wolves kde ostali iba otázky a neprišli takmer žiadne odpovede. Toto potenciál má, keďže rodinné vzťahy oslovili určite aj ženské publikum, teda prevažne to.

Superman a Lois - The Dress (2023) (epizoda)

Tie premeny nášho tela, vyrástka mi len jedna koza a tak som nosila vypchávku, aj tak bude z Teba opäť silná žena...no to by ešte chýbalo aby po svete na ktorom žije vyše 8 miliárd ľudí chodil čo i len jeden silný muž...nebyť tejto všadeprítomnej stupidity bola to dobrá epizóda s aj ozaj zmysluplnými dialógmi.

DogMan (2023)

Nie je to zrovna Split či Joker ale určite DogMan patrí k filmom s najlepším mužským hereckým výkonom, nevadia ani stereotypy o zlej výchove, nečakane v rodine bieleho muža, katolíka, ani policajtri vždyžrajúci šišky a ani silná sebavedomá žena ktorá sa sama stará o dieťa, DogMan je pozoruhodný film, ktorý by si určite, podobne ako Jack stavia dom zaslúžil viac priestoru aj v našich kinách.

Rhyme or Die (2021)

Skupina unesených ľudí je nútených rapovať lebo inak zomrú...skrátka rap battle na život a na smrť a áno uhádli ste, najprv umrú biely muži a súťaž vyhrá a prežije afroamerická žena.

Phase (2021)

10 ročný Yarik sa počas hry v lese stane svedkom toho ako mladý muž zavraždí svoju priateľku a jeho myseľ sa s tým nedokáže vyrovnať a nevie sa zdôveriť ani svojím rodičom. Ako im povedať o tom čo videl?...alebo si myslel že videl.

Mani (2019)

Prečo má príbeh o 12 ročnom chlapcovi, ktorý sa zamiluje do muža, ktorý ho trénuje plávanie a je zároveň milencom jeho mamy na youtube zakázané pridávanie komentárov je asi jasné...

Smrtící pozvánka (2023)

Zhovievavé 3*, našlo sa aj niekoľko vtipnejších momentov, obyčajná mexická vykrádačka Agatha Christie s povinnými Netflix korektnými prvkami, avšak nebolo ich príliš veľa, celkom príjemné prostredie a očakávaný dej...dalo by sa pri tom zrelaxovať ale celkovo je to film na ktorý som zabudol takmer už počas písania komentáru.

Závod o slávu (2023)

Tak WRC nemá zďaleka v našich končinách (teda nielen našich) toľko fanúšikov ako F1 a tým pádom človek chápe nielen nižšie hodnotenie ale hlavne oveľa nižší počet hodnotení na databáze. Jedným dychom však treba dodať že to nie je žiadna sláva, jedna hviezdička je hádam skôr z nostalgie pretože Lancia Delta Integrale dominovala v čase keď som ako chlapec už tak trochu začal vnímať rýchle autá a o čosi neskôr mať Lanciu a Audi Quatro na zotrvačník či model Lopraisovej Tatry bolo povinnom výbavou v každej detskej izbe. Menší spojler, najlepšie momenty pri prejazde Lancie okolo malého fanúšika či samotný záver nepokazili ani starostlivo umiestnené bugy populárneho serveru s filmami, ani takýmto spôsobom nedosiahneš predplatné, skôr naopak úplne sa na Tvoj server vykašleme, sú aj iné. Na titulky som vydržal čakať dva týždne, ale samozrejme človek chápe že ak to niekto robí popri práci chce to istý čas, dalo sa to zvládnuť aj takto aj keď technickú prednášku o pohone Lancie 4x4 by som si prečítal rád. Na IMDb momentálne okolo 57%, nie je to tak dobré ako Ferrari, Le Mans 66 či Rivali, skôr pre fanúšikov WRC a aj to najmä pre o čosi staršiu generáciu ktorá lepšie pozná El Matadora Carlosa Sainza a nie juniora z Ferrari a asi najlepšie vnímala záver jeho kariéry v Citroene s Colinom McRaeom a Sebastianom Loebom.

The Jester (2023)

Tentokrát tu máme jeden z prípadov keď sa vydarená krátkometrážna séria ako celovečerný film príliš nepodarila. Režisér sa síce všetkému pokúsil nasadiť ucelenejší rozmer ale niektoré z pasáži, rozhovory v rámci rodiny boli trošku zbytočne natiahnuté a to tomuto týpkovi uškodilo asi najviac. Kým kraťasom som napálil 4-3-4* túto by som tou trečou bol asi príliš zhovievavý. Možno nabúduce to dopadne lepšie.